Otázka

• 0

Dobrý deň,

mal by som otázku k môjmu routeru. Už dlhšiu dobu sledujem problémy s WiFi. Momentálne mám rýchlosť download okolo 37Mbps. Ak túto rýchlosť zmeriam cez LAN s použitím notebooku, rýchlosť je počas merania (cca 10s) celkom stabilná, niesú tam nejaké výrazné výkyvy ani nič podobné. Keď sa však pripojím cez WiFi, počas merania rýchlosť skáče od 5Mbps niekedy len po 15 Mbps, inokedy 22 Mbps atd. Keď sa hned potom pripojím cez LAN, rýchlosť je stabilných 37Mbps. Po reštarte routra (stačí aj sotwarovo vypnúť a zapnúť wifi, nieje treba odpojiť napájanie) je to o dosť lepšie, pripojeniu LAN sa to však stále nevyrovná. Lenže, nevydrží to takto dlho. Po nejakých cca 2-3 dňoch je rýchlosť znova veľmi nízka a nestabilná. Resetovat router každé 2 - 3 dni sa mi nezdá ako dobré riešenie. Viete mi nejak poradiť? Čo na toto vplýva? Je u týchto routerov nejaká výrobná vada? Poprípade aké sú podmienky na výmenu routera? 

Ďakujem za názory. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

ak hladas  modem/router tak pozeraj po asus dsl-ac ak cisto router tak asus rt-ac prípadne asus rt-ax a budes spokojny, ja idem momentalne na asus dsl-ac68u a problem vyrieseny, vyborny modem/router na pomery dsl liniek telekomu :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dakujem. Skusim. A aky router by si mi prosim odporucil? Treba aj potom volat do telekomu aby som si mohol ZTE nastavit ako bridge? Dakujem moc!

ak chces kupit DSL router tak netreba im volat.. ak chces router iba kvoli wifi , musia ti prepnut ich router do bridge... vyberaj spomedzi Asusov RT XX

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

mal by som otázku k môjmu routeru. Už dlhšiu dobu sledujem problémy s WiFi. Momentálne mám rýchlosť download okolo 37Mbps. Ak túto rýchlosť zmeriam cez LAN s použitím notebooku, rýchlosť je počas merania (cca 10s) celkom stabilná, niesú tam nejaké výrazné výkyvy ani nič podobné. Keď sa však pripojím cez WiFi, počas merania rýchlosť skáče od 5Mbps niekedy len po 15 Mbps, inokedy 22 Mbps atd. Keď sa hned potom pripojím cez LAN, rýchlosť je stabilných 37Mbps. Po reštarte routra (stačí aj sotwarovo vypnúť a zapnúť wifi, nieje treba odpojiť napájanie) je to o dosť lepšie, pripojeniu LAN sa to však stále nevyrovná. Lenže, nevydrží to takto dlho. Po nejakých cca 2-3 dňoch je rýchlosť znova veľmi nízka a nestabilná. Resetovat router každé 2 - 3 dni sa mi nezdá ako dobré riešenie. Viete mi nejak poradiť? Čo na toto vplýva? Je u týchto routerov nejaká výrobná vada? Poprípade aké sú podmienky na výmenu routera? 

Ďakujem za názory. 

vyskuaj sa pohrat v nastaveniach wifi... zmen kanal, normu vysielania a sirku pasma na 20 Mhz

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako odporucate normu? Ja som mal doteraz normu pre US (koli vecsiemu dosahu signalu) a teraz skusam normu SK. Ale tiez mi robi problemi wifi. Pouzivam aj wifi extender tplink. Ked vsetko restartujem den dva vsetko slape ako ma. Po case zacne wifi blbnut a rychlost je skoro nulova. Pripajanie na nu ci na extender trva pekelene dlho. a ked sa aj pripoji rychlost ne biedna. Mate dake tipy na co naj nestavenie? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako odporucate normu? Ja som mal doteraz normu pre US (koli vecsiemu dosahu signalu) a teraz skusam normu SK. Ale tiez mi robi problemi wifi. Pouzivam aj wifi extender tplink. Ked vsetko restartujem den dva vsetko slape ako ma. Po case zacne wifi blbnut a rychlost je skoro nulova. Pripajanie na nu ci na extender trva pekelene dlho. a ked sa aj pripoji rychlost ne biedna. Mate dake tipy na co naj nestavenie? Dakujem

na tom moc nevymyslis... wifi kanal najdes najlepsi.. podla scan programu wifi sieti ktore su v tvojom okoli... este mozes zmenit sirku pasma na 20 Mhz tam je prenos rychlosti stabilnejsi..ten router nie je sam o sebe zazrak ak chces nieco lepsie tak si kup vlastne zariadenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem. Skusim. A aky router by si mi prosim odporucil? Treba aj potom volat do telekomu aby som si mohol ZTE nastavit ako bridge? Dakujem moc!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super. idem aj ja do dsl-ac68u . treba daco aj nahlasovat do Telekomu? Stary dsl wifi mozem vratit? ci si ho radsej nechat? A je nemam heslo k sluzbe. v ZTE vidim iba prihlasovacie meno. Treba volat na ltelekom linku? ci to dakde vycitam? Sorry ze sa pytam ako pako... ale mam telekom 1x a chcem mat "jasno" :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super. idem aj ja do dsl-ac68u . treba daco aj nahlasovat do Telekomu? Stary dsl wifi mozem vratit? ci si ho radsej nechat? A je nemam heslo k sluzbe. v ZTE vidim iba prihlasovacie meno. Treba volat na ltelekom linku? ci to dakde vycitam? Sorry ze sa pytam ako pako... ale mam telekom 1x a chcem mat "jasno" :)

kupis si asus dsl-ac68u zapojis nastavis a fungujes, telekom router odlozis do policky platis za neho najom aj nadalej, nic nikde nenahlasuj, nikoho to v telekome nezaujima ani ti neporadia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar