Otázka

• 0

Dobry den,

prerabam byt a planujem potom zaviest do bytu Magio internet a TV. V ramci prerabky si chcem zriadit chranicku na opticky kabel z elektrickej stupacky do bytu, aby sa nemuselo vrtat pri zriadovani sluzby.

Vo dokumentacii Telekomu som nasiel, ze sa pouziva ako chranicka HDPE 32 ale to mi pride vyslovene prehnane, kedze pri zriadovani pripojok v bytovkach sa cez stenu prevrtavaju priemerom 8 (potazmo 10). Aky priemer chranicky na pretiahnutie optickeho pripojneho kabla je realne potrebny? Prosim minimalny rozmer, nechcem do nosnej steny robit zbytocne velke diery.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

odporúčam si pripraviť chraničku aspoň 16mm spolu zo šnúrkou alebo drôtom  aby technik nemal problém zatiahnuť pigtail.....buď holý pigtail sa zatiahne alebo možno aj z mikrotubičku ktorá ma priemer 5mm  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Marek dakujem za info. Hned sa mi nezdalo, ze by bolo treba 32 priemer.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Zoltan123
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Opatovská Nová Ves
    • Od Kostino
      Dobry den, pocul som ze sa v najblizsej dobe planuje kopat optila z Telekomu na Javorovej ulici v Veľkom Biely. Viem mi niekto z kompetentnych verifikovat tuto informaciu? Dakujem
    • Od marbax37
      Dobrý deň pred týždňom som sa pýtal ohľadom dokončenia optiky v Malom Záblatí konkretne na adrese Hanzlíkovská 93 
      Chcem sa opýtať: Či sa plánuje dokončenie optiky ak sa planuje tak kedy

• Od papirek99
      Zdravím   neviete  na kedy je  plánovaná výstavba optickej siete v obci Cerová   Ďík 
    • Od matusik484
      Dobrý deň
      Nechcel som na toto otvárať zbytočne novú tému, ale chcel by som sa poradiť či je momentálne lepšie podať žiadosť o pokrytie VDSL alebo Optiky FTTH ?
      Jeden pán mi písal že v aj v menšich obciach by sa mali budovať optické infraštruktúry.
      Ale pochybujem žeby kvôli niekoľkým podnetom začali to tu celé rozkopávať, takže myslím radšej na VDSL

Vopred Ďakujem !

• Od Patrik32
      ahojte
      mám optické pripojenie od Telekomu, je tam optický prevodník Huawei HG8240, za ním som mal svoj router Microtik, kedže má 10 rokov som sa rozhodol zakúpiť  TP LINK Archer 2300, je zapojený do portu internet, ale konektivita nejde.Čo robím zle? Je to podmienené registráciou MAC adresy alebo to nie je vhodný wifi router? Vopred ďakujem za odpovede