Otázka

• 0

Pridal (editované)

Zdravim

veľmi ma sklamal  cely telekom už 3 roky žiadam o zrýchlenie internetu (bratislava kramare) avšak od telekomu pocuvam iba neda sa a nie je planovana žiadna výstavba na zrýchlenie. Na moje počudovanie na mape pokrytia máju takmer všetci susedia vdsl 40mbps, niektorý dokonca 90mbps o 2 domy ďalej cez to všetko ze sú ešte ďalej od rozvodne ako ja.

po 3 rokoch sa rýchlosti stále len spomaľuje a je stále viac a viac problémov. pravidelne volám koli reštartu linky a zase všetko funguje ale zakaždým je rychlost pomalšia a pomalšia. na co technik mi odpovie aby to bolo stabilniejsie co nedava zmysel kedze pred 3 rokmi išlo všetko bez problémov. Najhorsi je upload cez to všetko ze pisu 1mbps tak skutocna rychlost uploadu je 0,60 mbps co uz nestaci niekedy ani na volanie cez internet a hovor seka a blbne.

Zial nedokazem prejst ani k inému poskytovateľovi kedze všetci idú cez telekom.

smutná vec je ze platím 21€ za 15mbps ako niekto za 600mbps opticky internet cize 40 x rýchlejšie a telekom mi ešte zavolá ci nechcem televíziu ale to ze potom klesne rychlost netu na 1/5 s tých 15mbps vám už nepriznajú.

je smutne ze telekom ma takýto monopol a nič sa stým nedá robit.

ak by niekto vedel poradiť ako dokazem telekom donutit aspoň na ten 40mbps vdsl budem vdacny.

Editoval/-a Matej C

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Som na tom velmi podobne :D típci ešte dalej od utsredne a maju 30/3 a ja mam 8/1 a nič sa s tým neda robit :D asi si začnem sám kopať jamu na optiku :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús pozrieť na mape pokrytia dostupnost ich 4G internetu. Kamos vo vedlajsej dedine mal len ADSL aj to skoro vzdy vypadavalo a asi 500m za domom ma BTS. Zobral Magio Internet vzduchom ten najvyssi profil (500 GB FUP) plati rovnako ako predtym za 15/1. Cez den mu to ide stabilne 50/20 v noci namera aj 70/30. Ten upload je este lepsi ako na niektorych variantach optiky, skoda toho 500GB FUP. Ale zas keby ho nemali tak by stahovaci zatazili BTS-ky :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Zdravim

veľmi ma sklamal  cely telekom už 3 roky žiadam o zrýchlenie internetu (bratislava kramare) avšak od telekomu pocuvam iba neda sa a nie je planovana žiadna výstavba na zrýchlenie. Na moje počudovanie na mape pokrytia máju takmer všetci susedia vdsl 40mbps, niektorý dokonca 90mbps o 2 domy ďalej cez to všetko ze sú ešte ďalej od rozvodne ako ja.

po 3 rokoch sa rýchlosti stále len spomaľuje a je stále viac a viac problémov. pravidelne volám koli reštartu linky a zase všetko funguje ale zakaždým je rychlost pomalšia a pomalšia. na co technik mi odpovie aby to bolo stabilniejsie co nedava zmysel kedze pred 3 rokmi išlo všetko bez problémov. Najhorsi je upload cez to všetko ze pisu 1mbps tak skutocna rychlost uploadu je 0,60 mbps co uz nestaci niekedy ani na volanie cez internet a hovor seka a blbne.

Zial nedokazem prejst ani k inému poskytovateľovi kedze všetci idú cez telekom.

smutná vec je ze platím 21€ za 15mbps ako niekto za 600mbps opticky internet cize 40 x rýchlejšie a telekom mi ešte zavolá ci nechcem televíziu ale to ze potom klesne rychlost netu na 1/5 s tých 15mbps vám už nepriznajú.

je smutne ze telekom ma takýto monopol a nič sa stým nedá robit.

ak by niekto vedel poradiť ako dokazem telekom donutit aspoň na ten 40mbps vdsl budem vdacny.

Ahoj, 

To ze sa rokmi spomaluje tvoja rychlost a to ze na zaciatku bolo vsetko OK zmysel dava. Kedze v tvojom pripade sa infrastruktura neobnovovala a len narastal pocet zakaznikov spolu s tym aj zvysovanie rychlosti (co uz som vela krat okomentoval ako uplna zbytocnost, lepsie by bolo zlepsit pokrytie a stabilitu...). Kedze u teba je vela zakaznikov, znizovanie profilu ma vyznam. Ak by ti nechali to ako na zaciatku, linka by to nezvladala bud tebe alebo inym uzivatelom = tomu sa hovori agregacia. Ta postupom casu narasta a narastat bude pretoze momentalny trend je mat 1Gbit linku a nie lepsie pokrytie a kapacitu.

Ist k inemu operatorovi sa ale oplatit moze, pretoze: 

• Ano, vsetci idu cez telekom AVSAK. Telekom prenajima "kable" len danemu operatorovi a nevyzuiva ich samotny telekom. Zariadenie vo vela pripadoch je "toho operatora" a nie telekomu. Co moze viest k tomu ze agregacia bude nizsia a tym aj linka stabilnejsia s vyssou rychlostou. 

Bohuzial toto tvrdenie je teoria, prax moze byt rovnaka. Neviem v akom stave maju ostatny operatori ich zariadenia.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, 

To ze sa rokmi spomaluje tvoja rychlost a to ze na zaciatku bolo vsetko OK zmysel dava. Kedze v tvojom pripade sa infrastruktura neobnovovala a len narastal pocet zakaznikov spolu s tym aj zvysovanie rychlosti (co uz som vela krat okomentoval ako uplna zbytocnost, lepsie by bolo zlepsit pokrytie a stabilitu...). Kedze u teba je vela zakaznikov, znizovanie profilu ma vyznam. Ak by ti nechali to ako na zaciatku, linka by to nezvladala bud tebe alebo inym uzivatelom = tomu sa hovori agregacia. Ta postupom casu narasta a narastat bude pretoze momentalny trend je mat 1Gbit linku a nie lepsie pokrytie a kapacitu.

Ist k inemu operatorovi sa ale oplatit moze, pretoze: 

• Ano, vsetci idu cez telekom AVSAK. Telekom prenajima "kable" len danemu operatorovi a nevyzuiva ich samotny telekom. Zariadenie vo vela pripadoch je "toho operatora" a nie telekomu. Co moze viest k tomu ze agregacia bude nizsia a tym aj linka stabilnejsia s vyssou rychlostou. 

Bohuzial toto tvrdenie je teoria, prax moze byt rovnaka. Neviem v akom stave maju ostatny operatori ich zariadenia.

toto by aj mna zaujimalo ak mi telekom ponuka 10/1 na vdsl2 a orange za tu istu cenu 20/2 pricom to ide po tom istom kabli tak orange ma vlastny dslam ? alebo cim je dany ten rozdiel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

toto by aj mna zaujimalo ak mi telekom ponuka 10/1 na vdsl2 a orange za tu istu cenu 20/2 pricom to ide po tom istom kabli tak orange ma vlastny dslam ? alebo cim je dany ten rozdiel

ma vyhradenu urcitu kapacitu .. to uz zalezi na zmluvnych podmienkach ako sa dohodli

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ma vyhradenu urcitu kapacitu .. to uz zalezi na zmluvnych podmienkach ako sa dohodli

takze to ide rpvnakych kabloch aj dslam ustredniach ale je to dane zmluvou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ako pise filipec12, maju vyhradene kapacity, povedzme ze "kable" ktore pouziva vyhradne len operator ktoremu su prenajimane. V pripade zariadeni uz som si neni isty ale aj tam by to malo fungovat rovnako. Zalezi asi aj od velkosti operatora.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak bolo mi povedane ze musim najprv spravit objednavku v orange a ten poziada telekom o vyjadrenie aky typ internetu a rychlost mi mozu dat cize teoreticky tak isto alebo este menej ako mam teraz. slecna v orange mi povedala ze date ten najmansi a potom budeme zrychlovat  no tak to dakujem pekne :D

zial mobilny 4g net nema pre mna vyznam kedze vsetky su obmedzene na 300 giga ci ako ale nasa spotreba je takmer 1 tera kazdy mesiac(cez to vsetko ze je to take pomale:D) uz neviem co mam stym robit samozrejme som sa stym uz zmieril ale stale skusam ci niekto nieco.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Patriks
      to mi má ako každú hodinu internet vypadávať. Za deň aspoň 20x . Raz nešiel internet mesiac a tí vaši odborníci na telefóne **piip** vedia robiť.
    • Od Y2KTom
      Po tom co mi zaviedli doma optiku a dali mi tento router Sagemcom F@st 5655v2 mi prestal fungovat Cloud na zariadeni WD My Cloud.
      Dovtedy vsetko na VSDLku slapalo bez akehokolvek nastavovania.
      Teraz sa v ramci lokalnej siete viem pripojit na Cloud, viem ho aj nastavovat a vyuzivat len proste nefunguje pristup na neho cez Internet - zdielanie suborov a podobne nie administracia.
      Verim ze to je spominanym routrom a jeho presmerovanim portov, skusal som to uz aj nastavovat a vselijake workaroundy ale marne.
      Co by ste mi poradili?
    • Od Miroslavsl
      Zdravím mam problém posledný čas s pingom pri hraní hier neviem čo s tým robiť .. Večšinou ked dávam merať rýchlosť pripojenia to ukazuje normálne  aj ping mi ukáže 30ms ale pri hraní hier je 100+ , a teraz to je tak ze 500+ 
      A to mam balík XL tak neviem kde môže byť chyba . 
      Ďakujem .

• Od durbanova
      Dobrý deň,
      prešla som na nový balík internet XL, ale rýchlosť mi dáva len 39,2 mala by byť 60Mbs. Platím XL, ale dnes som mala školenie, seká obraz aj zvuk.
      Vo vedľajších miestnostiach Yuot tube videá dlho naťahuje, len točí.
      Nepociťujem zlepšenie.
      Ďakujem za odpoveď
    • Od AdamFu
      Dobrý deň,
      bývam v oblasti kde je podla mapy pokrytia siete dostupny VDSL internet az do rychlosti 90Mb/s (aj od susedov to mam potvrdene). No podla tejto dostupnosti na mojej adrese nie je dostupny ziaden internet. Vzdy ked zavolam na zakaznicku linku Telecom alebo Orange mi to pripomenu a po zadani cisla zmluvy mi povedia, ze sice nam neukazuje dostupnost internetu na adrese, ale ano mate na adrese zavedeny internet (no je to ADSL ,nejaka stara zmluva).
      Dokonca byvam v dvojdome kde sused ma dostupny VDSL internet (nie je to dom na konci ulice, ale rohovy dom na krizovatke 3 ulic z ktorej jedna je slepa.) Na tej slepej ulici je tento internet, susedia cez jednu aj druhu stranu cesty maju tento rychlejsi internet.

Viete mi prosim pomoct ako by som mal postupovat, aby mi bol zavedeny rovnaky internet ako vsetkym okolitym domom? Na linke mi vedia len povedat, ze na adrese nie je dostupny ziaden internet.
      Vopred dakujem za kazdu odpoved.
      Adam 
    • Od matus_gabris
      Dobrý den
      Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.
      Dakujem