Internet vzduchom - posledny mesiac velmi pomale

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Pouzivam "Internet vzduchom" od jeho predstavenia a dosahoval som bez problemov rychlosti okolo 25-40 Mbit (up/down). Zrazu zhruba od minuleho mesiaca padla rychlost na 3-6Mbit (obcas menej) a nezalezi od casu kedy to skusam (Alcatel HH40 router od Telekomu). Rovnako to pozorujem aj na iPhone Xs. Nie je to silou signalu - ten je dobry a nie som daleko od BTS (aj udaje z HH40 web adminu ukazuju dobru kvalitu signalu). Byvam v malom meste a neverim, ze zrazu sa pripojilo tolko pouzivatelov ze rychlost padla takto.

Ten router sa pripaja stale na ti istu najblizsiu BTS s Cell ID 335442 (ak to cita technik telekomu, tak si ju mozno vie dohladat). Je mozne, ze doslo o obmedzeniu/poruche na tej BTSke? Budu mi vediet s tym pomocou na technickej linke? Ako vravim, nie je to problem so silou signalu a pravdepodobne ani vytazenia.

Editoval/-a daniel_sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Otestuj hlboko v noci, okolo 1-2hej rano. Otestuj cez mobilne data cez telefon - nepises ako si testoval cez iPhone, ci cez Wifi alebo data.

Ak si si ale nevsimol tak od 1. marca Telekom ponuka kazdemu zakaznikovy 1000 GB dat, takze je kludne mozne ze mas tam stahovacov a minimalne do konca mesiaca s tym vela nespravis.

Kludne ale mozes skusit tu linku. Maximalne ti povedia ze ti s tym nevedia pomoct, alebo ze je to v ramci "normy".

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam ten isty problem, bezne 25-35 Mbit a teraz 4-5 Mbit.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam ten isty problem, bezne 25-35 Mbit a teraz 4-5 Mbit.

ako pisal @Edo zrejme vacsia agregacia siete

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak bude to vytazenim siete - momentalne je 10:30 a na mobile (4G) aj cez router (internet vzduchom) mam aktualnu rychlost 2 Mbit/s! Este stastie, ze mam zaloznu DSL pripojku ktora sice ma 8Mbit/s, ale je to ovela lepsie ako 4G. Skoro rano, alebo v noci to ide 30 Mbit/s.

Preco Telekom rozdava 1000GB na mesiac a este ked je nudzovy stav a vacsina ludi doma? Ta siet to absolutne nezvlada momentalne. Dufam, ze niekde sleduju vytazenie a budu planovat rozsirenie, pretoze je to uz naozaj nepouzitelne pre mna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

to bude tým, že keď toto publikovalli že to spravia, tak ešte o karanténe sa ani neuvažovalo. 

a keď navnadia klientov a zrazu karanténa tak cuknúť od toho, by dosť nas**lo pár miliónov klientov. 

nemyslím, že plánujú rozširovať, skôr chceli zistiť koľko sú ľudia schopní posťahovať a koľko by v priemere posťahovali ako nejaké štúdia... len to práve trafili do toho najdebilnejšieho času.

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Jasne že to nefunguje ako na začiatku ani u mňa :D Musime sa zmieriť,keď vtáčka chytajú pekne mu spievajú.Po mojom telefonáte a otázke prečo teda na telefone ide internet 4G rýchlejšie ako 4G vzduchom na doma tak odpoveď bola jednoducha a to- Internet na doma vzduchom ma nižšiu prioritu ako ostatné služby.Zaujímavé ale nechali sme sa sami oklamať.Ja viem že to neni garantovaná rýchlosť a v agregovanej linke sa počita s poklesom ale klesnut radovo v mojom pripade napriklad o 70-80% to je ina kava.A este bonbonik ako kazdy poradi skus v noci :D ani v noci to neni nejak extra lepsie tak potom neviem

Editoval/-a hass1945

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ked ste na bunke (vysielaci) ktory neni napojeny na optiku, tak tam zial staci aby dvaja-traja stahovali naplno a uz ste na jednotkach Mbit. Tie vysielace su tak isto napojdene len radiom a to ma len urcitu kapacitu. Je to doslova ako domaca WIFI, ked ste napojeny viaceri a stahujete tak internet nejde. Ja som si to sam otestoval, spustil speedtest na mobile cez data potom aj cez wifi na notebooku a hned som videl ako sa rychlost rozdelila.

Ja mam stale aj v tomto obdobi minima okolo 30Mbit nastastie, ale som v 700obyv. obci a vysielac je priamo u nas.

Urcite je mozne ze sa budu niektore oblasti upravovat ci rozsirovat na LTE-A, netvrdil by som ze nie. Ale pointa tohto bola hlavne otestovat kolko ludia datuju ked nesetria aby mohli pripadne upravit balicky. Zial vychytali naozaj extremnu situaciu, ale aspon maju ten test poriadny. V aprili akcia vraj pokracuje takze je sa na co tesit.

Editoval/-a Edo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od LTibor01
      Dobŕy deň chceľ by som sa spýtať ako viem otvoriť port na SpeedPort Entri I2 router ? 
    • Od sa.ki
      Zdravím, po zriadení magio internetu mi prišla sms s menom a heslom lenže neviem kam sa mam s týmito údajmi prihlásiť. Meno končí @dslbasic. Nejaké rady? 
      Vopred ďakujem za odpoveď. 
    • Od AdamFu
      Dobrý deň,
      bývam v oblasti kde je podla mapy pokrytia siete dostupny VDSL internet az do rychlosti 90Mb/s (aj od susedov to mam potvrdene). No podla tejto dostupnosti na mojej adrese nie je dostupny ziaden internet. Vzdy ked zavolam na zakaznicku linku Telecom alebo Orange mi to pripomenu a po zadani cisla zmluvy mi povedia, ze sice nam neukazuje dostupnost internetu na adrese, ale ano mate na adrese zavedeny internet (no je to ADSL ,nejaka stara zmluva).
      Dokonca byvam v dvojdome kde sused ma dostupny VDSL internet (nie je to dom na konci ulice, ale rohovy dom na krizovatke 3 ulic z ktorej jedna je slepa.) Na tej slepej ulici je tento internet, susedia cez jednu aj druhu stranu cesty maju tento rychlejsi internet.

Viete mi prosim pomoct ako by som mal postupovat, aby mi bol zavedeny rovnaky internet ako vsetkym okolitym domom? Na linke mi vedia len povedat, ze na adrese nie je dostupny ziaden internet.
      Vopred dakujem za kazdu odpoved.
      Adam 
    • Od matus_gabris
      Zdravím
      Doma mam klasický ZTE II router klasika som napojeny na pc a cez mobil. Lenže. Potrebujem signál aj do pivnice tak som našiel doma druhý router ten som zapojil káblom z hlavného routru . (predtym som to skúšal a išlo to) Teraz som zapojil sieť zase všetko spravil ako predtým a nejde to. Ako by som to mohol vyriešiť? Potrebujem aby mi router vysielal aj v dome aj v picnici teraz ked napojim druhy tak v pivnici wifi nejde ale napojí sa iba napíše že žiadny signál a nejde načitať stránky atd. Skúšal som ten druhý router prehoduiť do všetkých modov. 
      Dakujem  
    • Od grishnackh
      Zdravím,
      mal by som záujem o rychlejší internet... momentalne mam baliček ktorý dosahuje rychlosť max 15 Mb/s co mi nevyhovuje no pri overovaní pokrytia je to vlastne jediná možnosť na mojej adrese ak teda nepocitam VDSL ale len max 10 MB/s... momentálne mám ADSL ale na adrese mi píše dostupné aj VDSL ale len do rýchlosti 10 Mb/s co je vlastne este menej... čomu ale nerozumiem je že prečo sused pár metrov od mojho pozemku ma k dispozícií VDSL 40 Mb/s... z akého dovodu to je? Ked mam k dispozícií VDSL 10Mb/s preco nie aj vyssie? Myslel som ze ta rychlost je obmedzená len konkretnym balickom a nie prípojkou... skratka myslel som ze ked raz mam VDSL  k dispozicii tak rychlost urci len vybrany balicek... je tu teda nejaka možnost pre mna aby som mohol dosiahnut vyssiu rychlost?