Zníženie rýchlosti internetu

Otázka

• 0

Zdravím, v nedeľu mi išiel o čosi pomalšie internet a kedže denne odosielam a sťahujem vačšie množstvo dát pracovne, tak som si to okamžite všimol. Pôvodne mi internet šiel 50/5 bez akýchkoľvek problémov asi polroka.. predtým som používal magio L (to bolo ešte pred zrýchľovaním) a fungoval som na 30/3. Volal som do telekomu, keď som mal odrazu nastavený profil na 40/5 a pýtal som, že prečo je tak, odpoveď bola, že sa na to pozrú a dajú mi vedieť. Dnes som prišiel domov a profil nastavený čo pozerám cez router na 28/3 :), hneď som im tam volal, že prečo ako a odpoveď bola, že technik odporučil takúto rýchlosť a ak nie som spokojný, môžem odstúpiť od zmluvy :))

prikladám aj ss z routeru a nechápem to jednanie telekomu, myslel som, že sa rýchlosť bude posúvať iba dopredu a nie že tu budem na rýchlostiach, ktoré som mal v 2010... a ešte keď tam vidím že tam je priestor na 60/6 ok dajme tomu nejaká rezerva tak 50/5 nevravím nič... ale toto ako mi to nastavili momentálne, hlavne keď som sa s nimi snažil riešiť každý mbit uploadu, ktorý je pre mňa dôležitý kvôli práci, fakt cenním.

Komentár 2020-03-10 173703.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Toto ti musi tahat viac ako 28/3. Nezmysel co ti povedali. Kde si volal ? Skus inde.

Mas tam rezervu, spodny limit Noise Margin Down ma Telekom 6dB, lebo pod touto hodnotou sa linka moze rozpadnut (vypadok internetu), lenze ty tam mas 16dB, co je este luxusna rezerva. Aj tu su ludia na fore co bezne funuju na 6dB. Neviem ci je to na 50/5, to by si sem musel hodit screen ked si mal taky profil, ale urcite linka ma naviac ako mas teraz.

Ak ti ide o upload existuje aj Magio vzduchom (osobne mam) a tam uz je iny upload :)

Zial je to len pre ludi co nemaju inu moznost ako ADSL 4 resp. 8Mbit a ty tam nespadas.

5733774666.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto ti musi tahat viac ako 28/3. Nezmysel co ti povedali. Kde si volal ? Skus inde.

Mas tam rezervu, spodny limit Noise Margin Down ma Telekom 6dB, lebo pod touto hodnotou sa linka moze rozpadnut (vypadok internetu), lenze ty tam mas 16dB, co je este luxusna rezerva. Aj tu su ludia na fore co bezne funuju na 6dB. Neviem ci je to na 50/5, to by si sem musel hodit screen ked si mal taky profil, ale urcite linka ma naviac ako mas teraz.

Ak ti ide o upload existuje aj Magio vzduchom (osobne mam) a tam uz je iny upload :)

Zial je to len pre ludi co nemaju inu moznost ako ADSL 4 resp. 8Mbit a ty tam nespadas.

5733774666.png

rýchlosť mám už vrátenú a vyzerá to nejako takto

Komentár 2020-03-12 165617.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Lucka
      Ahojte,

len nedávno sme predstavili našu ponuku nových paušálov a nezaostávame ani pri fixnom internete pre našich biznis zákazníkov. Odteraz máme v Telekome pre firmy a podnikateľov k dispozícii nové programy pevného internetu Biznis NET, ktoré ponúkajú komfort prémiovej služby už v základnej cene. Čo všetko podnikateľom prinášajú?

Pomoc po ruke

Každý biznis zákazník s novým programom Biznis NET získava od nás  osobného agenta T-Mastra, ktorý sa postará o všetky jeho produkty
      a poskytne odborné poradenstvo a konzultácie.

TOP Wi-Fi router

K novým programom Biznis NET získavajú biznis zákazníci kvalitný prémiový Wi-Fi router. Jedným z nich je model ADB SV4251, má lepšie pokrytie Wi-Fi signálom a umožňuje aj prístup k pokročilým nastaveniam.

Bezpečnosť o krok vpred

Súčasťou služby Biznis NET je aj integrovaná cloud bezpečnostná služba OnNet Security, ktorá chráni firemné dáta pred potenciálnymi kyber hrozbami ako phising, malware a mnohé ďalšie skôr, ako zasiahnu koncový bod, teda napríklad mobil či laptop firmy alebo sieť.. Znamená to, že naše najnovšie riešenie zabezpečuje ochranu pred nebezpečnými stránkami tak, že zablokuje webstránku a následne vám vyskočí upozornenie od Telekomu s oznamom, že stránka je zablokovaná. Databáza nebezpečných stránok sa pritom neustále aktualizuje. Nie je potreba žiadnej inštalácie, nastavení ani aktualizácie zo strany zákazníka.

Nahrávajte ešte rýchlejšie

Pri programoch optického biznis internetu zvyšujeme rýchlosti uploadu na dvojnásobok (až do 200 Mbps) a po novom uplatňujeme hodnoty download/upload v pomere 5:1. Pri VDSL pripojení sme pristúpili k navýšeniu rýchlosti uploadu tam, kde to bolo technicky možné až do 90 Mbps.

NONSTOP podpora

V prípade technického problému je tu pre biznis non-stop technická podpora na čísle 0800 123 369. Tá zabezpečí rýchlejšie odstránenie porúch.

Ak nastane výpadok internetu, zákazník môže požiadať o poskytnutie neobmedzených dát na číslo v sieti Slovak Telekom až na 48 hodín, v prípade pretrvávajúcej poruchy aj dlhšie.

Celú biznis ponuku nájdete TU

Ako sa vám pozdáva nová ponuka? 
      prajem pekný deň

@Lucka
    • Od tibor.fuzik
      Zdravim vsetkych poradcov a radcov.
      Bez problemov som naninstaloval a nakonfiguroval svoj novy Sercomm Speddport Plus router k VDSl sluzbe XL. Zatial je vsetko OK rovano ako pri ZTE speedport Entry (routre vizualne dvojicky).
      ALE !!!
      Po nabehnuti router svieti ako vianocny stromcek (pritom je jul) a oslnuje vsetkych, ktori spia alebo oddychuju v 3 okolitych miestnostiach.
      Pri ZTE existovala funkcia stlmenie LED.
      Bud som slepy, alebo naozaj neexistuje zdokumentovana funkcia v menu WEB rozhrania ani v papieroch na zapnutie funkcie stlmenia Vypnutia svietenia LED.
      Je to naozaj neprijemne, ked svieti do miestnosti 5ks bielych LED s vysokou intenzitou.
      Pomoze mi niekto ??
    • Od michalpod
      Dobrý deň,
      prosím Vás, dokázali by ste mi zistiť, či sa v budúcnosti plánuje rozširovať optické pripojenie na ulici SNP v Michalovciach ? Ako pozerám mapu pokrytia siete, tak na adrese SNP 3365/1 je zavedená optika GPON ktorá ale tiahne smerom na Partizánsku, no inak celá ulica má iba ADSL (čo je pomerne smutné, vzhľadom na jej veľkosť). Ak sa neplánuje optika rozširovať, tak máme samostane zadať podnet k novému pokrytiu (samostatne myslím ako každá domácnosť) aby sa to v budúcnosti zaevidovalo? Problémy s internetom sú tu pomerne časté, nie len u nás, ale aj u susedov a zároveň, optické pripojenie je zavedené hneď vedľa, čiže táto žiadosť by nemala byť nereálna.
      Vopred ďakujem.

• Od DavidB137
      Zdravím.
      Už niekoľko týždňov riešim problém s veľkou latenciou na Magio internete vzduchom (pevné LTE / FWA), avšak iba smerom z internetu. Pri odosielaní dát, t.j. ak pingnem IPčky serverov na internete (typicky 8.8.8.8, 1.1.1.1 a podobne) z LTE routra, latencia je (zvyčajne) úplne normálnych 50±10 ms*. Na Magio internete vzduchom však mám verejnú dynamickú IP adresu. Ak pingujem túto verejnú dynamickú IPčku z nejakého servera na internete, zrazu je latencia okolo 200±95 ms* s peakmi cez 800ms.
      Samozrejme som už kontaktoval technickú infolinku, avšak tam to zatiaľ viazne. Skúšal som výmenu zariadení za obyčajný USB LTE modem, ale výsledok je rovnaký. Ja konkrétne som pripojený na vidiecke BTS na 800 MHz pásme (B20), až na pár stromov vidím priamo na danú BTS, vzdialenosť je tak 1,5 km a používam aktuálne Huawei B2338-168 modem, takže z tohto hľadiska by malo byť všetko v poriadku. Rýchlosti sú celkom stabilne 50 - 65 Mbit/s na downloade a 25 - 27 Mbit/s na uploade.
      Dôvod prečo píšem tu na fórum je to otázka, či nemá niekto ďalší podobný problém? Je mi prideľovaná verejná dynamická IP adresa zo subnetu 195.91.113.0/24 alebo 195.91.114.0/24. Skúšal som pingovať ostatné IP adresy na týchto subnetoch a ako sa tak na to pozerám, rovnaký problém majú (snáď) všetky. Pochybujem, že všetky by boli na tom istom BTSku ako moje pripojenie, preto usudzujem, že toto je problém minimálne určitej časti mobilnej siete Telekomu. Druhá alternatíva je to, že toto je jednoducho spôsobené dizajnom technológie. Totiž, nie som odborník na presné fungovanie mobilných sietí, ale možno určitý čas trvá nadviazanie spojenia medzi BTS a LTE modemom, pričom opačne (LTE modem --> BTS) s tým nie je problém. Ak niekto vie odpoveď na túto otázku, rád sa nechám poučiť.
      Taktiež by bolo super, keby sa našiel niekto s pevným LTE internetom s verejnou IP adresou (dynamickou alebo statickou) od iného operátora (napr. Orange, SWAN,...) a bol by ochotný urobiť merania rovnakou metodikou, akú som použil ja (alebo aspoň by mi bol ochotný zaslať svoju aktuálne pridelenú verejnú IP adresu do súkromnej správy, aby som si to vyskúšal sám). Mne sa zatiaľ podaril odskúšať ping jednej IPčky v SWANe a tam to vyzerá úplne v poriadku. Nemám však istotu, že išlo o LTE pripojenie, aj keď odchýlky v latencii (pingu) tomu zodpovedali. Ak by sa potvrdilo, že u ostatných operátorov je všetko v poriadku, vylúčilo by to "chybu" v dizajne LTE technológie.
      Ešte prikladám graf latencie, ktorý sa mi podarilo vytvoriť pri jednom z meraní. Na x-ovej osi je čas v sekundách, na y-ovej osi je latencia v milisekundách: https://ibb.co/FVc6gzT
      Dávid

*± v tomto prípade označuje smerodatnú odchýlku (štandardnú deviáciu)
    • Od anna.sobolova1
      zdravím, chcela by som sa opýtať, že čo sa deje v oblasti Žiliny konkrétne dedina Lúky (Divina-Lúky), pretože od utorku 28.7.2020 nám každý deň okolo 9 vypnú internet aj pevnú linku a zapnu to až okolo 16 ?????? Ako nikto nám nedal nič vedieť a teraz človek neviem čo si má o tom myslieť a keď zavoláte na linku telekomu tak sa samozrejme ani s človekom nemôžete pozozprávať pretože všetko je automatickí a rozpráva sa s Vami iba robot. Tak čo sa deje???????? 
    • Od janyxx
      Dobra sprava pre tych co maju magio internet L cez optiku. Od pondelka 03.08.2020 zacnu existujucim zakaznikom menit rychlost zo 120/12 na 250/25. Cana ostava nezmenena 15.9