IP Adresa

Otázka

• 0

Zdravim. Da sa nejako zistit vonkajsia IP adresa mojej optiky doma, ak nie som doma?  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Da ak pouzijes napriklad RealVNC ktore funguje aj cez "cloud ucet"... nepotrebujes mat staticku IP ani otvorene porty.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak nepouzijes nejaku externu sluzbu, tak IP adresu nezistis. Ak si doma, tak IP adresu si zistis primo na routery (je to WAN adresa). Teda bavime sa o verejnej IP. Ak si ju zapamatas, alebo zapises, tak ju nemusis zistovat. Ak nemas od telekomu kupenu pevnu verejnu IP, tak pravdepodobne s kazdym odpojenim sa od siete internet ziskas inu IP ako bola predosla. Ak nie si doma, tak novu IP adresu nezistis.

Na taketo ucely sa zriaduje ucet na niektorom DNS servery. Existuje mnoho dynamickych DNS serverov, ktore ponukaju svoje sluzby zadarmo. Na takomto servery si zriadis ucet a vytvoris A na IPv4 adresu, alebo AAAAA zaznam  na IPv6 adresu. Cize k tvojej adrese bude pridelene domenove meno. Lepsie povedane ak sa chces dostat z vonka na svoje zariadenia v dome, tak nezadavas adresu v tvare xxx.xxx.xxx.xxx, ale zadas domenove meno napr. moja_domena.ddns.eu. Ak sa tvoja IP adresa zmeni, tak musi sa zmenit aj na DNS servery. Na DNS servery ju samozrejme nebudes menit rucne (inak by to nemalo vyznam), ale zmeni ti ju skript, ktory v pravidelnych intervaloch na servery kontroluje, ci sa tvoja IP zmenila. Interval sa da nastavit na rozne casy. Ja mam napr. nastaveny na 10 minut. Cize kazdych 10 minut sa na DNS servery skontroluje, ci adresa je spravna, ak nie je, tak sa automaticky zmeni na spravnu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od peter856
      Dobrý deň, chcem sa opytat či v dohľadnom čase neplánujete rozšíriť pokrytie optiky ( FTTH ) o obec Lúčky okres Ružomberok. Obec má cca 1790 obyvatelov, sledujem mapku pripravovaného pokrytia optiky (FTTH), stale tam doplnate nové obce, našu obec akosi prehliadate a namiesto nej optický internet (FTTH) budejete aj v o dosť menších obciach ktoré majú iba 500 obyvateľov, viete mi povedať podľa akého klúča tie obce vyberáte, teraz ked optiku možte ťahať legálne po vašich existujúcich telefonnych stĺpoch, tu by nemal byť s tým problém, telefonne stlpy su tahane prevažne za domami a niesu tak na husto ako napríklad zbytočné stlpy tunajšej kablovej televízie ktorá je už vyše 10 rokov nefunkčná a nikomu to tu z estetického hľadiska neprekáža.  V obci mame od roku 2014 VDSL2, po zrýchlovaní však plnú rýchlosť môže dosiahnuť len pár ludí bývajúcich tesne pri ústredni.
    • Od Zoltan123
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Opatovská Nová Ves
    • Od Kostino
      Dobry den, pocul som ze sa v najblizsej dobe planuje kopat optila z Telekomu na Javorovej ulici v Veľkom Biely. Viem mi niekto z kompetentnych verifikovat tuto informaciu? Dakujem
    • Od marbax37
      Dobrý deň pred týždňom som sa pýtal ohľadom dokončenia optiky v Malom Záblatí konkretne na adrese Hanzlíkovská 93 
      Chcem sa opýtať: Či sa plánuje dokončenie optiky ak sa planuje tak kedy

• Od papirek99
      Zdravím   neviete  na kedy je  plánovaná výstavba optickej siete v obci Cerová   Ďík 
    • Od matusik484
      Dobrý deň
      Nechcel som na toto otvárať zbytočne novú tému, ale chcel by som sa poradiť či je momentálne lepšie podať žiadosť o pokrytie VDSL alebo Optiky FTTH ?
      Jeden pán mi písal že v aj v menšich obciach by sa mali budovať optické infraštruktúry.
      Ale pochybujem žeby kvôli niekoľkým podnetom začali to tu celé rozkopávať, takže myslím radšej na VDSL

Vopred Ďakujem !