Ako pripojit dalsi router?

Otázka

• 0

Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ako pripojit dalsi router k telekom routeru?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj,

Zalezi ako to mas v plane s novym routrom. Mozes nastavit telekomacky router len ako bridge a o vsetko sa bude starat tvoj novy router. Alebo potrebujes len viac portov tak si kupil router/switch? Napis aj o aky router ide.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zavolaj na zakaznicku linku poziadaj o bridge mod pre magio router, z vystupu lan1 na magio routri das kabel do vstupu wan na tvojom routri nastavis pppoe pripojenie magio router sa bude chovat ako modem a tvoj router sa bude starat o vsetko ostatne sam som to mam takto urobene ale kedze som zistil ako skvelo funguje rozumej nefunguje magio router tym sa mysli ze ho musim casto restarorvat aby mi siel teampeak alebo poslat mail z outlooku tak ak si na dsl odporucam radsej zakupenie modem/router spolu v jednom a ten zazracny magio router ani nepouzivat sam sa to chystam spravit a mam adsl2+ net tv telefon

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ako pripojit dalsi router k telekom routeru?

Ano, normalne ho pripojis a hotovo. Budes tam mat dalsi NAT, ale vobec ti to nemusi vadit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

Zalezi ako to mas v plane s novym routrom. Mozes nastavit telekomacky router len ako bridge a o vsetko sa bude starat tvoj novy router. Alebo potrebujes len viac portov tak si kupil router/switch? Napis aj o aky router ide.

je to router asus rt-n10e..potrebujem pripojit dalsi router v druhej izbe pre lepsi signal. Telekomacky router je ADB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem či si nejak potrpíš na rýchlosti, ale úplne postačí ak eternetový kábel ( totaký ako v tom rootri a svieti/bliká) tak pichneš do ďalšieho miesta v tom rootri, kábel potiahneš do druhej izby a ten pichneš do toho druhého rootra. 

finíto. 

myslím, že pre teba toto je asi najlepšie riešenie a vysvetlenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo ak chceš jednu sieť... nastavíš ten router v tom rozsahu čo máš prvý router.. .napr 192.168.1.254 a vypneš tam dhcp server a zapojíš ho do lan slotu do toho druhého routru... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo ak chceš jednu sieť... nastavíš ten router v tom rozsahu čo máš prvý router.. .napr 192.168.1.254 a vypneš tam dhcp server a zapojíš ho do lan slotu do toho druhého routru... 

myslím, že práve si z jeho pohľadu prepol do čínštiny, preto som to napísal tak ako som napísal. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od EndiKovac
      Dobrý deň všetkým. Aký wifi router nový keď máme internet magio L a do teraz sme mali ZTE II router ale už je vyše troj ročný a blbne to. Potrebovaly by sme to na 3 telky, 2 notebooky,4 mobily a občas pre nejakú návštevu.

• Od egrenus
      Dobrý deň,
      potreboval by som pomôcť s port forwardingom na routery Huawei HG8245H potrebujem otvoriť port 16000
    • Od skoda9635
      Zdravím,
      Telekom dočasne zrýchlil optiku, ale nás sa zrýchľovanie dotklo len v uploade. Máme L balíček s rýchlosťou 120/12 a po zrýchlení mal ísť hore na 600/60. Nám to len zrýchlilo upload na 60, ale pôvodná rýchlosť okolo 100 nám zostala. Je to tým, že je tento router obmedzený alebo to nezvláda?
    • Od kelsinen
      Je možné na tomto routri niekde počítať prenesené údaje?
      Objem prenesených údajov na stránke telekomm.sk je neprimerane veľký ... chcel by som to porovnať.
    • Od Jerry973
      Dobry den. 
      Mam specificky dotaz. Chcem vediet, ci pojde TV box v nasledujucej konfiguracii siete. Chcem 2x box TV, ale neviem ci to bude fungovat, alebo musi byt priamo ETH kabel privedeny z routra do boxu.  Napisem ako mam teraz doma urobenu siet a poprosil by som znalcov co vedia o com pisem, ci to bude fungovat, alebo bude nutne tahat samostatny kabel. 
      Konfiguracia :  Opticky ruter pripojim do mojej sucasnej siete LAN co mam doma. Otazka bude tv fungovat za takouto konfiguraciou? 
      ROUTER TELEKOM > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE {transparentne} > lan kabel > SWITCH > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE > lan kabel TV BOX TELEKOM???
      Siet je cela transparentna, a je to spravene preto, lebo chalupa je dlha a mam tu 2x wifi AP pre pokrytie signalu. Len chcem vediet, ci v tej mojej transparentnej sieti bude fungovat TV BOX, alebo nie. Ci je v rovnakom rozsahu IP ako aj pc, alebo ma samostatny port na ktorom bezi iba TV.  Dufam ze som to popisal dost jasne, aby sme sa pochopili ...  Ide mi len o to, ci budem moct pozerat TV na druhej strane chalupy cez moju vlastnu siet, alebo budem muisiet tahat dalsi solo kabel len pre TV BOX. SAmozrejme internet tadial bude tiect tak isto. 
      Myslim si ze by to malo fungovat asi tak, ze zapojim router TELEKOM, strcim ho do mojej lanky a kde pripojim TV box, tam by mal ist, kde pripojim PC, tak isto by mal ist internet. 
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.