Vysoký ping, nie len u mňa

Otázka

• 0

Dobrý deň, neviete, či sú nejaké problémy s internetom? Už asi týždeň mám zlý ping a nie len ja, ale aj ostatní, čo využívajú magio v mojej oblasti.

Okres Topoľčany. Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 1

Dobrý deň, neviete, či sú nejaké problémy s internetom? Už asi týždeň mám zlý ping a nie len ja, ale aj ostatní, čo využívajú magio v mojej oblasti.

Okres Topoľčany. Ďakujem.

ak mas problemy s pingom.. zavolaj na technicku podporu a poziadaj ich nech ti na dialku resetnu port ..to by malo pomoct

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dakujem a da sa to aj bez technickej podpory ci?

bez technickej si mozes tak sam resetovat router to je vsetko, je tam problem zavolat ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem a da sa to aj bez technickej podpory ci?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie nie, v pohode, tak dakujem teda. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobrý deň, reštartol sa mi teda port, no stále nič, stále mi ping skáče..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobrý deň, reštartol sa mi teda port, no stále nič, stále mi ping skáče..

máš to tiež tak že ping býva vpohode a potom napríklad na 10 minút vyskočí na 100+ ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dolezite je tiez kde sa meria ping. Ak meras na nejaku IP na novom zelande, tak bude aj 2 sekundy. Ak merias ma nejake blizke IP, tak bude par ms.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

máš to tiež tak že ping býva vpohode a potom napríklad na 10 minút vyskočí na 100+ ?

Noo, mne to robí asi každé dve minúty, proste ping 50 - 60 a zrazu 100, potom 150, 200 až do 500, potom znovu 50 .. ale to tak na 20 sekund, ale je to otravne. A ide o to, že ja si ten ping nemeriam len na online teste, ale proste v každej jednej hre mi v ten istý deň začal takto skákať ping. Včera mi resetli port, nefungovalo, dnes to skúsim, ale mám pocit, že už ping neskáče, ešte napíšem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Noo, stále skáče, ale už menej, každopádne, myslím, že je problém v telekome, vždy bol, s wifi sme nič nerobili, sama od seba sa podľa mňa nepokazí, neviem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

daj potom vedieť či pomohl ten reset portu...lebo aj ja som už fakt zúfalý

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Noo veď nejde, ani po reštarte portu, neviem už čo mám robiť a technika volať nechceme, zbytočne vyhodené peniaze, keď to môže Telekom opraviť. Jednoducho sa niečo pokašlalo u nich, robí to veľa ľuďom a bol by som rád, ak by sa to dostalo k niekomu, čo s tým môže niečo spraviť, poťuká niečo v systéme, opraví a neviem čo ešte a internet už pôjde. Inak problémy s telekomom nie sú prvý krát, či sú to výpadky, či je to pomalý internet, stále niečo.. Ale v kuse.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked mas ADSL a nemas XL balik zavolaj im nech ta prepnu na modulaciu G.MDT na tej byva ping 10-15 ms... ak mas ADSL XL si na ADSL2+ modulacii a tam sa to neda...ani na VDSL.. mozno este zmenit nastavenie datovej cesty z interleaved na fast...a cez wifi je jasne ze ping skace viac ako cez kabel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skusim to nejako pozriet no, mne to technik online robil nieco, restartoval port a tak, on by mi povedal, ze nieco nie je v poriadku.. a inak, ono to najprv zacalo cez ethernet kabel, dal som na wifi a to iste.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zadaj to ako poruchu a je budu mat na to 3 dni to vyriesit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

noo zistil som, že typ modulácie je vdsl 2, čo teraz? Nedá sa to nejako vyriešiť bez rôznych hlásení, telefonátov, nie je mi to zrovna príjemné. Niečo, čo môžem spraviť sám, aj napríklad na tej IP stránke, kde zadám IP a mám tam internet ( funguje to, aj ked internet nefunguje ) tam je všetko, nedá sa tam s tým niečo spraviť?

Editoval/-a Tomaseq

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nevyriesis to sam.. na to je potrebny zasah technika

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od sokrates4612
      Dobrý deň,
      keďže tento router nemá v podstate nijaké možnosti nastavenia nastavenia kontrolovaného a bezpečného surfovania pre deti, chcem to vyriešiť službou, ktorá funguje cez DNS. Kde  sa dá v tomto routeri nastaviť vlastné DNS prosím?
    • Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.
    • Od Maros1710
      Zdravim,
      Dostal som ponuku na internet 50/5 mb/s, taku ponuku na webe som vobec nenasiel. 
      Chcel by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s danym balikom, je to stabilne? Nevypadava to? Jedna sa o neobmedzeny prenos dat plnou rychlostou? 
      Konkretne lokalita vychod slovenska, dedinka Kuková.
    • Od antonko123
      Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj chce dotiahnuť optické vlákno do každej slovenskej domácnosti
      https://zive.aktuality.sk/clanok/148037/plany-statu-s-pevnym-internetom-zameranie-na-optiku-a-nutne-investicie-v-stovkach-milionov-eur/
      https://slovensko.hnonline.sk/2190471-smele-plany-remisova-chce-ultrarychly-internet-v-kazdom-dome
      Čo na to Slovak Telekom?  Je to reálne?   Je to veľmi ambiciózny plán,  vieme ako dopadla dialnica do Košíc 2010 alebo projekt dvoch digitálnych lídrov  s 30 mbps rychlostou pre vsetky domacnosti do roku 2020.  Najväčší zádrhel vidím v stavebnej legislatíve,  stavba optiky často trvá aj 3 roky od oznámenia úmyslu vybudovať optiku v konkrétnej lokalite. K urýchleniu môže pomôcť už platná vyhláška ktorá umožňuje rekonštrukciu existujúcich stlpovych vedení,  čo sa môže využiť najmä v malých obciach.
    • Od janyxx
      Predpokladam, ze o niekolko dni budem mat opticky internet (zatial bezim na VDSL2 s vlastnym modemom zyxel). Na VDSL2 mam nastaveny modem zyxel v bridge mode a pppoe vytacam na vlastnom routry. Chcem sa opytat ake zariadenia dodava telekom. Optiku ukoncuje v mediakonvertore (resp. optickom konvertore ....) a metalikou ide k routeru ?
      Alebo opticky signal konvertuju na elektricky v nejakom hibridnom zariadeni v ktorom je zabudovany aj router ?
      Ja potrebujem na zariadeni telekomu spravit bridge mod, cize pppoe buem vytacat vo svojom routery
      Idealne by bolo ak by optiku telekom mohol dodat az do mojho zariadenia cez SFP, ale to asi nehrozi
    • Od lubos.krajcik
      Ahojte, chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s optickým Magio Intenetom XL u nás doma. Dodaný router Sagemcom 5655 AC má byť výkonnejší, s lepším pokrytím než iné routre atď. Naša skúsenosť je však iná. Pred TELEKOMom sme mali lokálneho dodávateľa internetu vzduchom - jeho obyčajný TP Link router s dvoma anténkami šľapal ako hodinky a vytvoril nám pokrytie v celom dome - na poschodí i na prízemí.  Router od TELEKOMu nedokáže vyliezť "hore schodmi" a poschodie domu je prakticky nevykryté.  VIETE MI S TÝM NEJAKO PORADIŤ?
      Druhá vec je načítavanie stránok - cez SPEEDTEST odmeriam rýchlosť vedľa routra - slušných 253 download cez iPhone. Idem však cez Safari / Chrome na nejakú stránku stránku a jej načítavanie je akési zdĺhavé. Keď som si prepol 4G sieť, či starého poskytovateľa netu (rýchlosť 40/4), stránka naskakuje úplne bleskovo. To isté i cez notebook.
      Som z toho celkom na nervy. Nejaké nápady? Ďakujem veľmi pekne za rady.