VDSL XL

Otázka

• 0

Zdravím,

Na základe dostupnosti Magio internetu XL na mojej adrese som zrealizoval zmenu s VDSL L na VDSL XL.

Zatiaľ mám router prihlásený profilom 5306/56476 kbps. Myslíte že to na základe parametrov dá ešte viac??

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

To rozumiem ale myslím to tak ze zvýšenie profilu nezmení parametre??? Teda nezmení útlm a logicky aj max priepustnosť??

zmeni sa SNR bude mensie..utlm zostane rovnaky mozno o nejake desatiny alebo 1 db narastie.. max priepustnost tiez moze klesnut ale nie vyrazne 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim mas utlm vacsi tym mas SNR mensie a priepustnost mensiu a zase naopak 

To rozumiem ale myslím to tak ze zvýšenie profilu nezmení parametre??? Teda nezmení útlm a logicky aj max priepustnosť??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim mas utlm vacsi tym mas SNR mensie a priepustnost mensiu a zase naopak 

Takže čím viac linku žhavis tak maximálna priepustnosť neklesá na základe zmeny utlmu atď??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

max. priepustnost linky je +- rovnaka, odvija sa od utlmu linky . t.j. od vzdialenosti tvojho domu od uzla

Takže čím viac linku žhavis tak maximálna priepustnosť neklesá na základe zmeny utlmu atď??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To chápem, ale keď tam nastavia 95-99 Mbit profil  tak ta max. priepustnosť 111Mbit môže padnúť aj na 90 kľudne lebo sa zmenia parametre linky a potom to už nezvládne 90 profil nie??? Alebo moja úvaha je nesprávna??

max. priepustnost linky je +- rovnaka, odvija sa od utlmu linky . t.j. od vzdialenosti tvojho domu od uzla

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie pri 90 Mbit nastavuju 95- 99 000 kbps

To chápem, ale keď tam nastavia 95-99 Mbit profil  tak ta max. priepustnosť 111Mbit môže padnúť aj na 90 kľudne lebo sa zmenia parametre linky a potom to už nezvládne 90 profil nie??? Alebo moja úvaha je nesprávna??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale 111 Mbits je dostatočne, keď mi nastavia 90-tkový profil, nebude to na hranici??

nie pri 90 Mbit nastavuju 95- 99 000 kbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale 111 Mbits je dostatočne, keď mi nastavia 90-tkový profil, nebude to na hranici??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím,

Na základe dostupnosti Magio internetu XL na mojej adrese som zrealizoval zmenu s VDSL L na VDSL XL.

Zatiaľ mám router prihlásený profilom 5306/56476 kbps. Myslíte že to na základe parametrov dá ešte viac??

Snímka.JPG

ano, teraz mas testovaci profil.. do 2 tyzdnov sa profil upravi na 90 Mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mojtelekom2016
      Podľa správ od Telekomu na Zive.sk malo do 12.5. dojsť k dočasnému zrýchleniu DSL liniek, kedy sa dočkám ak mám  L paušal a download stále 45Mb/s ???
    • Od Dobko30
      Dobry den, rad by som sa spytal, byvam na  sidlisku Kvetna, ulica Jana Holleho 885/14 Trencin mame tu internet prostrednictvom VDSL technologie - metalické pripojenie. Pocul som o moznom prechode na OPTIKU, ktora sa mala realizovat este koncom minuleho roka. Viete mi prosim povedat ci sa v tejto lokalte planuje zmena technologie pripojenia na internet. ? Ak ano tak v akom casovom horizonte ? Dakujem za odpovede. Zakaznik Peter Trencin
    • Od dansus007
      Dobrý deň, mám VDSL XL  a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.
    • Od matus_gabris
      Pred pár minútami mi zrýchlili net.. Z 8Mbit na 13Mbit...ale čo má zarazilo je že predtým som mal útlm 29 a teraz mam 28.5je to sica iba 0.5ale predtým som mal maximálnu dosiahnutelnu rýchlosť 15Mbit a teraz mam 20Mvit max. Je to normálne že po "reštarte" linky sa mi takto zvýši max. Dosiahnuťelna rýchlosť? Ďakujem 
    • Od DusanO
      Zdravim,
      este 5.5. mi prisla SMS v ramci kampane zrychlujeme2020 ... "Prave sme Vam zvysili ...". Mam Magio Internet XL so zlavou (to je textacia z faktury).
      Podla stranky https://www.telekom.sk/zrychlujeme2020 by som mal mat 1Gbps bez nutnosti restartovania. Merania mi stale osciluju okolo
       600/60 (tak ako to bolo pred SMS). Ako si to mozem overit inak ako empiricky - meranim? Viem si sam zistit aky profil mam nastaveny?
      Myslim, ze som preliezol cele menu ONT (Huawei HG8245H) co mam viditelne ale meno profilu som nenasiel.
      Meranie priamo na porte ONT:
      speedtest.exe -p
         Speedtest by Ookla
           Server: Slovak Telekom - Bratislava (id = 7069)
              ISP: Slovak Telekom
          Latency:     2.17 ms   (0.18 ms jitter)
         Download:   585.53 Mbps (data used: 785.9 MB)
           Upload:    58.44 Mbps (data used: 63.7 MB)
      Packet Loss:     0.0%
       Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/22e50844-942c-4e6d-9d89-003e3026162e
      V LANke za dalsim smerovacom a 2 switchmi:
      speedtest.exe -p -s 3902
         Speedtest by Ookla
           Server: Orange Slovakia - Bratislava (id = 3902)
              ISP: Slovak Telekom
          Latency:     3.34 ms   (0.08 ms jitter)
         Download:   605.39 Mbps (data used: 806.9 MB)
           Upload:    61.16 Mbps (data used: 64.7 MB)
      Packet Loss:     0.0%
       Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/8e59304d-babe-49c3-9778-63108219bbcc

• Od gargamel231
      Zdravíčko potrebujem len radu mám vdsl xl a Magio tv dva boxy a chcem vymeniť router bude všetko fungovať keď by som kúpil dajme tomu od tplinku w 9960 alebo prípadne niečo iné z nastavením nemám problém len nemám problém len toto som ešte nemusel riešiť