VDSL XL

Otázka

• 0

Zdravím,

Na základe dostupnosti Magio internetu XL na mojej adrese som zrealizoval zmenu s VDSL L na VDSL XL.

Zatiaľ mám router prihlásený profilom 5306/56476 kbps. Myslíte že to na základe parametrov dá ešte viac??

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravím,

Na základe dostupnosti Magio internetu XL na mojej adrese som zrealizoval zmenu s VDSL L na VDSL XL.

Zatiaľ mám router prihlásený profilom 5306/56476 kbps. Myslíte že to na základe parametrov dá ešte viac??

Snímka.JPG

ano, teraz mas testovaci profil.. do 2 tyzdnov sa profil upravi na 90 Mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale 111 Mbits je dostatočne, keď mi nastavia 90-tkový profil, nebude to na hranici??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale 111 Mbits je dostatočne, keď mi nastavia 90-tkový profil, nebude to na hranici??

nie pri 90 Mbit nastavuju 95- 99 000 kbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie pri 90 Mbit nastavuju 95- 99 000 kbps

To chápem, ale keď tam nastavia 95-99 Mbit profil  tak ta max. priepustnosť 111Mbit môže padnúť aj na 90 kľudne lebo sa zmenia parametre linky a potom to už nezvládne 90 profil nie??? Alebo moja úvaha je nesprávna??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To chápem, ale keď tam nastavia 95-99 Mbit profil  tak ta max. priepustnosť 111Mbit môže padnúť aj na 90 kľudne lebo sa zmenia parametre linky a potom to už nezvládne 90 profil nie??? Alebo moja úvaha je nesprávna??

max. priepustnost linky je +- rovnaka, odvija sa od utlmu linky . t.j. od vzdialenosti tvojho domu od uzla

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

max. priepustnost linky je +- rovnaka, odvija sa od utlmu linky . t.j. od vzdialenosti tvojho domu od uzla

Takže čím viac linku žhavis tak maximálna priepustnosť neklesá na základe zmeny utlmu atď??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim mas utlm vacsi tym mas SNR mensie a priepustnost mensiu a zase naopak 

Takže čím viac linku žhavis tak maximálna priepustnosť neklesá na základe zmeny utlmu atď??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim mas utlm vacsi tym mas SNR mensie a priepustnost mensiu a zase naopak 

To rozumiem ale myslím to tak ze zvýšenie profilu nezmení parametre??? Teda nezmení útlm a logicky aj max priepustnosť??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To rozumiem ale myslím to tak ze zvýšenie profilu nezmení parametre??? Teda nezmení útlm a logicky aj max priepustnosť??

zmeni sa SNR bude mensie..utlm zostane rovnaky mozno o nejake desatiny alebo 1 db narastie.. max priepustnost tiez moze klesnut ale nie vyrazne 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od palculienka19
      Dobrý večer chcem sa spýtať ako máme predĺžiť viazanost magiotelevízia a internet 
    • Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka
    • Od lukkoska
      Zdravím,

Vie mi niekto povedať, prečo Telekom obmedzil Netflix v Samsung Smart TV?
    • Od LTibor01
      Dobŕy deň chceľ by som sa spýtať ako viem otvoriť port na SpeedPort Entri I2 router ?