Simkarta prepis čísla bez jeho vedomia

Otázka

• 0

Zdravím... Ako postupovať pri zistení keďže telefónne číslo bez môjho vedomia prešlo na paušál a pravdepodobne zmenilo majiteľa. 

Alebo ako získať  informácie o tom kto bol vlastikom telefónnej cisla keďže informácie podávajú len vlastikom tel. č....... 

Ako sa to dá napadnúť.       Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

keď si ty nebol majiteľom čísla, a ani nevieš kto majiteľom čísla bol......

naozaj netuším čo vlastne chceš riešiť..... 

pretože to vyzerá, akoby si chcel napadnúť niekoho cudzieho, za to, že si upravil paušál... 

vôbec ti nerozumiem... 

a už vôbec nechápem tomu spojeniu.....  tomu ako ty vieš, že niekto cudzí si zlepšil paušál a už vôbec nie, prečo to teba trápi a dupľovane nie, prečo to chceš napadnúť. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím... Ako postupovať pri zistení keďže telefónne číslo bez môjho vedomia prešlo na paušál a pravdepodobne zmenilo majiteľa. 

Alebo ako získať  informácie o tom kto bol vlastikom telefónnej cisla keďže informácie podávajú len vlastikom tel. č....... 

Ako sa to dá napadnúť.       Ďakujem 

Nech si to rieši ten, koho číslo bolo prepísané. Ty podľa textu si ani nebol nikdy majiteľom toho čísla, čo je pochopiteľné, že nemáš ani nárok vedieť, kto bol jeho pôvodným vlastníkom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vidim to tak ze pouzival easy kartu nejasne registrovanu co exspirovala nenabijanim kreditu. 

Prechod takeho cisla napadnutelny nieje, expirovane easy cislo ide po par mesiacoch do recyklacie. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak mal krediť, tak áno od posledného nabitia, myslím, že telekom to má 12 mesiacov, je číslo tvoje na využívanie, ak nenaboješ znova  v tomto období, tak ho po vypršaní času odpoja. 

po cca 6 ďalších mesiacoch, kedy je číslo v "karanténe" kedy sa nedá využívať pre nikoho je stále rezervované pre pôvodného majiteľa. pokiaľ  sa o číslo neprihlási a nezačne ho využívať, pripadá znova medzi voľné čísla, ktoré si môže vybrať hocikto, kto sa zoberie novú mobilnú službu. ( s tel číslom ) . 

Takže ak je to tak, ako to opísal @Marcel, tak to pekne dlhé obdobie si o tom čísle ani nevedel. to už nenapadneš, na to si mal čas toho pol roka od odpojenia daného čísla. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na Slovensku to takto funguje aj u iných operátorov.

Známy sa vrátil do Anglicka po 2 rokoch a fungovala mu karta aj kredit mu ostal.

Iný kraj ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak aj lakinkovi by ostal, keby si ho nabil. 

princíp je rovnaký mení sa len dlžka "aktívnosti" simkarty, najdlhšie to má 4ka, kde je "aktívna" životnosť simky 16 mesiacov. 

ak by simku lakinko dobil čo 360 dní o to absolútne minimum čo sa dá, číslo by bolo stále jeho..... 

ak chápeme správne jeho problém, čo ale nevieme, keďže sa tu už neobjavil. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od romanjek
      Podporuje Easy Pecka SIM karta internet 2G alebo 3G? Mám dva mobily, ktoré nepodporujú 4G a nejde mi na nich spustiť internet 3G. Nastavenia APN mám správne, jeden mobil si ich stiahol sám aj pre internet aj APN. Či už len 4G funguje?
    • Od Pali888
      Dobrý deň.
      Chcem sa opýtať, dá sa niekde nastaviť, resp. ponúka telekom možnosť oznámenia o to, že mi niekto volal počas toho ako som mal vypnutý mobil? Dosť často sa mi stalo, že keď som mal vypnutý mobil/nabíjal som si a niekto mi volal, tak keď som si zapol mobil, mi neprišlo žiadne upozornenie/sms ohľadom toho a až skoro po pol dni som sa dozvedel, že ma vtedy 5 x volal dotyčný človek. Mám Nokiu 6.1. Napríklad pri O2 mi vždy po zapnutí prišlo upozornenie: Vážený zákazník, počas vašej nedostupnosti Vás kontaktovalo číslo xxx 2-krát.
      Je možnosť nastavenia takéhoto upozornenia/sms aj tu v Telekome?
      Ďakujem.
    • Od luptakova.lucy
      Dobrý deň,
      chcem sa opýtať, je možno prejsť z paušálu Áno na program Easy? Nechcem nové číslo. Chcem mať rovnaké číslo len chcem zmeniť program. Viazanosť mi končí 5.6.2020. Mám to riešiť až po tomto dátume?
    • Od Maros555
      Ako si dobijem Easy kartu keď mi po prechode od konkurencie nejde dobiť kredit?
      Aplikácia vypisuje kód chyby: 0220-0001.
      Web mi vypisuje že moja predvoľba (0940) nie je EASY  takže podľa neho  nevlastním EASY kartu.
      To sa mám opäť trepať do predajne aby mi povedali zase že nechápu ako je to možné?

• Od Janulka19
      Dobry den ako sa da prosím dobit kredit cez pausal. ďakujem 
    • Od markusotto
      dobrý den propadla platnost uvedeného tel. čísla 911***355, je možno dobít kredit a obnovit?
      Děkuji za odpověď
      Marek Ottner