Simkarta prepis čísla bez jeho vedomia

Otázka

• 0

Zdravím... Ako postupovať pri zistení keďže telefónne číslo bez môjho vedomia prešlo na paušál a pravdepodobne zmenilo majiteľa. 

Alebo ako získať  informácie o tom kto bol vlastikom telefónnej cisla keďže informácie podávajú len vlastikom tel. č....... 

Ako sa to dá napadnúť.       Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

keď si ty nebol majiteľom čísla, a ani nevieš kto majiteľom čísla bol......

naozaj netuším čo vlastne chceš riešiť..... 

pretože to vyzerá, akoby si chcel napadnúť niekoho cudzieho, za to, že si upravil paušál... 

vôbec ti nerozumiem... 

a už vôbec nechápem tomu spojeniu.....  tomu ako ty vieš, že niekto cudzí si zlepšil paušál a už vôbec nie, prečo to teba trápi a dupľovane nie, prečo to chceš napadnúť. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím... Ako postupovať pri zistení keďže telefónne číslo bez môjho vedomia prešlo na paušál a pravdepodobne zmenilo majiteľa. 

Alebo ako získať  informácie o tom kto bol vlastikom telefónnej cisla keďže informácie podávajú len vlastikom tel. č....... 

Ako sa to dá napadnúť.       Ďakujem 

Nech si to rieši ten, koho číslo bolo prepísané. Ty podľa textu si ani nebol nikdy majiteľom toho čísla, čo je pochopiteľné, že nemáš ani nárok vedieť, kto bol jeho pôvodným vlastníkom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vidim to tak ze pouzival easy kartu nejasne registrovanu co exspirovala nenabijanim kreditu. 

Prechod takeho cisla napadnutelny nieje, expirovane easy cislo ide po par mesiacoch do recyklacie. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak mal krediť, tak áno od posledného nabitia, myslím, že telekom to má 12 mesiacov, je číslo tvoje na využívanie, ak nenaboješ znova  v tomto období, tak ho po vypršaní času odpoja. 

po cca 6 ďalších mesiacoch, kedy je číslo v "karanténe" kedy sa nedá využívať pre nikoho je stále rezervované pre pôvodného majiteľa. pokiaľ  sa o číslo neprihlási a nezačne ho využívať, pripadá znova medzi voľné čísla, ktoré si môže vybrať hocikto, kto sa zoberie novú mobilnú službu. ( s tel číslom ) . 

Takže ak je to tak, ako to opísal @Marcel, tak to pekne dlhé obdobie si o tom čísle ani nevedel. to už nenapadneš, na to si mal čas toho pol roka od odpojenia daného čísla. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na Slovensku to takto funguje aj u iných operátorov.

Známy sa vrátil do Anglicka po 2 rokoch a fungovala mu karta aj kredit mu ostal.

Iný kraj ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak aj lakinkovi by ostal, keby si ho nabil. 

princíp je rovnaký mení sa len dlžka "aktívnosti" simkarty, najdlhšie to má 4ka, kde je "aktívna" životnosť simky 16 mesiacov. 

ak by simku lakinko dobil čo 360 dní o to absolútne minimum čo sa dá, číslo by bolo stále jeho..... 

ak chápeme správne jeho problém, čo ale nevieme, keďže sa tu už neobjavil. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od psmaret12
      Dobrý deň,
      Mám kartu Easy Pecka od telekomu. v poslednej dobe sa mi stáva že sa mi zakaznici nemôžu dovolať. Zistil som ze mali provajdera od Orange. 
      Ak más podobný problém napis mi.  psmaret@gmail.com
      s pozdravom
      ing. Milan Papp
    • Od margitagoldschmidt
      Dobrý deň chcem sa opýtať mám easy kartu easy pecka a nejde mi platiť mikro platby napr keno 10 a podobne cez sms dá sa to niako nastaviť aby to išlo ??? Dakujem
    • Od mizikova29
      Dobrý deň, 
      Na tel. Čísle 0918726713 10.04 mi skončila viazanosť, chcela by som to zmeniť na dobíjanie kreditu nakoľko to číslo využíva moja mama. 
      Je to možné 
      Mizikova 

• Od zuzina9
      Dobrý vecer, mám 10eur kredit a potrebujem si kúpiť lístok na autobus nakoľko kvôli korone je nemožné kúpiť si ho u vodiča a potrebujem sa dostať domov na druhý koniec mesta, no píšete mi že nemám dostatočný kredit ??? Lístok stojí 90centov a mám 10eur kredit ???? 

• Od aguzik
      Zdravim,
      dobil som si cez web kredit za 7 eur.Zároveň mi prišla SMS správa,že mi dávate zadarmo ďalší kredit v hodnote 3,50 eur.Bol by som rád .keby ste mi tie Vaše kredity zadarmo neposielali,keď ho nemôžem použiť na zasielanie SMS.Nie som odkázaný na tie Vaše služby zadarmo,keď ich nemôžem použiť podľa vlastného uváženia a potreby.
                                                      Ďakujem GUŽIK Anton   0902480392
    • Od olga.murgasova
      je naozaj neseriózne ,keď  namiesto 0,50 EUR za denný internet na Easy Pecke,vám systém stiahne 1euro,stalo sa to 27.3.20 !
      28.3.20 som radšej mobilný internet ani nezapla!
      no a dnes 29.3.20 znovu mi stiahlo za denný internet 1 euro namiesto 0,50!
      už naozaj neviem,či mám vôbec  mobilný internet na Easy Pecke používať ?
      Ak nemôžete garantovať ,že denný internet je za 0,50 EUR tak to zverejnite,nebudem ho využívať  !
      Za odpoveď ďakujem