Datovy kabel telekomu cez moj pozemok

Otázka

 • 0

V Ladcoch tahal telekom optiku a rovno cez moj pozemok..... uz som bol v telekome, skusal som sa dovolat operatorovi, ale cez toho bota je to na mesiac. Takze pisem este takto. Za dva dni ten kabel strhnem...

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

 • 0

Pridal (editované)

zarobis si na peknu pokutu :) radovo v tisicoch eur

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0
 

zarobis si na peknu pokutu :) radovo v tisicoch eur

Evidentne si riadny expert.-)))))) Telekom na mojom pozemku protipravne natiahne kabel a ja akoze teraz musim strpiet ten kabel ??? Hovoria ti nieco pojmy ako ochrana sukromneho vlastnictva, vecne bremeno za odplatu, ziadost o povolenie vstupu a podobne ? Telekom na vlastne riziko a bez povolenia majitela vstupil na moj pozemok, znehodnotil ho a ja sa podla mam obavat pokuty zato, ze mi zajtra ma prist zeriav a ten kabel skratka nepodlezie ? Navyse ja som telekom uz pred tyzdnom vyzval na opatrenia suvisiace so vstupom zeriavu na moj pozemok a vyzval som ich aby si ten kabel strcili do pecka.... lenze ignorovali moju osobnu navstevu u operatora, mail, a aj **piip** telefonnej operatorke.

Ale evidentne v telekome su lepsi advokati ako ty a uz to riesia. Prosim ta, ked sa nevyznas, tak taketo myslienky si nechaj na piatok, vtedy sa u nas vyvazaju odpadky. Vobec si nepochopil pointu mojho postu. Niekto dotycny z telekomu to ale pochopil a zacal konat, vsetky ostatne kanaly zlyhali.

Minuly tyzden som to iste na tom istom pozemku riesil s SPP. Tiez som ich vyzval na odstranenie stavby a uz je na svete zmluva o zriadeni vecneho bremena za odplatu. To co ty pises sa tyka len a len vyhradne elektrikarov. Tych si povinny strpiet a oni su zas povinni ti zaplatit za uzivanie pozemku alebo odkupit. Ale telekom ma smolu.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

svoje komplexy a nervicky si vybijaj niekde inde... vobec si v prispevku nespomenul ze si ich vyzival aby na tvoj pozemok nevstupovali, pises to az teraz ja som ti len napisal coho by si sa dopustil kebyze ten kabel prekopes...ak ti ten kabel tak moc vadi poziadaj ich o prekladku a nedramatizuj to tak

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

no neviem, či je moc dramatizovanie, že jedného dňa sa vrátiš napríklad z dovolenky, celý tvoj pozemok okolo tvojho rodinného domu, kde žiješ napr s 5člennou rodinou a 3mi malými deťmi, rozkopaný na sra*ky spolu s bordelom, káblom a výzorom ako na stavenisku. 

a to všetko bez vedomia majiteľa čo i len o vstupu na ten pozemok za týmto účelom a už vôbec nie o povolení,

že keby sa to stalo tebe, či by si sa usmieval.... 

len vravím, že ho plne chápem a naozaj nevidím, za čo by mal platiť pokutu, pretože de facto odstráni prekážku, ktorú mu telekom spravil na pozemku bez jeho povolenia, či čo i len vedomia. 

ja by som reagoval, možno ešte horšie. ja by som asi vyvolával jedeň deň a ak by sa mi s riešením neozvali do 24 hodín v takomto prípade, tak by mali po kábli... 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

len vravím, že ho plne chápem a naozaj nevidím, za čo by mal platiť pokutu, pretože de facto odstráni prekážku, ktorú mu telekom spravil na pozemku bez jeho povolenia, či čo i len vedomia.  a dokonca zničil pozemok. čo keď tam mal zasadené vzácne, zberateľské kvetiny ktoré mali nesmiernu spoločenskú hodnotu a ešte aj osobnú, pretože sú vzácne a pestoval ich roky rokúce ako hobby? 

ja by som reagoval, možno ešte horšie. ja by som asi vyvolával jedeň deň a ak by sa mi s riešením neozvali do 24 hodín v takomto prípade, tak by mali po kábli...  to by v riešení muselo byť náhrada škody na majetku, zohľadnenie kompenzácie času kým by sa pozemok vrátil do pôvodného stavu, kompenzácia za nezákonné vniknutie na pozemok a jeho následné zničenie a až v poslednom rade vecné bremeno za odplatu, že tam vôbec môže zostať. 

naozaj, nedokážeš sa tu vžiť do jeho topánok ale ak je to pravda, tak to telekom spravil riadne svinstvo. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od igram_39
   Chcem sa opýtať, či sa dá domontovať optika od prípojky chráničkou na optiku a pripojenie optického vedenia až pri novom dome. V súčasnosti je optický kábel natiahnutý od krabice do rodičovského domu do routera/prijímača. Nový dom je postavený cca 60 metrov od ulice, v súkromnej príjazdovej ceste sú nové siete vrátane prázdnej optickej chráničky. 
   Dokážu montéri zatiahnuť optiku do chráničky, alebo mám akurát možnosť pripojiť sa na internet v starom dome (cez rodičovský dom) a ďalej už len vlastným káblom?
   Ďakujem za odpoveď.
  • Od Marikaa198
   Dobri  potreboval bi som objasñit Holadne tejto zjadost nakolko us presolo vjac ako 30.dni.
   Dobrý deň,
    
   dovoľujeme si Vás informovať, že Vaša žiadosť o Vyjadrenie k existencii sietí u spoločnosti Slovak Telekom, a.s., bola prijatá na spracovanie dňa 03.01.2020 pod referenčným číslom 6612000110.
    
   Vaša požiadavka bude vybavená najneskôr v zákonnej lehote 15 dní odo dňa prijatia žiadosti.
    
   Vyjadrenie bude pripravené na vyzdvihnutie po zaplatení formou SMS. Inštrukcie k platbe obdržíte v ďalšom notifikačnom emaili, ktorý Vám bude zaslaný po spracovaní Vašej žiadosti..
    
  • Od Veronika781
   Nemôzem nikde na internete najst ako dlho je ziadost o existencii sieti (TKZ) platná. Vie mi niekto poradit? 
  • Od PEVOL39
   DObrý deň,
   Potrebovala by som súhlas Slovak telekomu ako majiteľa elektrickej prípojky v katastrálnom území Suchohrad, obce Suchohrad, na parcel. č. 1530/2 (telekomunikačná veža), aby som sa mohla z tejto prípojky pripojiť, respektíve pridať novú elektrickú skrinku hneď vedľa skrinky Slovak telekomu. Vlastník tohto pozemku ma odkázal na Vás s tým, že vy by ste mali byť majiteľom danej elektrickej prípojky. Západoslovenské elektrárne súhlasia s pripojením sa z tohto miesta do miesta k parcel. č. 1533/5. Bude sa jednať o malý odber energie., len na účely občasného svietenia a čerpadla na vodu.
   Ďakujem veľmi pekne
   Voltemarová Petra,
   tel.:0904155928