Otázka

• 0

Dobrý deň, potreboval by som pomoc. Mám taký problém že niekedy mi funguje Port Forwarding a niekedy mi nefunguje neviem, kde je problém. Vlastne mám server na Minecraft urobený na mojom počítači no a tam ak chcete aby sa mohli napojiť nejaký hráči treba otvoriť port a hráč sa vlastne napojí na vašu verejnú IP Adresu + Port, ktorý je zadaný v Minecraft zložke, s ktorým sa spúšťa server napr.: 82.126.28.176:25565. Port 25565 je celkovo známi ako minecraft server port, tento port sa da samozrejme zmeniť no ja som ho nemenil. Chcel som sa spýtať či sa za toto "rozšírenie" dopláca na to "otvorenie portu", alebo neviem ako to nazývate. Skúšal som nastaviť porty aj vo Windows-e vo Firewall-e, kde som pridal porty na UDP a TCP, no stále bez zmeny, skúšal som aj reštartovať PC, router len aby mi to hodilo novú IP Adresu, keďže mám dynamickú IP. Ešte by som mal jedno riešenie, mám starý PC, stačí tam dokúpiť RAM pamäť a server tam v pohode pobeží, len neviem ako by sa tam dala nastaviť statická IP Adresa, skúšal som ju aj nastaviť, ale bohužiaľ mi to nejak nešlo, niekde som asi robil chybu. Ak mi teda aj napriek tomu čo som tu napísal nikto nerozumie, kľudne sa spýtajte k tejto téme viem určite podať aj viac. Je to premňa zložité, nechápem tomu a mrzí ma to, niekedy to ide, niekedy to nejde. Napríklad, ešte predvami som bol v **piip**-e no a tam sa za heslo k routeru doplácalo, teda neviem či za to heslo alebo za to otváranie portov, ale viem že sa tam niečo doplácalo, a keď som prešiel k vám tak som mal plný prístup ku svojmu routeru, teda ZTE II, ktorý som od vás kúpil, mohol som tam nastavovať čo som len chcel, a našiel som tam aj port forwarding no problém je v tom že niekedy to funguje a niekedy nefunguje pomooooc prosím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 1

Ak sa ti po reštarte routra priraďuje vždy nová IP adresa, tak nemáš verejnú IP adresu a tým pádom ti takto Minecraft server nespustí keďže k tejto IP adrese nie je prístup zvonku. Najľahšie je to urobiť pomocou programu na tunelovanie pripojenia Hamachi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Zatial telekom prideluje koncovym uzivatelom verejne IP adresy. Tie IP adresy su ale dynamicke. To znamena, ze ked sa odpojis od siete internet (mysli sa odpojenie koncoveho zariadenia modemu), tak z najvacsou pravdepodobnostou tvoja nova IP adresa bude ina ako bola predosla. To znamena, ze ked sa niekto chce pripojit na tvoj server, tak musis mu poskytnut aktualnu verejnu IP adresu (smaozrejme predpokladame, z mas spravne nastaveny port forwarding). Ci mas spravne nastaveny PF, mozes zistit na https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ kde napises port a prekontroluje sa ci je open, alebo closed.

Ak to tak vsetko budes mat, tak nevidim problem aby ti to nefungovalo

Ak sa ti nechce stale kazdemu zdelovat, ze mas novu IP adresu, tak vyuzi nejaku dyndns sluzbu. Tam si vytvoris domenove meno napr. moja-domena.dyndns.com a na routery si vytvoris nejaky skript, ktory bude v pravidelnych intervaloch preverovat ci sa tvoja IP zmenila. Ak zisti, ze IP adresa je ina, tak na DNS servery ju automaticky prepise

Niektore routery maju uz prednastavene nejake dynsns servery, cize ti to usetri pracu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Najprv prever ci mas na 100% verejnu IP, lebo v istom case telekom prideloval niekomu IP adresy z rozsahu 100.64.../10 co je CGN a tieto IP adresy nie su verejne. Ak mas urcite verejnu IP, napr. preverit si to mozes tu https://whatismyipaddress.com/ a taku istu musis mat aj na modeme v casti WAN.

Ak zistis, ze mas na 100% verejnu IP, tak potom je to uz len v namapovani konkretneho portu na IP adresu.

Telekom podla mna urcite  zakaznikom nijake porty nezatvara.

Ked som mal este orange DSL, tak som sa snad mesiac trapil, preco mi nefunguje z vonka web port 80. Vsetko mi fungovalo dobre, ale port 80 nie. A web sa patri mat na porte 80, lebo na inom porte to je take skarede, pisat do www adresy aj port. Az som potom dosiel na to, ze orange jednoducho vsetkym zakaznikom zavrej port, pretoze na ich modemy sa logovali booti a prestavovali im rozne nastavenia ako su DNS adresy atd ...

Nevedeli si stym poradit, tak zavreli port 80.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Áno mám aj dyndns, ale problém je v tom že niekedy aj server ide, ale keď pojdem na nejakú stránku, kde sa da overiť či mám otvorený port, vždy vypíše že je zatvorený, mne to príde ako keby bola zaseknutá/zabugovaná no neviem čo s tým.

podľa mňa máš, ako si sám písal v prvom príspevku zlú tú IP adresu ktorú si nastavuješ. Ak si si to nastavoval len v PC, tak tvoj PC odošle požiadavku routru aby ti priradil konkrétnu IP, ak ale router nechce tú IP prideliť, alebo ju už priradil niekomu inému, tak ti dá akú uzná za vhodné.
Znamená to že potrebuješ router nastaviť, aby ti priraďoval konkrétnu IP. Neviem ako to je v tom ZTE routri, ale v mojom (TP-link) je postup nasledovný:
Nastavenie stálej IP adresy pre konkrétny počítač (na kotorom bude bežať server):
Prihlásiť sa do nastavenia routra > kategória "DHCP" > ďalej časť "Adress reservation" > v tejto časti musím nastaviť konkrétnu MAC adresu (MAC adresu počítača), aby vždy dostala konkrétnu IP adresu (trebárs 192.168.1.66).

potom už len v routri nastavíš port forwarding - port 25565 nasmeruješ na danú nastavenú IP adresu (192.168.1.66). Ja to mám takto:
Nastavenia "Forwarding" > "Virtual Server" > v tejto časti nastavíš servisný port, interný port (oba 25565), IP adresu, ktorú si si pridelil v Adress reservation (192.168.1.66), zadáš protokol (TCP/UDP, alebo oba) a nastavíš povoli - "Enabled".

Takto to mám ja (screenshoty), ak ti to pomôže :)

Rezervácia IP adresy:

Screenshot_20200210_144019.png

Port Forwarding:

Screenshot_20200210_144256.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Prvy obrazok hovori pod akou IP adresou vystupujes na internete (resp. je to posledny uzol, ktory je pripojeny na verejny internet).

Druyh obrazok potvrdzuje, ze ta IP adresa naozaj patri tebe, cize podmienka verejnej IP je splnena.

Treti a stvrty obrazok hovori o tom, ze si skenoval port 80 a dalsie prednastavene porty v zozname (ako napr. ftp, ssh atd ...)

Piaty obr. hovori o tom, ze scan dopadol tak, ze vsetky testovane porty su zavrete.

siesty obr.  hovori o tom, ze aj port 25565 je zavrety

Dalsie obr. 7-8 hovoria, ze mas nastaveny port, ktory prelozi packety z LAN IP adresy 192.168.1.11 na verejnu WAN adresu (resp. rozhranie). 

Na tom porte ti ale musi aj nieco pocuvat, cize daj len jeden port nie rozhranie napr. 

25565 a 25566 a potom vyskusaj preverit port

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

na wan daj 25565 a na hostitela 25566.

Malo by to byt tak napr. u mna port 80

Obrazovka z 2020-02-10 18:26:56.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ja mam mikrotik a tam sa to robi takto. Toto je napr. pre http a https

add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=80 in-interface=pppoe-out1 protocol=tcp to-addresses=192.168.1.101 to-ports=80
add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=443 in-interface=pppoe-out1 protocol=tcp to-addresses=192.168.1.101 to-ports=443

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno mám aj dyndns, ale problém je v tom že niekedy aj server ide, ale keď pojdem na nejakú stránku, kde sa da overiť či mám otvorený port, vždy vypíše že je zatvorený, mne to príde ako keby bola zaseknutá/zabugovaná no neviem čo s tým.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Táaakže urobil som všetky screeny asi ktoré som len mohol, aby ste videli ako na tom som, vyskúšal som aj urobiť ten statický DHCP záznam teda ak to je to čo u teba (DHCP Address Reservation) myslím že mám všetko neviem či to bude fungovať no myslím že po dvoch-troch dni už zasa nebude reagovať a mimochodom tie porty mi robili od začiatku že su všetký closed..

Screenshot_48.png

Screenshot_35.png

Screenshot_50.png

Screenshot_49.png

Screenshot_51.png

Screenshot_52.png

Screenshot_47.png

Screenshot_53.png

Screenshot_37.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ok. Vyskúšam, otestujem ak bude tento problém pretrvávať napíšem znova. ďakujem všetkým <3

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak dal som rozsah portov:

Rozsah portov WAN               25565 ~ 25566
Rozsah portov hostiteľa         25565 ~ 25566

a aj tak mi ukazuje port closed.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Katil1
      Mám zakúpený internet s 21ms na hrách a prehliadačoch ale telekom my neposkytuje také pripojenie rád by som to vyriešil čo najskor.
    • Od EndiKovac
      Dobrý deň všetkým. Aký wifi router nový keď máme internet magio L a do teraz sme mali ZTE II router ale už je vyše troj ročný a blbne to. Potrebovaly by sme to na 3 telky, 2 notebooky,4 mobily a občas pre nejakú návštevu.

• Od Archie_
      Zdravím,
      plánujem si obstarať v blízkej dobe novú gateway, ktorá má SFP porty. Je možné sa zbaviť bielej krabičky HUAWEI, ak do SFP portu vložím GPON modul?
      Skúšal to už niekto?
    • Od czodors
      Dobry den, nevedeli by ste mi pomoct s problemom: router speedport+ blokukuje ci neprepusta alebo spomaluje niektore stranky. napriklad www.sme.sk vobec nenacita z akehokolvek zariadenia, ktore je pripojene na internet cez tento router. Mnohe dalsie strankz funguju bezproblemovo. Dakujem za radu.
    • Od gustav
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav
    • Od Patriks
      to mi má ako každú hodinu internet vypadávať. Za deň aspoň 20x . Raz nešiel internet mesiac a tí vaši odborníci na telefóne **piip** vedia robiť.