Huawei HG8245H + Ubiquiti EdgeRouter X

Otázka

• 0

Zdravim,

od Telekomu ma optiku ukoncenu na Huawei EchoLife HG8245H - bridge mode.

Router mam vlastny: Draytek Vigor 2820.

Ma vsak len 100MBit WAN port.

Mam zaujem o program  Magio XL  600/60 Mb/s.

1. Uvedeny Huawei naozaj zvladne tuto rychlost na downloade ?

2. Zvazujem zakupit novy router Ubiquiti EdgeRouter X , kde ale citam, ze dosiahnute realne rychlosti su od 400Mbit do 600 Mbit.

(600Mbit staci uplne)

Je tento router vhodny pre tuto rychlost pripojenia ?

Ak nie, viete doporucit overeny router, ktory zvladne tuto rychlost ?

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

V každom prípade potrebuješ router - ja by som asi skôr išiel do tp-link naozaj majú dobré kúsky a aj kvalitné.

Teraz som dával optiku XL 600/60 no a rýchlosť cez kábel 300-350 max som mal namerané a wifi cez ten huawei katastrofa cca priemer 20  Mb -  oni zrejme počítajú

s tým, že si zákazník dokúpi svoje zariadenie. A to som už chcel ukončiť zmluvu v skúšobnej 14 dennej lehote.  Ja som sa rozhodoval medzi týmto:
https://www.alza.sk/tp-link-archer-c7-ac1750-dual-band-d470129.htm#prislusenstvi
alebo
https://www.alza.sk/tp-link-deco-m4-2-pack-d5527871.htm

nakoniec som investoval do toho druhého systému a je to paráda.  

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

DAKUJEM PEKNE ZA RADU !!

jasne ze chcem len vlastny router,ALE netreba mi  router s WIFI.

dalsi kamarat mi dnes taktiez poradil, ze z hladiska rychlosti routovania mi ulne postaci TP-LINK Archer C7

takze ojdem tymot smerom.

DAKUJEM PEKNE ZA SUPER RADU

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

akykolvekl router s gigabit wan zvladne co pozadujes ja by som siel naopak do asus, nedavno som jeden predal asus rt-ac87u no nie preto ze by bol zly ale chcem modem router a ten modem on nemal mal iba router s wifi pripojeny k magio routru, dnes uz router bez wifi nedostanes, moezs ju max deaktivovat ale logicky naco pouzivat wifi na tom huawei ked vlastny router bude mat ovela lepsiu wifi nie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim. Prave som si zriadil magio internet XL, uz cakam len na technika. K sluzbe dostanem ich wifi router huawei. Ja mam vsak aj svoj prave asus rt-ac87, ktory chcem zapojit. Mam teda technika poziadat aby ich huawei nakonfiguroval do modu bridge (wifi nevysiela), a za nim pripojil moj asus? Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

2. Zvazujem zakupit novy router Ubiquiti EdgeRouter X , kde ale citam, ze dosiahnute realne rychlosti su od 400Mbit do 600 Mbit.

(600Mbit staci uplne)

Dakujem

Ak uvazujes o Ubiquiti routri tak asi budes skusenejsi uzivatel. Ja by som v tvojom priapde isiel do Mikrotik routrov napriklad tento:

https://www.alza.sk/mikrotik-rb750gr3-d4528206.htm

Mal som Ubiquiti edge a vymenil som ho za Mikrotik. Je to ovela lepsie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

router asus rt-ac87 je zasdne lepsi ako Telekeom dodavany Huawei, takze jednoznacne treba si poziadat o prenutie Huawei do Bridge mode a dat svoj vlastny router,

AK

samozrejem si ho viete korektne nasatvit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ohladom Mikrotik RB750Gr3, tu je riziki, ze nebude stihat rychlosti vyssei ako 600Mbit - co pre niekoho problem nebusi byt ..

ale na pocudavoanie 

Archer C7 v5 je RYCHLEJSI na routovani WAN-LAN a ma viac funckionality pre 'BFU'

(ale je pravda,ze speci nastavenim fasttrack sa to riesit da), ale Atcher C7 ma aj USB port, co mikrotik nema ..

cize pre bezne pouzitieje cenovo a uzivatelsky vyhodnesi TP-Link Archer C7

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ohladom Mikrotik RB750Gr3, tu je riziki, ze nebude stihat rychlosti vyssei ako 600Mbit - co pre niekoho problem nebusi byt ..

ale na pocudavoanie 

Archer C7 v5 je RYCHLEJSI na routovani WAN-LAN a ma viac funckionality pre 'BFU'

(ale je pravda,ze speci nastavenim fasttrack sa to riesit da), ale Atcher C7 ma aj USB port, co mikrotik nema ..

cize pre bezne pouzitieje cenovo a uzivatelsky vyhodnesi TP-Link Archer C7

Ma 5x GLAN takze nevidim dovod preco by to nezvladal, jedine ze pouzivas kable nizsej kategorie ako CAT5E. Mam ho doma a tecie mi cez neho 1Gbit traffic uplne bez problemov...

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

(600Mbit staci uplne)

Dakujem

Danu kombinaciu pouzivam aj ja (Huawei v bridge mode a EdgeRouter X) a bez problemov to zvlada 600Mbit, dolezite je ale nanom  zapnut Hardware Offloading.

202005254307.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

router asus rt-ac87 je zasdne lepsi ako Telekeom dodavany Huawei, takze jednoznacne treba si poziadat o prenutie Huawei do Bridge mode a dat svoj vlastny router,

AK

samozrejem si ho viete korektne nasatvit

A to korektne nastavenie by malo byt ake? ak sa to da takto napisat. Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to korektne nastavenie by malo byt ake? ak sa to da takto napisat. Vdaka

tym sa skorej myslelo ze asus rt-ac87u ma obrovske mnozstvo nastaveni a niekto sa moze lahko stratit ale v skratke prepnut huwawei na bridge zaradit za neho dany asus, nastavit na nom pripojenie, neviem ako je to na optike ale na dsl som robil pppoe a potom nastavit wifi siet to je zaklad cokolvek dalsie je len uzivatelovi co si nastavi to ma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tym sa skorej myslelo ze asus rt-ac87u ma obrovske mnozstvo nastaveni a niekto sa moze lahko stratit ale v skratke prepnut huwawei na bridge zaradit za neho dany asus, nastavit na nom pripojenie, neviem ako je to na optike ale na dsl som robil pppoe a potom nastavit wifi siet to je zaklad cokolvek dalsie je len uzivatelovi co si nastavi to ma

Tak huawei prepnuty do bridge a pre asus pouzite pppoe. Nastaveni je tam dost. Len ma mrzi ze ked vysiela ssid rovnake pre 2,4 a 5 Ghz tak sa zariadeni nie vzdy pripoji k 5 GHz aj ked som pri routri. Dalsie pozorovanie, na to ze mam optiku XL 600Mbit, rychlost namerana cez wifi 5GHz cez mobil iba okolo 160 Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To som zmenil mam teraz dve ssid. A este jedna otazocka. Treba daco dolezite nastavit este v huaweii ked je v mode bridge? Napr. co moze ovplivnit rychlost pripojenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

netreba nic menit. Po pripojeni na kabel je rychlost aka?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na kabli Lan 1000, rychlost 150Mbit a cez mobil wifi 5GHz rychlost 230Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na kabli Lan 1000, rychlost 150Mbit a cez mobil wifi 5GHz rychlost 230Mbit.

Wifi merias cez mobil aky? Lebo tvoj mobil nemusi podporovat vyssie rychlosti. A skusal si volat na technicku poporu aby ti restartli port?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Meriam cez samsung galaxy s7, este som nevolal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čoskoro bude dostupná optika v mojej lokalite a mal by som nejaké otázky. Určite by som chcel používať svoj (Ubiquiti) router . To už viem, že od Telekom dostanem ONT zariadenie ktoré treba prepnúť do bridge módu. Alebo netreba? Čítal som tu na fóre, že keď nie je aktivovaná WiFi, je v bridge režimu.

Pri objednávke je možné vybrať Modem / Router:

• Standard router s WiFi
  • Premium router s WiFi
  • Nemám záujem

Táto možnosť je nezávislá od ONT? Ide o samostatný router? Za 0.49€/mesiac by som bral ako backup.

Ešte taká otázka, že teraz dávajú IPV6, alebo IPV4? Máme doma server a zatiaľ nie som pripravený na IPV6. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@madrian skús si vytvoriť vlastnú tému. tvoja otázka sa tu môže stratiť a pokiaľ ťa nikto neoznačí, alebo nebude priamo citovať tvoju otázku, tak nedostaneš upozornenie, že ti na ňu niekto odpovedal a bude dosť problém potom nájsť túto tému pre teba. jedine cez profil. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Patriks
      to mi má ako každú hodinu internet vypadávať. Za deň aspoň 20x . Raz nešiel internet mesiac a tí vaši odborníci na telefóne **piip** vedia robiť.
    • Od Y2KTom
      Po tom co mi zaviedli doma optiku a dali mi tento router Sagemcom F@st 5655v2 mi prestal fungovat Cloud na zariadeni WD My Cloud.
      Dovtedy vsetko na VSDLku slapalo bez akehokolvek nastavovania.
      Teraz sa v ramci lokalnej siete viem pripojit na Cloud, viem ho aj nastavovat a vyuzivat len proste nefunguje pristup na neho cez Internet - zdielanie suborov a podobne nie administracia.
      Verim ze to je spominanym routrom a jeho presmerovanim portov, skusal som to uz aj nastavovat a vselijake workaroundy ale marne.
      Co by ste mi poradili?
    • Od Miroslavsl
      Zdravím mam problém posledný čas s pingom pri hraní hier neviem čo s tým robiť .. Večšinou ked dávam merať rýchlosť pripojenia to ukazuje normálne  aj ping mi ukáže 30ms ale pri hraní hier je 100+ , a teraz to je tak ze 500+ 
      A to mam balík XL tak neviem kde môže byť chyba . 
      Ďakujem .

• Od stanoo37
      Dobrý deň chcem sa spýtať či nechystáte rozšíriť optický internet do časti okresu Prešov konkrétne  do obce  HERMANOVCE dakujem.
    • Od durbanova
      Dobrý deň,
      prešla som na nový balík internet XL, ale rýchlosť mi dáva len 39,2 mala by byť 60Mbs. Platím XL, ale dnes som mala školenie, seká obraz aj zvuk.
      Vo vedľajších miestnostiach Yuot tube videá dlho naťahuje, len točí.
      Nepociťujem zlepšenie.
      Ďakujem za odpoveď
    • Od AdamFu
      Dobrý deň,
      bývam v oblasti kde je podla mapy pokrytia siete dostupny VDSL internet az do rychlosti 90Mb/s (aj od susedov to mam potvrdene). No podla tejto dostupnosti na mojej adrese nie je dostupny ziaden internet. Vzdy ked zavolam na zakaznicku linku Telecom alebo Orange mi to pripomenu a po zadani cisla zmluvy mi povedia, ze sice nam neukazuje dostupnost internetu na adrese, ale ano mate na adrese zavedeny internet (no je to ADSL ,nejaka stara zmluva).
      Dokonca byvam v dvojdome kde sused ma dostupny VDSL internet (nie je to dom na konci ulice, ale rohovy dom na krizovatke 3 ulic z ktorej jedna je slepa.) Na tej slepej ulici je tento internet, susedia cez jednu aj druhu stranu cesty maju tento rychlejsi internet.

Viete mi prosim pomoct ako by som mal postupovat, aby mi bol zavedeny rovnaky internet ako vsetkym okolitym domom? Na linke mi vedia len povedat, ze na adrese nie je dostupny ziaden internet.
      Vopred dakujem za kazdu odpoved.
      Adam