Huawei HG8245H + Ubiquiti EdgeRouter X

Otázka

• 0

Zdravim,

od Telekomu ma optiku ukoncenu na Huawei EchoLife HG8245H - bridge mode.

Router mam vlastny: Draytek Vigor 2820.

Ma vsak len 100MBit WAN port.

Mam zaujem o program  Magio XL  600/60 Mb/s.

1. Uvedeny Huawei naozaj zvladne tuto rychlost na downloade ?

2. Zvazujem zakupit novy router Ubiquiti EdgeRouter X , kde ale citam, ze dosiahnute realne rychlosti su od 400Mbit do 600 Mbit.

(600Mbit staci uplne)

Je tento router vhodny pre tuto rychlost pripojenia ?

Ak nie, viete doporucit overeny router, ktory zvladne tuto rychlost ?

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

V každom prípade potrebuješ router - ja by som asi skôr išiel do tp-link naozaj majú dobré kúsky a aj kvalitné.

Teraz som dával optiku XL 600/60 no a rýchlosť cez kábel 300-350 max som mal namerané a wifi cez ten huawei katastrofa cca priemer 20  Mb -  oni zrejme počítajú

s tým, že si zákazník dokúpi svoje zariadenie. A to som už chcel ukončiť zmluvu v skúšobnej 14 dennej lehote.  Ja som sa rozhodoval medzi týmto:
https://www.alza.sk/tp-link-archer-c7-ac1750-dual-band-d470129.htm#prislusenstvi
alebo
https://www.alza.sk/tp-link-deco-m4-2-pack-d5527871.htm

nakoniec som investoval do toho druhého systému a je to paráda.  

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

DAKUJEM PEKNE ZA RADU !!

jasne ze chcem len vlastny router,ALE netreba mi  router s WIFI.

dalsi kamarat mi dnes taktiez poradil, ze z hladiska rychlosti routovania mi ulne postaci TP-LINK Archer C7

takze ojdem tymot smerom.

DAKUJEM PEKNE ZA SUPER RADU

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

akykolvekl router s gigabit wan zvladne co pozadujes ja by som siel naopak do asus, nedavno som jeden predal asus rt-ac87u no nie preto ze by bol zly ale chcem modem router a ten modem on nemal mal iba router s wifi pripojeny k magio routru, dnes uz router bez wifi nedostanes, moezs ju max deaktivovat ale logicky naco pouzivat wifi na tom huawei ked vlastny router bude mat ovela lepsiu wifi nie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim. Prave som si zriadil magio internet XL, uz cakam len na technika. K sluzbe dostanem ich wifi router huawei. Ja mam vsak aj svoj prave asus rt-ac87, ktory chcem zapojit. Mam teda technika poziadat aby ich huawei nakonfiguroval do modu bridge (wifi nevysiela), a za nim pripojil moj asus? Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

2. Zvazujem zakupit novy router Ubiquiti EdgeRouter X , kde ale citam, ze dosiahnute realne rychlosti su od 400Mbit do 600 Mbit.

(600Mbit staci uplne)

Dakujem

Ak uvazujes o Ubiquiti routri tak asi budes skusenejsi uzivatel. Ja by som v tvojom priapde isiel do Mikrotik routrov napriklad tento:

https://www.alza.sk/mikrotik-rb750gr3-d4528206.htm

Mal som Ubiquiti edge a vymenil som ho za Mikrotik. Je to ovela lepsie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

router asus rt-ac87 je zasdne lepsi ako Telekeom dodavany Huawei, takze jednoznacne treba si poziadat o prenutie Huawei do Bridge mode a dat svoj vlastny router,

AK

samozrejem si ho viete korektne nasatvit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ohladom Mikrotik RB750Gr3, tu je riziki, ze nebude stihat rychlosti vyssei ako 600Mbit - co pre niekoho problem nebusi byt ..

ale na pocudavoanie 

Archer C7 v5 je RYCHLEJSI na routovani WAN-LAN a ma viac funckionality pre 'BFU'

(ale je pravda,ze speci nastavenim fasttrack sa to riesit da), ale Atcher C7 ma aj USB port, co mikrotik nema ..

cize pre bezne pouzitieje cenovo a uzivatelsky vyhodnesi TP-Link Archer C7

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ohladom Mikrotik RB750Gr3, tu je riziki, ze nebude stihat rychlosti vyssei ako 600Mbit - co pre niekoho problem nebusi byt ..

ale na pocudavoanie 

Archer C7 v5 je RYCHLEJSI na routovani WAN-LAN a ma viac funckionality pre 'BFU'

(ale je pravda,ze speci nastavenim fasttrack sa to riesit da), ale Atcher C7 ma aj USB port, co mikrotik nema ..

cize pre bezne pouzitieje cenovo a uzivatelsky vyhodnesi TP-Link Archer C7

Ma 5x GLAN takze nevidim dovod preco by to nezvladal, jedine ze pouzivas kable nizsej kategorie ako CAT5E. Mam ho doma a tecie mi cez neho 1Gbit traffic uplne bez problemov...

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

(600Mbit staci uplne)

Dakujem

Danu kombinaciu pouzivam aj ja (Huawei v bridge mode a EdgeRouter X) a bez problemov to zvlada 600Mbit, dolezite je ale nanom  zapnut Hardware Offloading.

202005254307.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

router asus rt-ac87 je zasdne lepsi ako Telekeom dodavany Huawei, takze jednoznacne treba si poziadat o prenutie Huawei do Bridge mode a dat svoj vlastny router,

AK

samozrejem si ho viete korektne nasatvit

A to korektne nastavenie by malo byt ake? ak sa to da takto napisat. Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to korektne nastavenie by malo byt ake? ak sa to da takto napisat. Vdaka

tym sa skorej myslelo ze asus rt-ac87u ma obrovske mnozstvo nastaveni a niekto sa moze lahko stratit ale v skratke prepnut huwawei na bridge zaradit za neho dany asus, nastavit na nom pripojenie, neviem ako je to na optike ale na dsl som robil pppoe a potom nastavit wifi siet to je zaklad cokolvek dalsie je len uzivatelovi co si nastavi to ma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tym sa skorej myslelo ze asus rt-ac87u ma obrovske mnozstvo nastaveni a niekto sa moze lahko stratit ale v skratke prepnut huwawei na bridge zaradit za neho dany asus, nastavit na nom pripojenie, neviem ako je to na optike ale na dsl som robil pppoe a potom nastavit wifi siet to je zaklad cokolvek dalsie je len uzivatelovi co si nastavi to ma

Tak huawei prepnuty do bridge a pre asus pouzite pppoe. Nastaveni je tam dost. Len ma mrzi ze ked vysiela ssid rovnake pre 2,4 a 5 Ghz tak sa zariadeni nie vzdy pripoji k 5 GHz aj ked som pri routri. Dalsie pozorovanie, na to ze mam optiku XL 600Mbit, rychlost namerana cez wifi 5GHz cez mobil iba okolo 160 Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To som zmenil mam teraz dve ssid. A este jedna otazocka. Treba daco dolezite nastavit este v huaweii ked je v mode bridge? Napr. co moze ovplivnit rychlost pripojenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

netreba nic menit. Po pripojeni na kabel je rychlost aka?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na kabli Lan 1000, rychlost 150Mbit a cez mobil wifi 5GHz rychlost 230Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na kabli Lan 1000, rychlost 150Mbit a cez mobil wifi 5GHz rychlost 230Mbit.

Wifi merias cez mobil aky? Lebo tvoj mobil nemusi podporovat vyssie rychlosti. A skusal si volat na technicku poporu aby ti restartli port?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Meriam cez samsung galaxy s7, este som nevolal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od vyriesime
      Dobrý deň, 
      rád by som sa spýtal na pokrytie optiky v Novej dedinke. Pred mesiacom mi robotníci zakončili kábel kusok od domu a povedali, že dalej si to rieši telekom. Volal somna Infolinku kde mi povedali, že moju adresu nevidia v pokryti a že ani v plánovanom pokryti ( do 100 dni), pritom pred domom mám skrinku, z ktorej len tak visí optický kábel. Dá sa to nejako posúriť. Alebo na koho sa môžem obrátiť.
      Jedná sa o adresu Družstevná 15, Nová Dedinka
      ďakujem za odpoveď
    • Od palculienka19
      Dobrý večer chcem sa spýtať ako máme predĺžiť viazanost magiotelevízia a internet 
    • Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka
    • Od lukkoska
      Zdravím,

Vie mi niekto povedať, prečo Telekom obmedzil Netflix v Samsung Smart TV?