Otázka

• 0

Zdravím - už v úvode, nerád zakladám nové témy ale som v úzkych. Mám asi 10 rokov magio TV v XL ponuke. Som spokojný cena primeraná tomu čo mi dávajú do TV.
Tak som sa rozhodol aj pre net XL 600/60 cez optiku samozrejme. tešil som sa no internet nakoniec sklamal. Po pripojení do huawei routra čo dáva telekom  je tam len jednamoznost na pripojenie PC nie viac je rýchlosť cca 270-350 Mb kolíše. No na wifi meter od routra idetok maximálne 30 Mb ale obvykle len 8-15 Mb. Neviem mam iphone X a wifi na UPC mi ide cca 350 Mb. Je problém v tých slabých routroch od telekomu alebo ako? Vyriešil by som problém týmto?
https://www.alza.sk/tp-link-archer-c7-ac1750-dual-band-d470129.htm#prislusenstvi
alebo
https://www.alza.sk/tp-link-deco-m4-2-pack-d5527871.htm
dikesko za rady - už som chcel aj odstúpiť od zmluvy no od 24.1. stále nemám uzatvorenú zmluvu a preto ešte nemôže odstúpiť tak by som niečo ešte vyskúšal k by pomohlo.    

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

daj si prepnut ten huawei do bridge a pouzi napriklad ten tplink to druhe neni router pokial viem, ja osobne by som siel do asus napriklad model rt-ac87u alebo lacnejsi rt-ac68u zaradis za ten huawei v bridge a pojde to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

najlacnejsie riesenie bude pre teba vymena za "premiovy"router, kde mas 1Gb LAN a WIFI 5Ghz, na tu 600Mb by to mohlo stacit a nemusis mat za sebou zbytocne 2 routre, inac ten TP-link urcite neodporucam, moc by si si nepomohol..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zbytočná námaha... 

oni ti podľa všetkého schválne spomaľujú internet. aby zarobili. 

pre nič iné. výmena rootera nepomôže... 

pozri si. 

ja si platím internet GIGA, (1000 MB/s download) mám "prémiový" rooter, spojený s herným pc cez tienený kábel cat 6 .... sporadicky to vybehne ku 800Mb/s čo by mali posielať. sporadicky.... drvivú väčšinu času posielajú polovicu z toho za čo platím. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

musím sa opraviť aj tu... 

moja chyba.... 

Zistil som v čom je chyba, meral som priepustnosť prehliadača, ktorý som sa obmedzil. ......

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

najlacnejsie riesenie bude pre teba vymena za "premiovy"router, kde mas 1Gb LAN a WIFI 5Ghz, na tu 600Mb by to mohlo stacit a nemusis mat za sebou zbytocne 2 routre, inac ten TP-link urcite neodporucam, moc by si si nepomohol..

Ten prvy TPlink je uplne v pohode ak niekomu blbne tak ho nevie nastavit alebo ma vadny kus. Popripade staci tam nahrat DD-WRT a router vali uplne perfektne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od vyriesime
      Dobrý deň, 
      rád by som sa spýtal na pokrytie optiky v Novej dedinke. Pred mesiacom mi robotníci zakončili kábel kusok od domu a povedali, že dalej si to rieši telekom. Volal somna Infolinku kde mi povedali, že moju adresu nevidia v pokryti a že ani v plánovanom pokryti ( do 100 dni), pritom pred domom mám skrinku, z ktorej len tak visí optický kábel. Dá sa to nejako posúriť. Alebo na koho sa môžem obrátiť.
      Jedná sa o adresu Družstevná 15, Nová Dedinka
      ďakujem za odpoveď
    • Od palculienka19
      Dobrý večer chcem sa spýtať ako máme predĺžiť viazanost magiotelevízia a internet 
    • Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka
    • Od lukkoska
      Zdravím,

Vie mi niekto povedať, prečo Telekom obmedzil Netflix v Samsung Smart TV?