Ako prejst z ADSL na VDSL ?

Otázka

• 0

Zdravim

Za par miesiacov nam konci zmluva a momentalne riesim ci prejst k inemu poskytovateli internetu alebo ostat v telekome. Mame od nich ADSL,  platime za to vyse 20€ mesacne a nejde nam to ani 15mb/s, co ked si porovnam s konkurenciou, tak tam mam ponukaju 40mb/s za 20€.

Avsak u nas na dedine byva aj moja rodina, kde mi poradili, ze u nich bezproblemov funguje VDSL od telekomu a platia 15€ za 40mb/s, ale, ze si musim najprv zavolat technika aby mi to preveril. Tak som teda volal do telekomu, kde ma proste odbili, ze u nas max pojde ADSL a za vyjazd technika by som musel zaplatit. Co teda nechapam, pretoze k tej nasej rodine bezproblemov prisli.

My byvame od ustredne priblizne 800m, rodine kde to funguje cca 500m a pozeral som si mapu pokrytia, kde je zakreslene, ze VDSL funguje aj ludom co byvaju na tej istej ulici co my a su vzdialny 1km od ustredne. Presiel som si aj toto forum a ludia tu pisu, ze im to funguje aj vo vzdialenosti 1,5km od ustredne. Navyse mi bolo povedeane, ze tej mapy sa nemam vobec drzat, pretoze podla nej by to nemalo ist ani tej nasej rodine. 

Teda teoreticky si myslim, ze u nas by to tiez mohlo VDSL ist. Cize moja otazka znie: da sa nejako docielit aby k nam prisiel technik toto preverit alebo je to zbytocne a mozem uz hladat ineho poskytovatela, pretoze ADSL uz fakt nechcem. Dakujem za reakcie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

riesim presne toto iste mame adsl2+ xl 15/1 mbps + magio tv a oevnu linku, zvazujem pevnu zrusit internet vdsl2 od orange 20/2 mbps za 10 eur len neviem co s televizorom, v mojej rodine nemaju akosi satelitny taneir na streche v laske takze uvidim ako to budem riesit viazanost mam do 04/2020

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Zdravim

Za par miesiacov nam konci zmluva a momentalne riesim ci prejst k inemu poskytovateli internetu alebo ostat v telekome. Mame od nich ADSL,  platime za to vyse 20€ mesacne a nejde nam to ani 15mb/s, co ked si porovnam s konkurenciou, tak tam mam ponukaju 40mb/s za 20€.

Avsak u nas na dedine byva aj moja rodina, kde mi poradili, ze u nich bezproblemov funguje VDSL od telekomu a platia 15€ za 40mb/s, ale, ze si musim najprv zavolat technika aby mi to preveril. Tak som teda volal do telekomu, kde ma proste odbili, ze u nas max pojde ADSL a za vyjazd technika by som musel zaplatit. Co teda nechapam, pretoze k tej nasej rodine bezproblemov prisli.

My byvame od ustredne priblizne 800m, rodine kde to funguje cca 500m a pozeral som si mapu pokrytia, kde je zakreslene, ze VDSL funguje aj ludom co byvaju na tej istej ulici co my a su vzdialny 1km od ustredne. Presiel som si aj toto forum a ludia tu pisu, ze im to funguje aj vo vzdialenosti 1,5km od ustredne. Navyse mi bolo povedeane, ze tej mapy sa nemam vobec drzat, pretoze podla nej by to nemalo ist ani tej nasej rodine. 

Teda teoreticky si myslim, ze u nas by to tiez mohlo VDSL ist. Cize moja otazka znie: da sa nejako docielit aby k nam prisiel technik toto preverit alebo je to zbytocne a mozem uz hladat ineho poskytovatela, pretoze ADSL uz fakt nechcem. Dakujem za reakcie

vdsl funguje aj na 1600m od uzla ale zmysel dava tak do 1km od ustredne.. potom su rychlosti zrovnatelne s ADSL2+... Telekom ju pusta aj na vzdialenosti 1km+ sam mam na vzdialenost 1,1 km pustene VDSL 40 mbit a funguje to a nemam tam pusteny vektoring ktory by kvalitu linky este zvacsil. Ale zalezi od lokality kolko v nej ma telekom zakaznikov  ktori vuzivaju internet a magio ( cim vacsia penetracia pripojok tym je kvalita sluzby horsia). Neda sa to pausalizovat. Ina lokalita ina kvalita vedeni, priemer vodicov atd. ale 40 mbit Telekom pusta do 950m.. vacsie vzdialenosti sa riesia individiualne ..je to aj o tom ako si sikovny

druha vec su volne porty v ustredni, pokial nie su mas smolu

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre berme to tak, ze ked bvame 800m od ustredne, tak by to tereticky mohlo fungovat. Ale mne ide o to ako dostat info o tom preco to je/nie je mozne zrealizovat, pretoze ak im zavolam tak mi akurat povedia, ze u nas max ADSL a ked som chcel technika aby mi to premeral, tak mi povedali, ze to by bol plateny vyjazd, co akoze nemiem platit, ak to nebude fungovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre berme to tak, ze ked bvame 800m od ustredne, tak by to tereticky mohlo fungovat. Ale mne ide o to ako dostat info o tom preco to je/nie je mozne zrealizovat, pretoze ak im zavolam tak mi akurat povedia, ze u nas max ADSL a ked som chcel technika aby mi to premeral, tak mi povedali, ze to by bol plateny vyjazd, co akoze nemiem platit, ak to nebude fungovat.

skus zavolat na linku technickej podpory nech to skusia dat preverit technikom 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus zavolat na linku technickej podpory nech to skusia dat preverit technikom 

Ved to som skusal, ale je normalne aby som mal za taketo preverenie platit ? Akoze vyse 12r im platime 38€ mesacne a toto mi povedia, to je fakt hnus.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ved to som skusal, ale je normalne aby som mal za taketo preverenie platit ? Akoze vyse 12r im platime 38€ mesacne a toto mi povedia, to je fakt hnus.

skusaj viackrat nie vzdy ta spoji s operatorom s prozakaznickym pristupom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od HARABYN
      Zdravím, dneska teda 8.4.2020 mi padol dowload a upload pod agregát, čo sa stalo ak sa smiem spýtať? normálne mi fungoval približne do 16:00 a odvtedy je rýchlosť a upload 0.30 mbps , čo je dosť málo, zvyčajne máme doma okolo 40-50 
    • Od AdamZ91
      Dobrý deň, objednal som si magio internet s TV balikom, uz mi dosla aj sms na mobil, kolko treba zaplatiť, ale nikde nemôžem nájst faktúru, ani na mail mi neprišlo a ani tu na web stránke som to nenašiel.
      Za odpoved vopred ďakujem
      Adam Zetek
    • Od palculienka19
      Dobrý večer chcem sa spýtať ako máme predĺžiť viazanost magiotelevízia a internet 
    • Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka