Susedia maju DSL internet ale ja nie

Otázka

• 0

Dobry den,

Pred pol rokom som presiel z DSL na internet sireny vzduchom. Kvoli extremne nizkemu FUP limitu co mam momentalne nastaveny som chcel prejst naspat na DSL ale mi v Telekome povedali ze na mojej adrese uz DSL internet nie je mozne zriadit z technickych dovodov, bolo mi povedane, ze pripojka je obsadena naplno. Sranda je, ze nie som si vedomy ze by Telekom poslal ich technika priamo na moju adresu aby vyhodnotil moju situaciu. Byvam v rodinnom dome. Obidvaja moji susedia, dokonca vsetci na mojej ulici maju pritom DSL internet dostupny na ich adrese.

Chcem sa opytat ake mam moznosti a co to znamena ze je pripojka obsadena naplno?

Vopred dakujem!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 1

v rozvodnej skrini su obsadene vsetky porty a neieje mozne ta pripojit ak sa niekto neodpoji, bol som sa pytat v orange na dsl internet od nich miesto telekomu a toto mi povedali aby som si dal na to pozor

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v rozvodnej skrini su obsadene vsetky porty a neieje mozne ta pripojit ak sa niekto neodpoji, bol som sa pytat v orange na dsl internet od nich miesto telekomu a toto mi povedali aby som si dal na to pozor

Dakujem za radu. Nevies ci moze operator navysit porty?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za radu. Nevies ci moze operator navysit porty?

moze ale je to v jeho rezii nakolko to je nakladna vec 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od PidroB
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa opýtať, ako je to s možnosťou pripojenia magio internetu v Rovinke na Kvetnej ulici. Na mape pokrytia je internet všade okolo dostupný, preto ma zaujíma, či je možnosť sprístupnenia aj na tejto ulici ?

• Od maxrene
      dobrý deň, chcel by som vedieť kedy a či vôbec bude spustená optika na ulici Dolná 15/B , respektíve na Záhumenská 100, STUPAVA
    • Od a1b2c3
      Ahojte, v poslednej dobe mi tak každých 10 minút vyskočí ping zo 60 aj na 150... A taktiež občas skáče aj packet loss na 20 percent. Neviete mi pomôcť?
    • Od rado881
      Dobry den,
      nedavno som mal poruchu na VDSL linke, poruchu odstranili no zrusili mi VEREJNU dynamicku IP a dali mi NEVEREJNU cez 100.x.x.x rozsah. Volal som na technicku podporu kde mi povedali ze mam zavolat na 0800 800 700 kde mi mozu nastavit aby mi nepridelovalo IP z tohto rozsahu. Tam mi zas povedali ze to zmenit nevedia a odvolaval sa na load balancer. Doteraz som s tymto problem nemal a fungovalo to tak ako ma. Mam tam ponastavovanych x NATov a toto mi neumoznuje vyuzivat sluzbu internetu tak ako doteraz. Je jasne ze dochadaju IPv4 adresy a treba to riesit ale riesit to NATovanim zakaznikov a znemoznovat im plne vyuzivanie internetu? Toto je na vypovedanie zmluvy z dovodu zmenenia parametrov sluzby bez dohody upozornenia..
      Je rok 2020, internetovy gigand na Slovensku ako je Telekom by mohol mat uz davno zavedene IPv6 kde by k takymto problemom dochadzat nemalo.
      Prosim o napravu. S danou sluzbou mam na VEREJNU IP narok.
      Vdaka
    • Od Stanlei94
      Zdravím.
      Mám optický Magio internet XL s ONT nastaveným v Bridge móde a potrebujem si vymeniť router (starý Mikrotik za nový Mikrotik).
      Chcem mať pripojené obi dva Mikrotiky súčasne. Môžem to urobiť tak, že za ONT dám switch a doňho si pripojím mikrotiky a na oboch budem vytáčat PPPoE pripojenie?
      Ďakujem.