TV a internet v jednom subnete

Otázka

• 0

Zdravim Vas,

Ak mate magio optik, viete sa pozriet do routeru, ci mate magio box v tej istej sieti ako vsetky ostatne zariadenia? Napr. PC mam 192.168.1.15 (lan1 port) a funkcny magio box 192.168.1.5(lan4 port). Normalne sa na sieti vidia, z pc pingnem magio box. To by znamenalo, ze teoreticky mozem magio box pripojit na ktorykolvek port. Dokonca tahat jede kabel do switcha a donho zapojit PC aj magio box. Mate to tak aj vy, alebo to mam nejake krive? Lebo napriek tomuto vsetkemu sa mi druhy magiobox(lan3) nie a nie rozbehnut. 

Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Tak sa ospravedlnujem, zjavne mi to na telefone nezobrazovalo spravne. Vidim vsetky vlan ako predtym, dokonca fuguje aj druhy magio box a dokonca na porte LAN1, ktory je natiahnuty do switchu a ide cez neho aj net aj TV. Zrejme dedikovane porty pre pre TV su uz minulost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím,

Ak by som mal iného providera internetu a chcel by som aby mi ostalo, len Magio TV cez kabel ... Bolo by to vôbec možné ? 

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@babka111 podla mna nie, riesim presne toto iste

da sa...  dnes som volal na podporu do Telecomu kde mi bolo oznamene, že sa to da zriešiť :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

da sa...  dnes som volal na podporu do Telecomu kde mi bolo oznamene, že sa to da zriešiť :)

tak to by mi celkom ulahcilo zivot chcem prejst do orange idealne keby magio ostalo 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uz to je mozne? lebo v minulosti nebolo. Iba ak by si mal satelitnu TV. Napis na office@telekom.sk, aby si potom nebol prekvapeny. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Pepsi tiez som toho nazoru ze to nejde takze ak chcem prejst na orange vdsl2 mieto telekomu adsl2+  tak musim niekde zohnat inu telku ak sa nepletiem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak, Magio TV funguje aj samostatne bez internetu, ale teraz musím mať dve routre jeden od Telecomu aby mi fungovalo Magio a na tom druhom mam optické pripojenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar