Internet XL vzduchom - ping

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

internet používam tretí deň. Používam Indoor zariadenie (alcatel HH40), pripojený som Lan káblom. Internet využíva len jedno zariadenie. S rýchlosťami nemám problém 55-65 download, upload 18-20.  Meral som  cez www.speedtest.net ping je stále na hodnote 45-47. Viem, že ten ping nemôžem brať reálne (podľa toho o aký server ide). V hre mám stále 67-72 ping (lol/EUNE). Vypnutý eset, odkontroloval som firewall. Moja otázka sa týka či zmeniť alcatel? alebo skúsiť externú anténu(ak áno, akú odporúčate) . Keď som kukal diagnostiku na zariadení tak hodnoty boli:

RSRP je vždy medzi -50 - 65 dBm , SINR 18-25 , avšak všimol som si, že niekedy to padne na 1 (je to nejaký problém? ) , RSSI je medzi -80 a -87 .

ďakujem za skorú odpoveď

Editoval/-a bigwolf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Ešte dodatočne pridávam screen - mapy pokrytia 

mapa.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

internet používam tretí deň. Používam Indoor zariadenie (alcatel HH40), pripojený som Lan káblom. Internet využíva len jedno zariadenie. S rýchlosťami nemám problém 55-65 download, upload 18-20.  Meral som  cez www.speedtest.net ping je stále na hodnote 45-47. Viem, že ten ping nemôžem brať reálne (podľa toho o aký server ide). V hre mám stále 67-72 ping (lol/EUNE). Vypnutý eset, odkontroloval som firewall. Moja otázka sa týka či zmeniť alcatel? alebo skúsiť externú anténu(ak áno, akú odporúčate) . Keď som kukal diagnostiku na zariadení tak hodnoty boli:

RSRP je vždy medzi -50 - 65 dBm , SINR 18-25 , avšak všimol som si, že niekedy to padne na 1 (je to nejaký problém? ) , RSSI je medzi -80 a -87 .

ďakujem za skorú odpoveď

Ahoj, externou antenou nic nepokazis si myslim. Ja by som isiel do toho.

Avsak, hravam tak isto LoL/EUNE a mavam tam ping 40 niekedy aj 60-70. Ak pingnem www.six.sk tak mam ping 9-15ms... takze nejake zlepsenie tam asi moc necakaj. Dolezite je aby to bolo v tom rozmedzi ako pises 60-72, co je v pohode. Ak ti to neskoci na 150-200+, vtedy by si pocitoval trhanie, lagy... Externa antena ti moze zabezpecit lepsie rychlosti a stabilnejsiu linku. Ked som skusal ping na mobilnom zariadeni, pripojenom cez USB-C do PC, rychlost bola 109/20Mbps tak ping bol okolo 35-40 stale.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahoj, externou antenou nic nepokazis si myslim. Ja by som isiel do toho.

Avsak, hravam tak isto LoL/EUNE a mavam tam ping 40 niekedy aj 60-70. Ak pingnem www.six.sk tak mam ping 9-15ms... takze nejake zlepsenie tam asi moc necakaj. Dolezite je aby to bolo v tom rozmedzi ako pises 60-72, co je v pohode. Ak ti to neskoci na 150-200+, vtedy by si pocitoval trhanie, lagy... Externa antena ti moze zabezpecit lepsie rychlosti a stabilnejsiu linku. Ked som skusal ping na mobilnom zariadeni, pripojenom cez USB-C do PC, rychlost bola 109/20Mbps tak ping bol okolo 35-40 stale.

Ďakujem za odpoveď, áno tie rýchlosti mi nepomôžu na ten ping, Skôr či to zariadenie je dostačujúce.  Drzi sa to vacsinou 65-67, kde sa to ani nepohne , cize ako hovoris sekanie necitim, len som chcel vediet ci sa to neda zlepsit (chcem vyuzit maximum co mozem v tejto lokalite pouzit). Rychlosti mi stacia, toto som ani necakal ze budem dosahovat stabilne (zazrak v tejto lokalite). Tu antenu vyskusam .

Inak hraval som cez data v mobile (operator o2) - tak tam som mal nizsie pingy(40-50 cez hotspot) (hraval som tak casto - kvôli internetu kde som mal latency od 50-1000:D)

Editoval/-a bigwolf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar