Internet Slovensko/Telekom

Otázka

• 0

Dobrý den

Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Dobrý den

Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.

Dakujem

Ahoj,

Ano tieto projekty bezia vo velkom. Mozes podat podnet cez mapu pokrytia. K uspesnosti ti bude priat to ak vo vasej obci nie je ani VDSL technologia.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Myslím, že tento proces nie je transparentný. Takže môžeme zabudnúť na nejaké články. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Proces vystavby nezavisi len od Telekomu ale aj od roznych organov, ktore davaju povolenia, takze zrejme viac ako na 100 dni dopredu sa nic relevantne neda zistit.

Na dlhsie obdobie asi ma Telekom nejaky vyhlad ale ten asi nezverejni z konkurencnych dovodov. Maximalne na poziadanie pre konkretnu lokalitu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Max by sa dalo pozerať ešte na obecných weboch, napr. zápisnice zo zasadnutí alebo nejaké iné dokumenty kde sa spomína FTTH alebo Telekom prípadne iné kľúčové slová. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu je jeden článok ale  moc sa z neho nedozvieš:

https://zive.aktuality.sk/clanok/144456/telekom-do-optiky-vyrazne-investujeme-do-5-rokov-ju-chceme-pre-milion-domacnosti/

Dalej do r. 2025 by mala byt pripojena kazda slovenska domácnosť rýchlostnou minimálne 100 Mbps s moznostou upgradu na 1Gbps. 

https://op.europa.eu/webpub/eca/special-reports/broadband-12-2018/sk/

Ale to treba brat s rezervou,  lebo aj 30 Mbps by malo byt už dostupne všade a nie je. 

Najviac optiky v obciach sa buduje na východe,  veľmi zaujímavý je projekt masívneho budovania optiky v obciach  cez závesné vedenia prostredníctvom VSD:   https://youtu.be/P2ZveY9XsA0?t=474   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od AdamZ91
      Dobrý deň, objednal som si magio internet s TV balikom, uz mi dosla aj sms na mobil, kolko treba zaplatiť, ale nikde nemôžem nájst faktúru, ani na mail mi neprišlo a ani tu na web stránke som to nenašiel.
      Za odpoved vopred ďakujem
      Adam Zetek
    • Od vyriesime
      Dobrý deň, 
      rád by som sa spýtal na pokrytie optiky v Novej dedinke. Pred mesiacom mi robotníci zakončili kábel kusok od domu a povedali, že dalej si to rieši telekom. Volal somna Infolinku kde mi povedali, že moju adresu nevidia v pokryti a že ani v plánovanom pokryti ( do 100 dni), pritom pred domom mám skrinku, z ktorej len tak visí optický kábel. Dá sa to nejako posúriť. Alebo na koho sa môžem obrátiť.
      Jedná sa o adresu Družstevná 15, Nová Dedinka
      ďakujem za odpoveď
    • Od palculienka19
      Dobrý večer chcem sa spýtať ako máme predĺžiť viazanost magiotelevízia a internet 
    • Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka