Internet Slovensko/Telekom

Otázka

• 0

Dobrý den

Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 1

Myslím, že tento proces nie je transparentný. Takže môžeme zabudnúť na nejaké články. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý den

Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.

Dakujem

Ahoj,

Ano tieto projekty bezia vo velkom. Mozes podat podnet cez mapu pokrytia. K uspesnosti ti bude priat to ak vo vasej obci nie je ani VDSL technologia.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Proces vystavby nezavisi len od Telekomu ale aj od roznych organov, ktore davaju povolenia, takze zrejme viac ako na 100 dni dopredu sa nic relevantne neda zistit.

Na dlhsie obdobie asi ma Telekom nejaky vyhlad ale ten asi nezverejni z konkurencnych dovodov. Maximalne na poziadanie pre konkretnu lokalitu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Max by sa dalo pozerať ešte na obecných weboch, napr. zápisnice zo zasadnutí alebo nejaké iné dokumenty kde sa spomína FTTH alebo Telekom prípadne iné kľúčové slová. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu je jeden článok ale  moc sa z neho nedozvieš:

https://zive.aktuality.sk/clanok/144456/telekom-do-optiky-vyrazne-investujeme-do-5-rokov-ju-chceme-pre-milion-domacnosti/

Dalej do r. 2025 by mala byt pripojena kazda slovenska domácnosť rýchlostnou minimálne 100 Mbps s moznostou upgradu na 1Gbps. 

https://op.europa.eu/webpub/eca/special-reports/broadband-12-2018/sk/

Ale to treba brat s rezervou,  lebo aj 30 Mbps by malo byt už dostupne všade a nie je. 

Najviac optiky v obciach sa buduje na východe,  veľmi zaujímavý je projekt masívneho budovania optiky v obciach  cez závesné vedenia prostredníctvom VSD:   https://youtu.be/P2ZveY9XsA0?t=474   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Kostino
      Dobry den, pocul som ze sa v najblizsej dobe planuje kopat optila z Telekomu na Javorovej ulici v Veľkom Biely. Viem mi niekto z kompetentnych verifikovat tuto informaciu? Dakujem
    • Od StanTheB
      Dobrý deň. Mam problem v hre Fortnite, konkrétnejšie s pingom v danej hre. Mam aktivovaný balík Magio XL, a stránka speedtest.net mi ukazuje, že môj ping je približne 16, ale vo Fortnite sa pohybuje od 30-60 PING. Používam Eithernet kábel a môj ping je stale rovnaký. Pokúšal som sa žiadať o pomoc u Epic Games, ale nedokázali mi pomôcť. Mam kontaktovať Telekom zákaznícku linku, alebo mám vyskúšať niečo iné?
    • Od marbax37
      Dobrý deň pred týždňom som sa pýtal ohľadom dokončenia optiky v Malom Záblatí konkretne na adrese Hanzlíkovská 93 
      Chcem sa opýtať: Či sa plánuje dokončenie optiky ak sa planuje tak kedy

• Od papirek99
      Zdravím   neviete  na kedy je  plánovaná výstavba optickej siete v obci Cerová   Ďík 
    • Od spakino
      Dobrý  deň  prosím vás dá  sa prejsť  z  balíka XL na M počas viazanosti  Ďakujem