Rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Akože nič v zlom ale intenet od Telekomu by som nikomu neodporucal...je fakt strašný. Rýchlosť internetu je o polovicu menšia ako má byť, dosť často vypadáva a taktiež má packet lossy.👎

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 1

Ano nonstop, treba citat s porozumenim: Ak kontrolka DSL/ADSL na Magio routeri stále nesvieti alebo bliká, napíšte nám cez online chat (nájdete ho vpravo dole na tejto stránke) v čase od 9:00 do 21:00 alebo kontaktujte nonstop linku technickej podpory na bezplatnom tel. č. 0800 123 777.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Akože nič v zlom ale intenet od Telekomu by som nikomu neodporucal...je fakt strašný. Rýchlosť internetu je o polovicu menšia ako má byť, dosť často vypadáva a taktiež má packet lossy.👎

kup lepsi router a bude po probleme

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked chces, kup si garantovany internet s redundanciou a budes mat po probleme :D

Aj ked mam sice len VDSL2 40/4, ale nezaznamenal som ziadne problemy. Dolezite je aj to aky typ (optika/xdsl/3G/4G ....) internetu mas, ako si vzdialeny od zdroja a ake mas koncove zariadenie (a aj ako nastavene).

To ze internet od telekomu nefunguje dobre tebe neznamena, ze nefunguje aj ostatnym.

Ja som mal napr. posledny vypadok pred 49 dnami a to nebol vypadok linky ale vypadok el. energie (UPS drzala cez 3 hod. ( nejedna sa len o modem, ale mam tam navesane dost vela veci (server, switch, router atd ...)).

A uz cakam na optiku aby tych vypadkov bolo v lete co najmenej (nebavi ma po kazdej vacsej burke menit modem).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Bolo by fajn keby napises kolko ti to ide presne, aku mas sluzbu Optic, VDSL, ADSL. Aky mas balik pre danu sluzbu. Ak nieco z poslednych dvoch (VDSL alebo ADSL) tak posli aj parametre linky.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ked chces, kup si garantovany internet s redundanciou a budes mat po probleme :D

Aj ked mam sice len VDSL2 40/4, ale nezaznamenal som ziadne problemy. Dolezite je aj to aky typ (optika/xdsl/3G/4G ....) internetu mas, ako si vzdialeny od zdroja a ake mas koncove zariadenie (a aj ako nastavene).

To ze internet od telekomu nefunguje dobre tebe neznamena, ze nefunguje aj ostatnym.

Ja som mal napr. posledny vypadok pred 49 dnami a to nebol vypadok linky ale vypadok el. energie (UPS drzala cez 3 hod. ( nejedna sa len o modem, ale mam tam navesane dost vela veci (server, switch, router atd ...)).

A uz cakam na optiku aby tych vypadkov bolo v lete co najmenej (nebavi ma po kazdej vacsej burke menit modem).

telekom internet je slabý ,neodporúčam ,a netrep tu ty blbosti že zaleží koľko je od zdroja lebo presne toto iste sa snažili naklamať aj mňa ale kedže si meriam rychlosť dosť často,viem kolko som maval tak ped troma mesiacmi a viem kolko je to teraz,a podla nich zvysili internet 30mbit na 40mbit ,a ked som sa pytal že ako je mozne ked som mal 30bit internet tak som na meral rychlosť 34-35 mbit/s a po ich zvyšení na 40mbit/s mam toto!!!!

https://www.speedtest.net/my-result/d/32fb09e5-b4b3-4007-a84d-dcdb8a3606bf

Editoval/-a Crank30

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Crank30 ak mas 20Mbps na linke ktora ma mat 40Mbps tak to je hranicna minimalna rychlost. Ak by bolo nizsie tak je to poruchove. Mozes zavolat na cislo 0800 123 777 a povedat o co ide. Avsak podla zmluvy je to v norme... pokial si nedas garantovany internet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám internet XL (VDSL, cca 200 m od ústredne) od Telekomu, aktuálne parametre namerané cez wifi (speedtest.net): 21 - 78,59 -  7,65, množstvo porúch za posledné roky maximálne 1 ročne. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

S tým nemôžem súhlasiť , roky používam a ak je výpadok tak raz ročne, tak je to skutočne veľa.  Iné sú však rýchlosti, v tom máš pravdu, že rýchlost nikdy nebola taká, aká je objednaná, ale sú tam povolene odchýlky. u mňa 40/4  ide tak 33/4 max

Editoval/-a Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

práve mi bude končiť tretia viazanosť  na VDSL od Telekomu za cca 6 rokov 4 výpadky z toho jeden že pri oprave kanalizácie na ulici sused preťal kábel , spoľahlivosť hodnotím ako  vynikajúcu čo sa týka rýchlosti najlepšie bolo tak pred dvoma rokmi    mám xl  išiel som 65/8  teraz tak maximálne 50/8 čiastočne si zato môžem aj sám štyria susedia prešli na magio TV po zrušení sky linku sa ma pýtali ako som spokojný   Magio TV ja trúba že fajn žiadne výpadky aj internet stabilný , ja trúba mal som povedať že stále sto seká a internet vypadáva no čo už  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

telekom internet je slabý ,neodporúčam ,a netrep tu ty blbosti že zaleží koľko je od zdroja lebo presne toto iste sa snažili naklamať aj mňa ale kedže si meriam rychlosť dosť často,viem kolko som maval tak ped troma mesiacmi a viem kolko je to teraz,a podla nich zvysili internet 30mbit na 40mbit ,a ked som sa pytal že ako je mozne ked som mal 30bit internet tak som na meral rychlosť 34-35 mbit/s a po ich zvyšení na 40mbit/s mam toto!!!!

https://www.speedtest.net/my-result/d/32fb09e5-b4b3-4007-a84d-dcdb8a3606bf

Lebo pises ako magor. pozri sa na svoj prvy prispevok. napises, ze neodporucas telekom, lebo je strasny atd ....

To ako keby si napisal, ze neodporucam vam kupovat auto, lebo jazdit po slovenskych cestach je strasne. Ked mas mat inet 40 a ide ti 20, tak im zavolaj.

Inak to 40/4 neznamena, ze musis mat vzdy 40/4. Hovori ti nieco slovo agregacia ?

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lebo pises ako magor. pozri sa na svoj prvy prispevok. napises, ze neodporucas telekom, lebo je strasny atd ....

To ako keby si napisal, ze neodporucam vam kupovat auto, lebo jazdit po slovenskych cestach je strasne. Ked mas mat inet 40 a ide ti 20, tak im zavolaj.

Inak to 40/4 neznamena, ze musis mat vzdy 40/4. Hovori ti nieco slovo agregacia ?

kde im mam zavolať vecer o 22hej? vidno že jediny internet čo si kedy mal bol od telekomu absolutne taky ako ty nemajú čo diskutovať o nete

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Crank30 normálne na technickú podporu, ktorá je nonstop 0800 123 777

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volal si tam už??? zavolaj a uvidiš či je nonstop!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rozlisuj , kedy su online na chate ( od 9:00 do 21:00 ), kedy je k dispozicii linka POJDETO ( 08:00 do 21:00 ) a kedy je dostupna linka 0800 123 777 ( 24/7 ) 

https://www.telekom.sk/wiki/nefunguje-mi

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chod na https://distrowatch.com/ vyber si nejaky linux a nejake blizke zrkadlo (u nas su vacsinou zrkadla na univezitach, ktore su prepojene (mozno) rychlymi linkami do NIXu). Daj si stiahnut IMG a uvidis aku rychlost mas (dufam, ze si vies rychlost prepocitat (staci vynasobit 8x)). Tak zistis realnu rychlost a nie rychlost nejakeho speedmetra.

Za dalsie spust si ping

ping -c 200 google.com 

ked budes mat viac ako 1timeout, alebo bude uleteny time, potom kontaktuj telekom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar