Otázka

• 0

Zdravim, kedze si chcem dat rychlejsi internet pretoze 8/1 uz nieje pre mna dostacujuce, rozhodol som sa overit si najrychlejsi dostupny internet na mojej adrese.Na "mape pokrytia" mi napisalo ze na mojej adrese je dostupny VDSL 40mbit/s internet L (vid. foto). Ked som si ale  dal overit dostupnost na moje cislo na fakture, ponuklo mi maximalny boost na internet XL 15/1 na mojej adrese(vid. foto) . Viete mi niekto prosim povedat ktory internet je teda na mojej adrese dostupny ? Pretoze uz davnejsie som aj volal ohladom dostupnosti(2x) a jeden zamestnanec mi povedal ze je u mna dostupny maximalne 15/1 XL, a druhy zamestnanec mi zase povedal ze je u mna dostupne maximalne int. L 30/3( to bolo este pred zrychlovanim inernetu, takze teraz vlastne ten 40/4). A vtedy som nemal cas to riesit ale teraz uz upgrade potrebujem. Prosim o zdovodnenie preco obe veci ukazuju inak a aky je vlastne na mojej adrese dostupny internet ? Dakujem.

Odeslaný screenshot obrázekOdeslaný screenshot obrázek

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Mozem poprosit aby sa vyjadril niekto z telekomu alebo niekto kto sa tomu fakt rozumie ? 

Editoval/-a raptorr1337
asd

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mozem poprosit aby sa vyjadril niekto z telekomu alebo niekto kto sa tomu fakt rozumie ? 

zavolaj na linku zakaznikov 123456 koncovka a tam ti povedia mapa pokrytia ma iba informarivny charakter. V pripade  VDSL je mozne ze uz si na hranici a preto je v tvojom pripade stabilnejsi ADSL XL ako VDSL L. Vacsiu pravdivost podla mna vyjazuje system overenia cez cislo, nie mapa pokrytia. Cize ked ti ukazalo max 15/1 bude asi tato rychlost maximum

Zisti si kde mate ustrednu a zmeraj odhadom vzidialenost od nej k tvojmu domu.. realna bude zrejme ina nakolko vedenie moze byt inak trasovane. Vzdialenost pre VDSL je trz tusim 950m

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ustredna je pred mojim barakom hned a je to  tak 200metrov maximalne 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zavolaj na linku zakaznikov 123456 koncovka a tam ti povedia mapa pokrytia ma iba informarivny charakter. V pripade  VDSL je mozne ze uz si na hranici a preto je v tvojom pripade stabilnejsi ADSL XL ako VDSL L. Vacsiu pravdivost podla mna vyjazuje system overenia cez cislo, nie mapa pokrytia. Cize ked ti ukazalo max 15/1 bude asi tato rychlost maximum

Zisti si kde mate ustrednu a zmeraj odhadom vzidialenost od nej k tvojmu domu.. realna bude zrejme ina nakolko vedenie moze byt inak trasovane. Vzdialenost pre VDSL je trz tusim 950m

ja ked som si overoval vzdialenost na mojej adrese tak som behal s mobilom v ruke aj 5x od domu k ustredni aby som si zistil pribliznu vzdialeost pre VDSL nameral som o 200m viac ako bola realita prave kvoli trasovaniu kablov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ide to zo stlpu priamo na moj dom

posli sem parametre linky ktore mas teraz na ADSL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Odeslaný screenshot obrázek

no podla utlmu si tak 1780m od ustredne, ale  tieto zte routre ukazuju vyssie hodnoty utlmu linky ako je v skutocnost o take 2db....budes fakt na hrane s tym VDSL.. mozno nejaka redukovana rychlost by isla pustit. 25 až 30 mbit mozno... na 40 to nie je 

vsetko zavisi od kvality linky, od hustoty penetracii pripojok v tvojej lokalite

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar