ma to zmysel podat stažnosť a domáhať sa zriadenia?

Otázka

• 0

Skusim v skratke. Mala obec, rodinný dom. V minulosti bola v dome aktívna pevná linka. Telekom (konkretne subdodávatel Zyry), pri výmene starého stĺpu strhol môj kábel k domu (overili si, že toho času v 2017 je to vedenie nevyuživané). Teraz som chcel zriadiť služby, ale Telekom  odmieta zriadenie, lebo pri natiahnutí nového kábla (kopiroval by trasu toho pôvodného na 100%) sa ide cez susedovu parcelu na jej hranici cca 0,5m vo výške 4m a dalšiemu susedovi kúsok ponad strechu. Teraz sú pravidlá také, že to nemôžu a moju adresu zadali na dáky blacklist, kde nie je možné zriadiť pevnú službu. 

Má zmysel sa stažovať? Keby bolo keby a ty tĺci nestrhli ten pôvodný kábel... 

O 4G pevnom pripojení a mikrovlnke sa tu nebavme. Chcem pevné pripojenie. MSAN v dedine je na optike a je odo mna vzdušnou čiarou 150m :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

podla mna reklamacia s stazovanie sa nemaju ta preco dat na nejaky blacklist ved si nic nespravil bola to ich chyba

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ Telekom zriadi novú prípojku, tak len v súlade s platnou legislatívou. To, že tam bol pred rokmi natiahnutý kábel, dnes už asi neobstojí. K môjmu susedoví ide takisto prípojka ponad môj pozemok, tak som mu dal písomný súhlas a nebol problém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od matus_gabris
      Dobrý den
      Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.
      Dakujem
    • Od Sgmirror
      Ahoj, kolise sila signalu wifi. Extrem je v najvacsej vzdialenosti od routra, kedy sila padne z tristvrte na nulu. Nastavil som vysielac tak aby dochadzalo k najnizim ruseniam. Mam to na optike, vysielac ide iba na 2 Ghz Cital som starsie prispevky, kde ludia opisuju podobne problemy. Uspokojili sa s odpovedami ze pasmo je rusene. Zaujimave je, ze ked vyskusam ,,prenosny mini router ,, nic take sa nedeje....ten ma iba vstavanu antenu.... V telekome odporucili iny router, najlepsie na 5 Ghz...samozrejme za vyssi mesacny doplatok, alebo zapojit k zariadeniu svoj silnejsi router. Telekom prispieva k tvorbe elektrosmogu? Najhorsie to bolo,ked som mal router nastaveny na automaticke nastavenie kanalov.V podstate ma nutia odist ku konkurencii. Najviac ma na tom stve, ta zadubenost...nikto to nedojde premerat ani skontrolovat. Staci mozno dodavat ine zariadenia. V podstate ma dnes v Telekome slusne poslali do ...prec....
    • Od molnar_tibor
      Mate niekto skusenost s custom rychlostou netu mimo tych standardnych balickov ?  Ide mi primarne o vyssi upload, ale chcel by som to mat v cene zakladneho balicka, pricom na downloade mi az tak nezalezi. Uplne konkretne teda by som namiesto programu 120/12 by som mal 80/40 za cenu standardneho programu. Je mozne toto nejako zariadit?
    • Od Milo Minderbinder
      Zdravim,
      mam odvcera spojazdneny opticky internet (XL balicek v akcii 'viac za menej').
      Dodany router je v bridge mode, vsetko funguje ako ma (vratane port forwardingu a aj VPN), stale vsak laborujem s rychlostou downloadu.
      Mam v dome natiahnute 5E kable, ktore by mal zvladat 1Gbps (jeden taky ide z dodaneho Telekom routra do WAN  portu routra na mojej strane), avsak maximalna rychlost na download strane je max. do 150 Mbps (po kabli a aj na 5Ghz ac wifine). Neviem, ci to je v kabli resp. este v moznych doladovackach na strane Telekomu (upload je krasnych 60 Mbps) ... akakolvek skusenost alebo rada urcite potesi.
      Skusim sa mozno este pohrat a pripojit laptop cez broadband PPPoE priamo do dodaneho routra cez 5E alebo 6-kovy FTP kabel ...
      Dik
    • Od RedGrush
      Dobrý deň nevedel by mi niekto poradiť s internetom pred tromi mesiacmi L balíček (optika!) a ešte magio go ku dvom telkam boli u mna technici všetko po zapájali povedali že všetko ide a odišli chcel som si stiahnuť súbor od jedného klienta a pozerám že internet ide nejako pomaly skúsil som speedtest internetu a že 4 mb dowland a 400kb upload. Tak som si myslel že tam majú asi nejakú chybu zavilalusom na podporu a tam mi slečna povedala že je všetko v poriadku tak som si myslel že za nejaký mesiac dva to bude už v pohode a nič. Neviete čo mám robiť lebo za toto platiť 30€ je nehorázne