ma to zmysel podat stažnosť a domáhať sa zriadenia?

Otázka

• 0

Skusim v skratke. Mala obec, rodinný dom. V minulosti bola v dome aktívna pevná linka. Telekom (konkretne subdodávatel Zyry), pri výmene starého stĺpu strhol môj kábel k domu (overili si, že toho času v 2017 je to vedenie nevyuživané). Teraz som chcel zriadiť služby, ale Telekom  odmieta zriadenie, lebo pri natiahnutí nového kábla (kopiroval by trasu toho pôvodného na 100%) sa ide cez susedovu parcelu na jej hranici cca 0,5m vo výške 4m a dalšiemu susedovi kúsok ponad strechu. Teraz sú pravidlá také, že to nemôžu a moju adresu zadali na dáky blacklist, kde nie je možné zriadiť pevnú službu. 

Má zmysel sa stažovať? Keby bolo keby a ty tĺci nestrhli ten pôvodný kábel... 

O 4G pevnom pripojení a mikrovlnke sa tu nebavme. Chcem pevné pripojenie. MSAN v dedine je na optike a je odo mna vzdušnou čiarou 150m :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

podla mna reklamacia s stazovanie sa nemaju ta preco dat na nejaky blacklist ved si nic nespravil bola to ich chyba

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ Telekom zriadi novú prípojku, tak len v súlade s platnou legislatívou. To, že tam bol pred rokmi natiahnutý kábel, dnes už asi neobstojí. K môjmu susedoví ide takisto prípojka ponad môj pozemok, tak som mu dal písomný súhlas a nebol problém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Katil1
      Mám zakúpený internet s 21ms na hrách a prehliadačoch ale telekom my neposkytuje také pripojenie rád by som to vyriešil čo najskor.
    • Od EndiKovac
      Dobrý deň všetkým. Aký wifi router nový keď máme internet magio L a do teraz sme mali ZTE II router ale už je vyše troj ročný a blbne to. Potrebovaly by sme to na 3 telky, 2 notebooky,4 mobily a občas pre nejakú návštevu.

• Od Archie_
      Zdravím,
      plánujem si obstarať v blízkej dobe novú gateway, ktorá má SFP porty. Je možné sa zbaviť bielej krabičky HUAWEI, ak do SFP portu vložím GPON modul?
      Skúšal to už niekto?
    • Od czodors
      Dobry den, nevedeli by ste mi pomoct s problemom: router speedport+ blokukuje ci neprepusta alebo spomaluje niektore stranky. napriklad www.sme.sk vobec nenacita z akehokolvek zariadenia, ktore je pripojene na internet cez tento router. Mnohe dalsie strankz funguju bezproblemovo. Dakujem za radu.
    • Od gustav
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je možné rozdvojiť VDSL kábel?, tj. VDSL kábel, ktorý by mi vstupoval do chalupy by som chcel, aby sa nejakým rozbočovačom rozdvojil, jedna časť by išla na poschodie, druhá na prízemie a až tam by som pripojil modemy, na poschodí jeden modem, na prízemí druhý modem. Ďakujem Gustav
    • Od Patriks
      to mi má ako každú hodinu internet vypadávať. Za deň aspoň 20x . Raz nešiel internet mesiac a tí vaši odborníci na telefóne **piip** vedia robiť.