Sercomm Speedport+ Magio TV a internet

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ci je mozne na router Sercomm Speedport+ , alebo aky kolvek iny sparovat do jedneho routera sluzbu magio tv cez dsl a do routra pustit internet od ineho poskytovatela internetu cez kabel. A takto zostavenu siet posielat na poshodie cez powerline dvoj portovy, kde si to potom zase rozdelia jeden do magio boxu a druhy do switcha.

Pripadne, ci vsetko dat do switcha a zariadenia si to rozdelia, alebo ako? Ci Magio boxu funguju ako Magio go a potreguju len data? Skratka mi ide to, ze na danom mieste je slabe DSL a ide tam horko tazko 1x full HD magio TV + 1x SD a uz nevychadza na internet a ten mam od Swan LTE  a chcem to pomocou 4x Powerlinov rozniest po dome. Takto mam 2x Powerline na magio a samostatne wifi pre internet.

Editoval/-a x-man2

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

kúp si svoj router  s podporou iptv ten sercomm daj bridge nastav magio na vlastnom a  z neho  po powerline na magiobox, swan net pripoj na vlastny router na neho vedie kabel zo sercomm (vlastny musi podporovat dual wan)  a  pusti to do siete cez neho vo vysledku cez sercomm dalej vlastny router a powerline pojde Magio Tv a zaroven cez ten isty vlastny pojde net od swanu do siete

Editoval/-a GIGN1987

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kúp si svoj router  s podporou iptv ten sercomm daj bridge nastav magio na vlastnom a  z neho  po powerline na magiobox, swan net pripoj na vlastny router na neho vedie kabel zo sercomm (vlastny musi podporovat dual wan)  a  pusti to do siete cez neho vo vysledku cez sercomm dalej vlastny router a powerline pojde Magio Tv a zaroven cez ten isty vlastny pojde net od swanu do siete

Ahoj a poznas daky router co podporuje dual wan? Ci dake obtiaznejsie od Mikrotiku?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj a poznas daky router co podporuje dual wan? Ci dake obtiaznejsie od Mikrotiku?

ja mam asus rt-ac87ua ten to podporuje rovnako ako IPTV aj ked sa mi to nepodarilo nastavit linka na stranky vyrobcu

https://www.asus.com/sk/Networking/RTAC87U/

inak ho aj predavam ked tak sprava pre viac info

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mam asus rt-ac87ua ten to podporuje rovnako ako IPTV aj ked sa mi to nepodarilo nastavit linka na stranky vyrobcu

https://www.asus.com/sk/Networking/RTAC87U/

inak ho aj predavam ked tak sprava pre viac info

Vdaka za info, ale ak si to nerozbehal, tak skusim pohladat este neico ine. Asi lepsia volba na vyuzitie mojich 4ks powerlinov a kupit Mikrotik router.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka za info, ale ak si to nerozbehal, tak skusim pohladat este neico ine. Asi lepsia volba na vyuzitie mojich 4ks powerlinov a kupit Mikrotik router.

Magio TV sa mi nepodarilo ale dual wan funguje takze by si vystup zo sercomm dal cez powerline do magia a ten asus by staral o dual wan daj sem potom nejaky ktory najdes co ma dual wan

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od gabriela40
      Na ulici Muškátová už je optika,lebo niektorí ju už majú zriadenu. Ale keď si ku chcem zriadiť aj ja tak my povedali,že u nás sa to nedá, ale už nám došla sms, že je tu optika. Ešte začiatkom decembra a odvtedy stále tvrdia pracovníčky, že u nás nie je.Konečne som našla zamestnanca,ktorý nám povedal,že sa stáva,že 2-3 domy na ulici majú s tým problém treba dať žiadosť. Tu je ten problém ako to mám nahlásiť, že chcem preveriť možnosť zapojenia. Vraj na stránkach Telekomu to je, ale neviem to nájsť. Je to Muškátová 98/27, kábel je už v garáži natiahnutý. Dakujem.
    • Od Gabo015
      Dobry vecer. Kupil som tv samsung(co je momentalne v telekom ponuke) a neide mi sparovat tv ovladac s magio boxom Motorola VIP1002. Da sa to s tymto boxom sparovat, alebo treba iny? Dakujem.
    • Od igram_39
      Chcem sa opýtať, či sa dá domontovať optika od prípojky chráničkou na optiku a pripojenie optického vedenia až pri novom dome. V súčasnosti je optický kábel natiahnutý od krabice do rodičovského domu do routera/prijímača. Nový dom je postavený cca 60 metrov od ulice, v súkromnej príjazdovej ceste sú nové siete vrátane prázdnej optickej chráničky. 
      Dokážu montéri zatiahnuť optiku do chráničky, alebo mám akurát možnosť pripojiť sa na internet v starom dome (cez rodičovský dom) a ďalej už len vlastným káblom?
      Ďakujem za odpoveď.
    • Od rudolf39
      V októbri m.r som prešiel z magio sat na magio tv a v balíčku maďarský exstra nemám stanicu ATV...V Sate to som mal...Teraz mi to chýba .Kedy pridajú atv aj tu?....
    • Od Martingzd
      Dozvedel som sa že tento rok by sa malo konečne začať s kopaním pre optiku na našej ulici.
      Nevedel by mi niekto povedať presnejší dátum kedy by s tým mali začať?