Magio XL rychlost

Otázka

• 0

Zdravim,

mam odvcera spojazdneny opticky internet (XL balicek v akcii 'viac za menej').

Dodany router je v bridge mode, vsetko funguje ako ma (vratane port forwardingu a aj VPN), stale vsak laborujem s rychlostou downloadu.

Mam v dome natiahnute 5E kable, ktore by mal zvladat 1Gbps (jeden taky ide z dodaneho Telekom routra do WAN  portu routra na mojej strane), avsak maximalna rychlost na download strane je max. do 150 Mbps (po kabli a aj na 5Ghz ac wifine). Neviem, ci to je v kabli resp. este v moznych doladovackach na strane Telekomu (upload je krasnych 60 Mbps) ... akakolvek skusenost alebo rada urcite potesi.

Skusim sa mozno este pohrat a pripojit laptop cez broadband PPPoE priamo do dodaneho routra cez 5E alebo 6-kovy FTP kabel ...

Dik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Napoj sa na priamo a daj vedieť. Problém môže byť kľudne v tvojich rozvodoch, zásuvkách... ak máš UP 60 Mbps tak tak DOWN by mal byť 600Mbps 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

mam odvcera spojazdneny opticky internet (XL balicek v akcii 'viac za menej').

Dodany router je v bridge mode, vsetko funguje ako ma (vratane port forwardingu a aj VPN), stale vsak laborujem s rychlostou downloadu.

Mam v dome natiahnute 5E kable, ktore by mal zvladat 1Gbps (jeden taky ide z dodaneho Telekom routra do WAN  portu routra na mojej strane), avsak maximalna rychlost na download strane je max. do 150 Mbps (po kabli a aj na 5Ghz ac wifine). Neviem, ci to je v kabli resp. este v moznych doladovackach na strane Telekomu (upload je krasnych 60 Mbps) ... akakolvek skusenost alebo rada urcite potesi.

Skusim sa mozno este pohrat a pripojit laptop cez broadband PPPoE priamo do dodaneho routra cez 5E alebo 6-kovy FTP kabel ...

Dik

Ahoj, 

Prezri aj tieto veci ci vsade vidis 1Gbps. Avsak ked ti to ide 150Mbps tak by to malo byt. Mozno este tu je fakt ze dana linka este nebezi na plno a pojde to o par dni. 

int.JPG

Sietovu kartu si prever jednoducho ci mas 1Gbit, dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Root cause najdeny ... po 5E/6 UTP kabli pripojenom priamo do ST bridgeu to da krasnych 600+ Mbps ... problem mam v 5E kabli, ktory ide zo 'serverovne' do garaze, kde mam vyvedenu optiku ... vyzera, ze je zle nakrimpovany, tak dufam, ze ked ho fixnem, ze vsetko vyriesim ...

Kazdopadne dakujem za komenty a reakcie ... majte pekny den!

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od matus_gabris
      Dobrý den
      Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.
      Dakujem
    • Od Sgmirror
      Ahoj, kolise sila signalu wifi. Extrem je v najvacsej vzdialenosti od routra, kedy sila padne z tristvrte na nulu. Nastavil som vysielac tak aby dochadzalo k najnizim ruseniam. Mam to na optike, vysielac ide iba na 2 Ghz Cital som starsie prispevky, kde ludia opisuju podobne problemy. Uspokojili sa s odpovedami ze pasmo je rusene. Zaujimave je, ze ked vyskusam ,,prenosny mini router ,, nic take sa nedeje....ten ma iba vstavanu antenu.... V telekome odporucili iny router, najlepsie na 5 Ghz...samozrejme za vyssi mesacny doplatok, alebo zapojit k zariadeniu svoj silnejsi router. Telekom prispieva k tvorbe elektrosmogu? Najhorsie to bolo,ked som mal router nastaveny na automaticke nastavenie kanalov.V podstate ma nutia odist ku konkurencii. Najviac ma na tom stve, ta zadubenost...nikto to nedojde premerat ani skontrolovat. Staci mozno dodavat ine zariadenia. V podstate ma dnes v Telekome slusne poslali do ...prec....
    • Od molnar_tibor
      Mate niekto skusenost s custom rychlostou netu mimo tych standardnych balickov ?  Ide mi primarne o vyssi upload, ale chcel by som to mat v cene zakladneho balicka, pricom na downloade mi az tak nezalezi. Uplne konkretne teda by som namiesto programu 120/12 by som mal 80/40 za cenu standardneho programu. Je mozne toto nejako zariadit?