Magio XL rychlost

Otázka

• 0

Zdravim,

mam odvcera spojazdneny opticky internet (XL balicek v akcii 'viac za menej').

Dodany router je v bridge mode, vsetko funguje ako ma (vratane port forwardingu a aj VPN), stale vsak laborujem s rychlostou downloadu.

Mam v dome natiahnute 5E kable, ktore by mal zvladat 1Gbps (jeden taky ide z dodaneho Telekom routra do WAN  portu routra na mojej strane), avsak maximalna rychlost na download strane je max. do 150 Mbps (po kabli a aj na 5Ghz ac wifine). Neviem, ci to je v kabli resp. este v moznych doladovackach na strane Telekomu (upload je krasnych 60 Mbps) ... akakolvek skusenost alebo rada urcite potesi.

Skusim sa mozno este pohrat a pripojit laptop cez broadband PPPoE priamo do dodaneho routra cez 5E alebo 6-kovy FTP kabel ...

Dik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Napoj sa na priamo a daj vedieť. Problém môže byť kľudne v tvojich rozvodoch, zásuvkách... ak máš UP 60 Mbps tak tak DOWN by mal byť 600Mbps 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

mam odvcera spojazdneny opticky internet (XL balicek v akcii 'viac za menej').

Dodany router je v bridge mode, vsetko funguje ako ma (vratane port forwardingu a aj VPN), stale vsak laborujem s rychlostou downloadu.

Mam v dome natiahnute 5E kable, ktore by mal zvladat 1Gbps (jeden taky ide z dodaneho Telekom routra do WAN  portu routra na mojej strane), avsak maximalna rychlost na download strane je max. do 150 Mbps (po kabli a aj na 5Ghz ac wifine). Neviem, ci to je v kabli resp. este v moznych doladovackach na strane Telekomu (upload je krasnych 60 Mbps) ... akakolvek skusenost alebo rada urcite potesi.

Skusim sa mozno este pohrat a pripojit laptop cez broadband PPPoE priamo do dodaneho routra cez 5E alebo 6-kovy FTP kabel ...

Dik

Ahoj, 

Prezri aj tieto veci ci vsade vidis 1Gbps. Avsak ked ti to ide 150Mbps tak by to malo byt. Mozno este tu je fakt ze dana linka este nebezi na plno a pojde to o par dni. 

int.JPG

Sietovu kartu si prever jednoducho ci mas 1Gbit, dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Root cause najdeny ... po 5E/6 UTP kabli pripojenom priamo do ST bridgeu to da krasnych 600+ Mbps ... problem mam v 5E kabli, ktory ide zo 'serverovne' do garaze, kde mam vyvedenu optiku ... vyzera, ze je zle nakrimpovany, tak dufam, ze ked ho fixnem, ze vsetko vyriesim ...

Kazdopadne dakujem za komenty a reakcie ... majte pekny den!

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od chupsona
      Mám optický internet XL. Kým som mal PC napojený priamo sieťovým káblom na ONT, rýchlosť bola ako má byť, 600mbit. Po tom čo som potreboval vlastný router, zavolal som a prehodili mi nastavenie (inak sa to nedá vraj) a mohol som zapojiť vlastný router (TP link: TL-WR1043ND). Rýchlosť je ale zrazu len cca 270mbit. Router je gigabitovy. Rýchlosť portov som testoval pri prenose súborov medzi dvomi počítačmi v sieti.(išlo to cca 880mbit) Zapojenie je teda: ONT z ktorého mi ide sieťový kábel do routra a odtiaľ ďalším káblom do PC.
      Kým som mal PC napojený káblom priamo do ONT rýchlosť išla v pohode. Viete mi poradiť čo s tým ? Čím to je ? V nastaveniach routru som nenašiel nič čo by malo rýchlosť obmedzovať. Počul som teóriu že telekom znižuje rýchlosť keď chce zákazník svoje vlastné zariadenie...
    • Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka
    • Od lukkoska
      Zdravím,

Vie mi niekto povedať, prečo Telekom obmedzil Netflix v Samsung Smart TV?
    • Od LTibor01
      Dobŕy deň chceľ by som sa spýtať ako viem otvoriť port na SpeedPort Entri I2 router ? 
    • Od sa.ki
      Zdravím, po zriadení magio internetu mi prišla sms s menom a heslom lenže neviem kam sa mam s týmito údajmi prihlásiť. Meno končí @dslbasic. Nejaké rady? 
      Vopred ďakujem za odpoveď.