Nová optika Magio XL - pomalá rýchlosť

Otázka

• 0

Potreboval by som radu. Druhý deň mám aktivovaný Magio Internet XL-Optik GPON.

Samozrejme, hneď som skúsil zmerať rýchlosť na notebooku a bol som nemilo prekvapený. Necelých 95 Mbps, samozrejme cez kábel, všetky služby vypnuté. Pri teoretickej maximálke 600 Mbps, je tých 95 smiešne málo.

Čo s tým? Volať podporu alebo niečo zmeniť v nastavení?

Ďakujem.

Test Date: Jan 10, 2020 21:17
Download: 94.87 Mbps
Upload: 56.06 Mbps
Ping: 4 ms
Connection Type: Ethernet
Server: Tomanet

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Mám Telekom router Huawei HG8245H, ten má výstup do 1000 Mbps , na notebooku DELL Inspiriou 5423 je tiež Gbit sieťovka. Vyskúšal som dva káble, na oboch rovnako.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je dôležité koľko káblov ale aké si skúšal. To že merias hodnoty blizke 100Mbps vypadá, že niekde máš úzke hrdlo. Koľko žilový je ten kábel co si skúšal? Potrebuješ na gigabit cat  5E a vyššie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cat 5E mám doma a to je 100 Mb/s pre 1Gb/s potrebuje Cat6 kábel minimálne ak sa nepletiem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cat 5E mám doma a to je 100 Mb/s pre 1Gb/s potrebuje Cat6 kábel minimálne ak sa nepletiem

cat5e podporuje 1gbit.. problem moze byt vo vyrobcovi ze na plast kabla pise iny typ aky to v skutocnosti je 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cat5e podporuje 1gbit.. problem moze byt vo vyrobcovi ze na plast kabla pise iny typ aky to v skutocnosti je 

nehadam sa no mne neda 5E viac ako 10Mb/s ked prenasam data po sieti a to mam gigabit router aj ked moze byt problem vo switchi ten urcite neni Gigabit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Štandard 5e je určite na gigabit. Ale samozrejme všetky casti siete musia túto rýchlosť podporovať. Ak máš 100megabitovy switch tak sa stáva úzkym hrdlom a s lepsim kablom si nepomozes. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak som zistil prečo to Magio mi tečie do NB len 100 Mb/s. Dôvod je jednoduchý ale pre mňa nepríjemným prekvapením. Môj postarší NB DELL Inspirion 5423 v konfigurácii pre náš trh a jeho sieťová karta s najväčšou pravdepodobnosťou podporuje rýchlosť práve len 100 Mb/s.  Ďakujem tu ale všetkým za ochotu poradiť.

IMG-20200111-WA0002.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar