vdsl internet prihl. udaje

Otázka

• 0

dobry den. dnes som podpisal v telekome zmluvu na internet XL VDSL. chceli mi nanutit ich zariadenie. nakolko som uz kupil vdsl modem/router TP-Link Archer VR2800v som ich zariadenie odmietol s tym ze uz mam svoje, lepsie. najskor ma presviedcali ze musim zobrat to ich zariadenie, lebo mi to na mojom nepojde. po chvili presviedcania som im povedal ze ked nemozem mat svoje, tak nechcem od nich nic, ani internet, ze pojdem ku konkurencii. potom zmenili retoriku a dali mi prihlasovacie udaje do DSL.

moja otazka znie:

1. Staci zadat tieto prihl. udaje do modemu/routra a malo by sa prihlasit do dsl siete? 

2. Ake dalsie parametre potrebujem nastavit na VDSL pripojenie na tom TP LINKU? 

Dakujem vopred za ospovede. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

dobry den. dnes som podpisal v telekome zmluvu na internet XL VDSL. chceli mi nanutit ich zariadenie. nakolko som uz kupil vdsl modem/router TP-Link Archer VR2800v som ich zariadenie odmietol s tym ze uz mam svoje, lepsie. najskor ma presviedcali ze musim zobrat to ich zariadenie, lebo mi to na mojom nepojde. po chvili presviedcania som im povedal ze ked nemozem mat svoje, tak nechcem od nich nic, ani internet, ze pojdem ku konkurencii. potom zmenili retoriku a dali mi prihlasovacie udaje do DSL.

moja otazka znie:

1. Staci zadat tieto prihl. udaje do modemu/routra a malo by sa prihlasit do dsl siete? 

2. Ake dalsie parametre potrebujem nastavit na VDSL pripojenie na tom TP LINKU? 

Dakujem vopred za ospovede. 

tento router som mal a VDSL na nom ide.. potrebujes na nom este nastavit hodnotu VLAN ID alebo VLAN TAG ta hodnota je 2510

na moj vkus ten router dost topi, zrejme preto ze ma jeden hlavny CPU a dva ko-procesory

Editoval/-a filipec12
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem za odpoved. to "topenie" zvladnem, mal som ho zapnuty tak na skusku 2 hodiny a nebol to nejaky extrem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze dnes mi to technik bol odskusat a vlastne spustit linku.

zatial to mam na 56/5 Mbps. technik povedal ze za cca mesiac to pustia na plno, cize 90/9 Mbps.

Prikladam screenshot linky.

@filipec12 - podakovanie Tebe. vela prispevkov co si radil ostatnym som prestudoval ohladom nastavenia VDSL, ktore mi pomohli. este raz vdaka.

dsl status.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar