Opticky internet Dvorniky v okrese Hlohovec

Otázka

• 0

Dobrý deň. Rad by som sa opýtal kedy planujete zaviest opticky internet v Dvornikoch v okrese Hlohovec psč 92056. Ale pozeral som aj pokrytie všimol som si že niektore domy aj na našej ulici to tam ukazuje že je tam dostupny  (Optika k domu 90Mbit/s internet VDSL) A napriklad vedlajši dom tuto možnosť ma a naš už nie.A radšej by sme chceli optiku ako klasicky ADSL.

Môžete mi ohladom tohto dať informacie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

pozor na pojmy, optika k domu (vdsl2) a optika (ftth) je rodziel, v prvom pripade to ide stale po tych istych 100-rocnych kabloch len vyssou rychlostou a v druhim pripade je natiahnuty novy opticky kabel a tam su zase ine rychlosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozumiem že to neni klasicky opticky internet.Ale aj tak vo vedlajsom dome je možnost toho vdsl internetu  co ide rychlostu 90mb/s a v podstate 5 metrov vedla nie.Nechapem ako to je možne.Myslim že nemôže byť taky velky problem to napraviť ked aj domy v susedstve maju taku možnosť na ten 90mb/s internet ale naš už nie a pritom okolite domy tu možnosť maju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od poprad720616
      Chcem sa opýtať prečo sa neobnovuje epg a stále to je len do 17.8 aj keď dnes dňa 10.8 by už mal byť epg aspoň do 22.8.Dakujem za odpoveď.
    • Od sokrates4612
      Dobrý deň,
      keďže tento router nemá v podstate nijaké možnosti nastavenia nastavenia kontrolovaného a bezpečného surfovania pre deti, chcem to vyriešiť službou, ktorá funguje cez DNS. Kde  sa dá v tomto routeri nastaviť vlastné DNS prosím?
    • Od Simona_Zahradnikova
      kedy zvycajne chodi k vam kurier od telekomu, pripadne kedy da o sebe vediet ze v ktorom case cca pride?
    • Od cr4fty
      Dobry den,
      chcel by som sa opytat ci je hlaseny vypadok v okoli Kostany nad Turcom, dakujem za odpoved.
    • Od Maros1710
      Zdravim,
      Dostal som ponuku na internet 50/5 mb/s, taku ponuku na webe som vobec nenasiel. 
      Chcel by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s danym balikom, je to stabilne? Nevypadava to? Jedna sa o neobmedzeny prenos dat plnou rychlostou? 
      Konkretne lokalita vychod slovenska, dedinka Kuková.
    • Od antonko123
      Ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj chce dotiahnuť optické vlákno do každej slovenskej domácnosti
      https://zive.aktuality.sk/clanok/148037/plany-statu-s-pevnym-internetom-zameranie-na-optiku-a-nutne-investicie-v-stovkach-milionov-eur/
      https://slovensko.hnonline.sk/2190471-smele-plany-remisova-chce-ultrarychly-internet-v-kazdom-dome
      Čo na to Slovak Telekom?  Je to reálne?   Je to veľmi ambiciózny plán,  vieme ako dopadla dialnica do Košíc 2010 alebo projekt dvoch digitálnych lídrov  s 30 mbps rychlostou pre vsetky domacnosti do roku 2020.  Najväčší zádrhel vidím v stavebnej legislatíve,  stavba optiky často trvá aj 3 roky od oznámenia úmyslu vybudovať optiku v konkrétnej lokalite. K urýchleniu môže pomôcť už platná vyhláška ktorá umožňuje rekonštrukciu existujúcich stlpovych vedení,  čo sa môže využiť najmä v malých obciach.