Ukončenie zmluvy, neplatná SIM a nefunkčná stránka kontaktného formulára

Otázka

  • 0

Dobrý večer,

rád by som sa s užívateľmi podelil o skúsenosť s týmto akože operátorom. Nedávno mi skončila viazanosť a rozhodol som sa pre ukončenie zmluvy. Bol som na pobočke, podpísal žiadosť o zrušenie, pracovník mi oznámil že k ukončeniu dôjde mesiac po aktuálnom fakturačnom období. Vravím si OK, nevadí. No tento operátor mi bez upozornenia deaktivoval SIM kartu okamžite. Telefón mi po zadaní a akceptovaní PIN vypisuje hlásenie že SIM karta je neplatná. To si v Telekome niekto myslí že mám ešte zaplatiť ďalšie fakturačné obdobie za to že mám vypnutú službu?

Ďalej ma dojala stránka - zóna Môj Telekom. Po prihlásení som chcel zadať podnet na poruchu. Po pracnom vypísaní formulára a potvrdení na odoslanie mi stránka oznámila že došlo k poruche a na jej odstránení pracujú. Neskôr keď stránka nabehla som to vyskúšal ešte raz, tentoraz po kliknutí na odoslanie sa stránka iba obnovila do hlavného menu a požiadavku neodoslala. Keď som sa preklikol opäť do požiadaviek tak tam tá moja nebola no bola predvyplnená fo formulári. Skúsil som ju odoslať ešte raz potom ešte niekoľko krát, no výsledok stále rovnaký vrátilo ma na hlavnú ponuku (ako po prihlásení do zóny) bez odoslania formulára. To si niekto z ľudí robí srandu? Ani žiadne upozornenie na úvodnej stránke že prebieha údržba, nič! Takto sa má správať webová stránka akože top operátora? To im to programoval nejaký stredoškolák alebo je to tak zámerne aby nemuseli riešiť podnety ktoré sa nakopia cez víkend?

Nemal som možnosť riešiť to cez pracovný deň z dôvodu pracovných povinností a ešte k tomu som zistil, že tento akože TOP operátor nemá ani nonstop infolinku alebo poruchovú linku. Narozdiel od konkurencie ktorá takúto 24h linku má ma toto naozaj prekvapilo, infolinka iba v pracovných dňoch do 21:00 a poruchová linka dokonca iba do 20:00. Hanba a totálny amatérizmus. Je vidieť že tu vôbec nejde o zákazníka a jediné na čo sa pozerá je maximalizácia zisku a šetrenie nákladov. Teraz môžem bez funkčnej SIM čakať do pondelka aby som to skúsil vyriešiť. Ehm, asi nie pokiaľ zase budem v práci bez nejakej možnosti telefonovať.

add: pri prvom pokuse odoslať tento dotaz ma web telekomu prekvapil hlásením o nedostupnosti stránky pre môj účet. Hanba!

telekom.jpg

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

  • 0

Mne sa vidí,že pri ukončení zmluvy je nejaká výpovedná lehota. Lepšie by bolo,keď,už Ti skončila viazanosť na čísle urobiť prenos čísla ku konkurencii na nejakú predplatenú kartu a zmluvu máš ukončenú cca za 4-5 pracovné dni v momente prenosu čísla je zmluva ukončená. Myslím,že výpovedná lehota pri skončí paušálu je 30 dní. Takže,keď chceš čo najrýchlejšie ukončiť zmluvu po skončení viazanosti urob prenos čísla ku konkurencii na nejakú predplatenú kartu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

tak tak Juraj0506, aj som o tom uvažoval no nechcel som ešte raz absolvovať cestu a čakať na predajni aby som zrušil toto vypovedanie zmluvy. Pekne si čakám, teraz by mal byť ten koniec a čakám na poslednú faktúru a konečne sa zbavím tejto paródie. Áno výpovedná lehota je 30 dní nasledujúcich po aktuálnom fakturačnom období. Tzn. takmer celé 2 fakturačné obdobia v mojom prípade.

Ešte ma zaujímalo či mi tá karta nabehne. No nenabehla a vidím že aj tu na tomto fóre (ktoré má odkaz v sekcii podpora na oficiálnej stránke operátora) sa na to doslova vykadili. Nikto kompetentný sa k tomu nevyjadril. Nakoľko nemám možnosť cez pracovné dni len tak odbehnúť do predajte vyriešiť to osobne a formulár v zákazníckej zóne na kontaktovanie väčšinou nefunguje, a ich telefonická linka má obmedzenú pracovnú dobu (v dnešnej dobe ?! wtf? akože top hráč na trhu a nemá na prevádzku 24h call centra?)  tak toto fórum bola jediná možnosť ako dať o sebe vedieť. No vidím že úplne zbytočne. Proste za paušál som zaplatil ďalší mesiac a teraz ešte budem platiť následný jeden posledný ale SIM kartu my deaktivovali hneď po odchode z predajne kde som podal výpoveď zmluvy. Výsledok? Zaplatené 2 fakturačné obdobia počas ktorých už karta v ich systéme nie je aktívna a teda telefón vyhadzuje správu neplatná SIM a neviem teda využívať službu ktorú aj keď pred ukončením ale stále platím. Takto si ešte aspoň zabezpečili 2 mesačné platby od odchádzajúceho klienta.

Toto je neprofesionálne, odrbávačské a zlodejské jednanie zo strany tohto nášho operátora na tom našom ako sa hovorí "špecifickom" trhu. Nevadí poučil som sa a do tejto amatérskej vody kde aj základné funkcionality zákazníckej zóny nefungujú alebo ich treba pracne cez infolinku aktivovať / prepájať ku kontu / delegovať cez infolinku - wft?! ja som podpisoval zmluvu aj aj tak ku nej v zóne nemám prístup. No večer o takejto dobe sa samozrejme nie je komu dovolať lebo akože "pracovná doba" call centra. Na to že Telekom je najsilnejší a aj najdrahší hráč tak som očakával veľkú mieru profesionality a 100% funkčnosť základných služieb ako call centrum alebo obyčajná zákaznícka zóna na stránke telekomu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

nádhera ešte aj tento predošlý príspevok som musel pridať až na druhý pokus lebo prvý nevyšiel.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

ps, skúšam ešte raz formulár na nahlásenie poruchy a zas to isté, vyplním, kliknem odoslať a nič, stránka sa refreshne a políčka zostanú mnou vyplnené no žiadne info o tom či som niečo úspešne odoslal alebo nie, žiadny email ani iná informácia. V prehľade požiadaviek zákazníka mám hlásenie:
Nie je možné zobraziť existujúce požiadavky

To musel programovať asi nejaký stredoškolák začiatočník. Ďakujem za takýto profi servis :-)

Editoval/-a marekkapalko

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar