Zvyšovanie internetového balíka

Otázka

• 0

Dnes som bol  Telekome "zvyšovať" internetový balíček z L (40/4) ma XL (90/9). Po tom ako som prišiel domov išiel som na stránku Ookla - speedtest.net a zistil som, že download skočil z minulej hodnoty - 40.0 Mbps skočil na 57.00 a upload z minulej hodnoty - ~3.80 na 4.00. V tejto chvíli sa neviem rozhodnúť či sa internet stále nezvýšil alebo sa zvyšuje v nejakom "intervale" alebo sa stala nejaká chyba rovno u T-komu alebo v routery. - Typ routera - ADB vv3212. Takže moja otázka je, že či je pravdepodobne u mňa chyba alebo na strane poskytovateľa. Ďakujem za spätnú väzbu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

daj tomu tak 2 tyzdne,, pohladaj troska na fore, urcite k tomu najdes viac :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno, nejaký čas počkaj, prípadne sa informuj na technickej linke o svojom teoretickom maxime. Ja sa napr. s profilom nad 70xxx nedostanem pri VDSL XL vzhľadom na vzdialenosť od ústredne. V realite ide linka 65/7.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

daj tomu tak 2 tyzdne,, pohladaj troska na fore, urcite k tomu najdes viac :) 

Takže to mám chápať tak, že keď si človek priplatí za službu tak výsledok je viditeľný aj tak o 2 týždne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na začiatok sa nastavuje základný profil, následne po otestovaní sa linka navyšuje na plný profil, resp. na profil ktorý je stabilný. U mňa to trvalo kratšie ako týždeň

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na začiatok sa nastavuje základný profil, následne po otestovaní sa linka navyšuje na plný profil, resp. na profil ktorý je stabilný. U mňa to trvalo kratšie ako týždeň

Takže teoreticky mám proste iba čakať dokým to vyriešia a keď budem mať aspoň trocha šťastia tak to bude trvať menej ako 2 týždne? Je tam možnosť toho že, internet na mojej lokalite nemôže dosahovať vyšších hodnôt ako je táto (Uvedená vyššie v mojom originálnom príspevku), aj keď mám zakúpený XL balík?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžeš tu dať fotku z routera aký máš momentálne profil a aké sú hodnoty linky, od toho sa dá odvíjať koľko je jej teoretické maximum.

Linka na tvojej adrese musí byť schopná VDSL XL (prípadne jej redukovaný profil), inak by nebola možnosť v systéme pre obchodné oddelenie nastaviť to.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžeš tu dať fotku z routera aký máš momentálne profil a aké sú hodnoty linky, od toho sa dá odvíjať koľko je jej teoretické maximum.

Linka na tvojej adrese musí byť schopná VDSL XL (prípadne jej redukovaný profil), inak by nebola možnosť v systéme pre obchodné oddelenie nastaviť to.

adb.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemám dobré správy, vyšší profil už nebudeš mať, teda ak takmaximálne o 1-2Mbit download. Upload by mohli dať ešte na 8.5Mbit.

Ja by som oslovil technickú podporu 0800123777 aká je situácia, ale pri downloade ťa nedajú na hodnotu pod 8.0dB, momentálne máš 9.5dB.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto sú moje maximá:

aaa.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemám dobré správy, vyšší profil už nebudeš mať, teda ak takmaximálne o 1-2Mbit download. Upload by mohli dať ešte na 8.5Mbit.

Ja by som oslovil technickú podporu 0800123777 aká je situácia, ale pri downloade ťa nedajú na hodnotu pod 8.0dB, momentálne máš 9.5dB.

Mne momentálne ide hlavne o to zvýšenie uploadu, ak by sa upload dokázal vytiahnuť aspoň na 8Mbps alebo nejakú tomu podobnú tak by som bol za to vďačný... Predsa dedina je dedina...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar