ADSL Internet

Otázka

• 0

Zdravím aktuálne používam ADSL XL 15/1, ale podla rôzných merani Down Attenuation mi vyšlo že moja linka dokáže mať oveľa väčšie rýchlosti. A preto sa obraciam na Vás  na skontrolovanie. Obrázok o stave DSL linky samozrejme prikladám.. 

ADSL.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravím aktuálne používam ADSL XL 15/1, ale podla rôzných merani Down Attenuation mi vyšlo že moja linka dokáže mať oveľa väčšie rýchlosti. A preto sa obraciam na Vás  na skontrolovanie. Obrázok o stave DSL linky samozrejme prikladám.. 

ADSL.png

Podľa útlmu by si mal byt v pokrytí VDSL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už x krát som riešil zriadenie VDSL naposledy pred pol rokom keď sme predlžovali zmluvu, no vždy zatiaľ mi bolo povedané že VDSL neni na mojej adrese dostupný, aj keď ja si myslim opak.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už x krát som riešil zriadenie VDSL naposledy pred pol rokom keď sme predlžovali zmluvu, no vždy zatiaľ mi bolo povedané že VDSL neni na mojej adrese dostupný, aj keď ja si myslim opak.

urcite si v pokryti, druha vec je ci su v ustredni volne porty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne vždy bolo povedané že nie som v pokriti a že môžem byť rad že mam internet aký mám že som ďaleko od ústredne. A dokonca aj keď dám dostupnosť služieb a tam svojú adresu mi vždy dá maximalne ADSL M 4/0,5  takže vlastne mám ešte nadštandart že mi dali 15/1 :D. Ale jedno čo som sa dopočul je že oranžový brat majú tie isté kable metalicke a je sranda že u oranžového ISP mi dáva na výber aj 100/10 a u Telekomu iba 4/0,5.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne vždy bolo povedané že nie som v pokriti a že môžem byť rad že mam internet aký mám že som ďaleko od ústredne. A dokonca aj keď dám dostupnosť služieb a tam svojú adresu mi vždy dá maximalne ADSL M 4/0,5  takže vlastne mám ešte nadštandart že mi dali 15/1 :D. Ale jedno čo som sa dopočul je že oranžový brat majú tie isté kable metalicke a je sranda že u oranžového ISP mi dáva na výber aj 100/10 a u Telekomu iba 4/0,5.

ked ma dotupnost taku Orange musi aj Telekom.. zavolaj na zakaznicku linku nech ti to overia..budu vediet presne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@michal199611to ze mas na nejakej stranke nieco nacmarane este neznamena, ze to odpoveda realite.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ono na stranke je pisane vselico, nie je to uplne smerodatne. Najviac sa dozvies na zakaznickej linke alebo osobne na pobocke. Mapa pokrytia aj dostupnost sluzieb je len teoreticka a v mnoha pripadoch neodpoveda realite. Vo vacsine pripadoch je to sice preto ze pokrytie mas ale porty nie su volne tak ta nemozu pripojit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, mam podobny pripad, mam ADSL 15/1 a chcel by som prejst na VDSL (aspon 20/2). Ci je to mozne, prikladam obrazok.Dakujem.

adslline.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, mam podobny pripad, mam ADSL 15/1 a chcel by som prejst na VDSL (aspon 20/2). Ci je to mozne, prikladam obrazok.Dakujem.

adslline.jpg

volaj na zakaznicku linku a over si to ..je to tak na hrane 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ja si myslim ze pokial nie je ustredna fyzicky vybavena VDSL zariadenim tak je uplne irelevantne ake su parametre linky, mozes byvat aj hned vedla ale VDSL nemusis mat.

A myslim ze Telekom zriaduje VDSL len do vzialenosti okolo pol kilometra od ustredne, podla toho utlmu by som povedal ze si od nej zial dalej.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

No ja si myslim ze pokial nie je ustredna fyzicky vybavena VDSL zariadenim tak je uplne irelevantne ake su parametre linky, mozes byvat aj hned vedla ale VDSL nemusis mat.

A myslim ze Telekom zriaduje VDSL len do vzialenosti okolo pol kilometra od ustredne, podla toho utlmu by som povedal ze si od nej zial dalej.

je to viac ..do 950m a v niektorych pripadoch aj viac.. ja mam 40 mbit na 1,1 km a to bez vektoringu na interleaved

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zmena situacie, dnes rano u nas vymenili DSLAM z Infineon na Broadcom, takze parametre sa zhorsily. Podla obrazku sa zhorsila aj sanca na VDSL?

dslline2.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zmena situacie, dnes rano u nas vymenili DSLAM z Infineon na Broadcom, takze parametre sa zhorsily. Podla obrazku sa zhorsila aj sanca na VDSL?

dslline2.png

ja velku zmenu nevidim v porovnani s predoslymi parametrami

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od julohu
      Dobry den. Chcem sa opytat ze ci po vypovedi sluzieb (internet a pevna linka) mi ostane mailova schranka *@stonline.sk alebo sa zrusi. Popr. ci sa da riesit presmerovanie na inu schranku. 
      Vdaka
    • Od lukkoska
      Zdravím,

Vie mi niekto povedať, prečo Telekom obmedzil Netflix v Samsung Smart TV?
    • Od LTibor01
      Dobŕy deň chceľ by som sa spýtať ako viem otvoriť port na SpeedPort Entri I2 router ? 
    • Od sa.ki
      Zdravím, po zriadení magio internetu mi prišla sms s menom a heslom lenže neviem kam sa mam s týmito údajmi prihlásiť. Meno končí @dslbasic. Nejaké rady? 
      Vopred ďakujem za odpoveď. 
    • Od AdamFu
      Dobrý deň,
      bývam v oblasti kde je podla mapy pokrytia siete dostupny VDSL internet az do rychlosti 90Mb/s (aj od susedov to mam potvrdene). No podla tejto dostupnosti na mojej adrese nie je dostupny ziaden internet. Vzdy ked zavolam na zakaznicku linku Telecom alebo Orange mi to pripomenu a po zadani cisla zmluvy mi povedia, ze sice nam neukazuje dostupnost internetu na adrese, ale ano mate na adrese zavedeny internet (no je to ADSL ,nejaka stara zmluva).
      Dokonca byvam v dvojdome kde sused ma dostupny VDSL internet (nie je to dom na konci ulice, ale rohovy dom na krizovatke 3 ulic z ktorej jedna je slepa.) Na tej slepej ulici je tento internet, susedia cez jednu aj druhu stranu cesty maju tento rychlejsi internet.

Viete mi prosim pomoct ako by som mal postupovat, aby mi bol zavedeny rovnaky internet ako vsetkym okolitym domom? Na linke mi vedia len povedat, ze na adrese nie je dostupny ziaden internet.
      Vopred dakujem za kazdu odpoved.
      Adam