Otázka

• 0

Dobrý deň,

Aký je teoreticky limit linky ADSL? Status priložený.

V minulom období viazanosti sa mi podarilo s technikom dohodnúť navýšenie downloadu na 12MBit download. Linka bola stabilná, platil som za Magio XL paušál (ADSL).
Existuje nejaký oficiálny spôsob ako požiadať o navýšenie z L na XL?  Cena ako za optiku, ale co sa da robit.

Ďakujem

Andrej

DSL speed.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

12 Mbit ti zrejme nedajú máš moc veľký útlm v priprade zvýšenia rýchlosti by linka už nemala rezervu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Prakticky som na tej linke mal stabilnych 12Mbit mozno rok.  Parametre vtedy boli podobné. Neurobil som si screenshot. Pravdepodobne pojde o stabilitu linky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako zaziadat mozes na prechod XL ..technici tvoju linku presetria ale neviem no na 12 Mbit potrebujes sync speed 14900 kbps.. priepustnost tvojej linky je mierne nad 14. mozno nejakych 11 by slo .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako zaziadat mozes na prechod XL ..technici tvoju linku presetria ale neviem no na 12 Mbit potrebujes sync speed 14900 kbps.. priepustnost tvojej linky je mierne nad 14. mozno nejakych 11 by slo .

mohol byť aj na inom páre vtedy kedy mu to šlo...možností je veľa

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@oletelepekne popros technikov na techgroup@telekom.sk ci by sa ti nepozreli na linku ale osobne ti moc sanci u Vas vo Vrakuni nedavam. :)

Editoval/-a Warder

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

d., prave som poprosil. Uz raz to islo, takze uvidime.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dostal som odpoved z Telekomu. Navysenie nie je mozne, tato moznost nie je buducnosti vylucena. Dakujem za pomoc.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mazmed
      Zdravím,  nainštaloval som nový router  TP Link Archer  VR400 AC1200 a nefunguje pevná linka. DSL vstupný kábel mám rozdelený dodaným VDSL splittrom  na router a telefón.  V nastavení routra som nenašiel nič k potvrdeniu pevnej linky. Poradíte ? Ď.
    • Od ZuzanaPV
      Chcela by som si zriadit VDSL internet. Na **piip** Telekomu sa pise ze na mojej adrese je dostupny. Ako VDSL internet technik instaluje domov (je nutne natiahnut kabel do domu co znamena rozkopat chodnik,navrtat stenu atd...alebo je mozne VDSL internet natiahnut vzduchom)?
    • Od paktoo
      Dobrý deň Váž. telekom.  Mám otázku skorej pre marketingové oddelenie . Chcel by som Vás poprosiť o informáciu, kedy plánujete dať do ponuky nové zariadenia ( ako napríklad TV ) ?  Pred nedávnom bola v ponuka SMART TV od samsungu s menšou uhlopriečkou. Teraz je v ponuke len strašne veľká Phillips TV . Na mojej adrese je spustená nová optika a budem vytvárať novú zmluvu a chcel by som nové zariadenie. Oplatí sa čakať alebo nebude tak skoro nič v ponuke ? Moc krát ďakujem kompetentným za odpoveď.

• Od Lubica38Mega
      Dobrý deň. chcem sa pekne opýtať jednu vec. Prerábam domček po starých rodičoch, ktorí mali pripojenú pevnú linku telekomu zo strechy. Zo strechy vedie kábel k stĺpu. Tento kábel potrebujeme z dôvodu rekonštrukcie odstrániť. Môžete mi prosím poradiť, ako postupovať? Pevná linka je nečinná a kontrakt zrušený viac než 10 rokov. Vopred Vám ďakujem za radu a želám pohodový deň. S pozdravom, Ľubica
    • Od haus1107
      Bude vôbec metalická Vdsl u nás fungovať ako má? Mesiac platím za službu ktorej závada nejde odstrániť...
    • Od Michal_Stupava
      Dobry den,

Chcel by som sa spytat ohladne dostupnosti internetoveho pripojenia na uliciach Liscia, Medzipotocna, Jelenia a Pajstunska, v Stupave.

Podla mapy pokrytia, evidujeme moznost pripojenia optickym internetom. Okolite domy na ul Nova, ciastocne aj Medzipotocna, uz maju optiku spojazdnenu. V nasej lokalite pevne kablove pripojenie pod kazdym domom na hore spom. ul. uz bolo umoznene zo strany developera takmer pred rokom a pol.
      Evidujeme cca 50 domacnosti ktore by mali velky zaujem vyuzivat opticky internet, a preto boli by sme vdacny za konkretnu odpoved. 

Dakujem