Otázka

• 0

Dobrý deň,

Aký je teoreticky limit linky ADSL? Status priložený.

V minulom období viazanosti sa mi podarilo s technikom dohodnúť navýšenie downloadu na 12MBit download. Linka bola stabilná, platil som za Magio XL paušál (ADSL).
Existuje nejaký oficiálny spôsob ako požiadať o navýšenie z L na XL?  Cena ako za optiku, ale co sa da robit.

Ďakujem

Andrej

DSL speed.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

12 Mbit ti zrejme nedajú máš moc veľký útlm v priprade zvýšenia rýchlosti by linka už nemala rezervu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoveď. Prakticky som na tej linke mal stabilnych 12Mbit mozno rok.  Parametre vtedy boli podobné. Neurobil som si screenshot. Pravdepodobne pojde o stabilitu linky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako zaziadat mozes na prechod XL ..technici tvoju linku presetria ale neviem no na 12 Mbit potrebujes sync speed 14900 kbps.. priepustnost tvojej linky je mierne nad 14. mozno nejakych 11 by slo .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako zaziadat mozes na prechod XL ..technici tvoju linku presetria ale neviem no na 12 Mbit potrebujes sync speed 14900 kbps.. priepustnost tvojej linky je mierne nad 14. mozno nejakych 11 by slo .

mohol byť aj na inom páre vtedy kedy mu to šlo...možností je veľa

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@oletelepekne popros technikov na techgroup@telekom.sk ci by sa ti nepozreli na linku ale osobne ti moc sanci u Vas vo Vrakuni nedavam. :)

Editoval/-a Warder

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

d., prave som poprosil. Uz raz to islo, takze uvidime.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dostal som odpoved z Telekomu. Navysenie nie je mozne, tato moznost nie je buducnosti vylucena. Dakujem za pomoc.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od qazmlp
      Objednal som si zriadenie VDSL Magio internetu, ktorý je dostupný na mojej presnej adrese podľa overovača dostupnosti služieb Telekomu. Následne mi však technik oznámil, že nie je možné u mňa zriadiť internet vzhľadom na to, že nie je voľný slot na stĺpe a viac informácií som nedostal. Neviete či je možné nejakým spôsobom dosiahnuť, aby sa tam počet slotov na stĺpe zvýšil?
    • Od mgomgo
      Dobry den,
      uz nieco cez rok subdodavatelska firma SupTel realizovala pre Telekom v obci Podolie, Castkovce... a dalsich dedinach v okrese Nove Mesto nad Vahom vykopove prace a pokladku optickeho internetu. Na vasej stranke teraz specificky pre obec Podolie, bola dostupnost max. ADSL. Sluzba opticky internet bola spustena, niektori ludia uz maju aj opticky internet, ale vasa stranka o dostupnosti poskytuje nespravne informacie. V obecnom rozhlase dokonca aj vyhlasovali spustenie a pre ludi moznost sa pripojit. Kedy bude tato databaza aktualizovana a dostupnost sluzieb spravne zobrazena na webe? Mapa dostupnosti ukazuje pripojky spravne, ale pre konkretne adresy dostupnost nulova. Vid. obrazok.
      Dakujem za odpoved.

• Od Kyblik78
      Dobrý deň
      viac ako 3 roky mám router ZTE II ten je však pomalý. Je možné v rámci Telekomu požiadať o rýchlejší model alebo si to mám riešiť vo vlastnej réžii.
    • Od trencancan
      Dobry den,
      mam linku VDSL. Kvoli telefonu mam od Telekomu router ADB vv3212 v bridge mode. Za nim cez ethernetovy kabel pripojeny moj router ASUS DSL-AC52U. Od prepnutia ADB do bridge modu mi zacali nastavat nahodne vypadky PPPoE spojenia na ASUSe. Prejavuje sa to vynulovanim parametrov ako IP, atd... V ASUS logoch vidim:
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link down.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] kernel: Link State: PVC_100 PPPoE down.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] WAN Connection: Fail to connect with some issues.
      2020-05-17 07:42:22 [Informational] stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
      2020-05-17 07:42:24 [Informational] kernel: Link State: Ethernet link up.
      Skusal som uz vselico, reset ASUSu do factory defaults, reset ADB atd. Vymenil som aj ethernet kabel medzi nimi za S/FTP CAT7. Nepomohlo. Ak zapojim ASUS priamo na telefonny kabel (bez ADB) vsetko ide spolahlivo (samozrejme okrem telefonu).  Tak isto ziadne vypadky aj s ADB napr. pocas noci ked Net nepouzivam. Akonahle ho vytazim (spustim napr. Speedtest) po par razoch to ide dolu. Na technickej infolinke v danom case rozpady na sieti nevidia. Vsetky kontrolky na ADB vtedy svietia ako maju.
      Skusal som experimentovat s nastaveniami ASUSu vo WAN a to:
      Internet Detection: PPP Echo
      PPP Echo Interval: 6
      PPP Echo Max Failures: 10
      Ak PPP Echo vypnem, nepomoze. Ak ale zmenim default hodnotu PPP Echo Interval z 6 na 1, tak vyzera ze ano (aspon zatial). Znamena to potom ze ASUS posiela kazdu 1s LCP Echo-request na peer.
      Stretol sa niekto s tymto problemom? Zmena intervalu z 6 na 1 zrejme sposobi vacsi traffic na linke, moze to mat negativne nasledky? Viete mi poradit nieco lepsie? A hlavne preco u mna dochadza nahodne k tym padom linky: Ethernet link down a hlavne pri zatazi? Router nie je novy, mam ho par rokov, pouzivali sme ho do minuleho tyzdna (do prepnutia ADSL -> VDSL) ako ADSL router a fungoval spolahlivo. Je problem v ADB alebo v ASUSe?
      Vdaka.
    • Od rikiless
      Máme zapojený Magio Internet+TV telefonickym kablom v dĺžke asi 12m. Router ZTE SpeedEntry 2i je umiestnený úplne na kraji bytu a preto v niektorých častiach je pokrytie WiFi signálu slabé (-60 až -80dB), čo už je problematické pre sledovanie 1080i videa cez YouTube. Chcem router umiestniť do stredu bytu a bude na to treba 20 metrový tel. kábel. Bude oproti kratšiemu 12m káblu rozdiel v kvalite/rýchlosti internetu? A aký typ kábla pri VDSL zvoliť RJ11 alebo RJ12? Rýchlosť je 40mbs, s tým že polovica je zrejme vyhradená pre TV.
      vďaka