Pomôžte nám vychytať všetky muchy na našom webe

Otázka

• 0

Ahojte, 

naše stránky sa vždy snažíme robiť tak, aby boli pre vás čo najprehľadnejšie. A na to, aby sme to robili stále lepšie, potrebujeme vašu pomoc. :) 

Od januára 2020 preto spúšťame užívateľské testy našich webových stránok, ktoré budú prebiehať v budove Slovak Telekom v Bratislave. A touto cestou by sme ako prvých chceli osloviť vás, členov Telekom fóra. :) Budeme radi, ak aj váš názor bude za budúcimi úpravami našich webov. Stačí, ak nám necháte svoje kontaktné údaje v dole priloženom formulári a na presnom čase a dátume stretnutia sa s vami dohodneme. :) 

Chcem sa prihlásiť na užívateľský test

Ako to bude prebiehať? Spoločne s nami si prejdete rôzne modelové situácie na našich weboch. Situácie, ktoré budete skúšať budú simulované, vytvorené len za účelom testovania. Cieľom je nájsť na našich stránkach slabé miesta a vytvoriť tak priestor na ich zlepšenie.  

Ak sme vás zaujali a máte k testovaniu otázky, pokojne sa pýtajte priamo v komentároch. :) 

12_19_Bannery UX testing_1.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 1

To je presne to. Chcete zlepsovat web a odpoved na otazku je, zavolajte na bezplatne cislo.

Na co je potom web, ked polovicu veci chcete riesit po telefone.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Benefit z testovania vasho Telekom webu by nemali byt volne data, ale minimalne odpusteny jednomesacny pausal, nakolko za Vas klient vychyta vsetky muchy a nemusite tak platit vlastnych zamestnancov. Dakujem

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobre ranko potrebujem zistit..-koniec viazanosti paušalu--na čislo 0910102963

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@spojka1983 informáciu o konci viazanosti ti poskytnú kolegovia na bezplatnej infolinke 0800 123 456.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

chcel by som sa spýtať, či sa do testovania dá zapojiť aj vzdialene. Radšej preferujem home office, takže ak by sa to dalo, rád pomôžem.

Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Začal by som podnetom na úpravu toho formulára. Keď po vyplnení údajov kliknem na "Registrovať sa", tak sa mi tá stránka refreshne bez akejkoľvek potvrdzujúcej správy. Tak teraz neviem či ma to zaregistrovalo, alebo nie :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

chcel by som sa spýtať, či sa do testovania dá zapojiť aj vzdialene. Radšej preferujem home office, takže ak by sa to dalo, rád pomôžem.

Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

Ahoj @JurajKov93

v prvej fáze testovania zatiaľ nie. Keď budeme spúšťať testovanie aj na diaľku, dám vedieť. 

Miška 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Testovanie Webu telekomu je zly napad. Treba najprv fixnut web ako taky. Prva vec, ktora by mala fugovat je, ze by mal byt Web dostupny cez IPv6. Lebo ked ma clovek DS_Lite a nerozbeha IPv4, tak sa na tento web ani nedostane, zejo!? Cize IPv6 je prva vec, ktoru treba fixnut.

Potom na SSL. Tam by mal ist Telekom prikladom a pouzivat namiesto DigiCert ony lacny Let's Encrypt a napisat po slovensky postup, ale mne sa zda, ze to budem ja skor hotovy ako Telekom. Treba si brat priklad z tehoto: https://www.digitalocean.com/community/tutorials

A potom treba fixnut backbone infrastrukturu, ja som sem dal do fora jeden podnet, ze od Online_net je packet loss do telekom siete resp naopak. Cize naco sa tam tralalagat ze stranku, ked ani peering nie je hotovy. Az bude 100% dostupnost a ziaden packet loss, tak potom sa da hovorit o nejakej stranke.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To naozaj myslíte vážne,že ľudia budú cestovať  kôli dennému balíku dát do Bratislavy?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A inak, ked sme uz u toho webstrankovania. Dolezite je, aby malo secko neska uz dark mode, lebo bez teho to nejde, hlavne v noci.

@media (prefers-color-scheme: dark) {}

OK?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ach hej, a teraz som si vsimol, ze webstranka telekomu ma *.telekom.sk wildcard certifikat a tod forum.telekom.sk ma host certifikat.

To tiez neni dobry pactice. Akoze ja chapem, ze potom forum.telekom.sk neodpovie na www.telekom.sk bez toho aby to hodilo chybu, OK, to je ista forma zabezpecenia proti chybam, ale ked mam jeden wildcard certifikat, tak by sa mal pouzivat skrz celu domenu a hotovo. Tam iba videt, ze aky neporiadok v tom telekom ma, ze sa tam za jazdy dodavali veci a potom sa im nescelo kopirovat certifikat, tak jednoducho nehali vygenerovat novy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aaa, teraz vidim, ze t-kariera.sk uz ma Let's Encrypt certifikat, ale Host certifika. HA!!!

Ja mam ale uz wildcard certifikat na Let's Encrypt, k tomu mosim niekedy este napisat aj howto.

Tod mam napr verifikatory cez DNS https://github.com/gustopn/certrequester

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Začal by som podnetom na úpravu toho formulára. Keď po vyplnení údajov kliknem na "Registrovať sa", tak sa mi tá stránka refreshne bez akejkoľvek potvrdzujúcej správy. Tak teraz neviem či ma to zaregistrovalo, alebo nie :)

Ahoj, @samomuransky

po odoslaní formulára by sa malo zobraziť potvrdenie. Pokiaľ sa nezobrazí, mal by byť vygenerovaný aj potvrdzujúci email. Ak si neobdržal ani ten, napíš mi súkromnú správu, prosím. Skontrolujeme, či tvoja registrácia prebehla. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Cena externého testera sa pohybuje niekde medzi 150-300 EUR s DPH na deň. Toto vyzerá tak, že projektový manažér nemá dostatočný rozpočet. Rozhodne však poďakovanie vo forme denného balíka dát zneje ako riadny výsmech. Myslím, že ak chcú ľudia robiť charitu, tak rozhodne nie pre podnikateľský subjekt. Áno, kvalita Telekomu ide rapídne dole a je potrebné to riešiť,  ale takto??? A ešte si dovolím jednu spätnú väzbu - robte niečo s procesmi, je to katastrofa. Kým som sa dostala k obnove Internetu na doma, stálo ma to 3 e-maily, návštevy 2 pobočiek, telefonáty ani nerátam, a nakoniec som kúpila zanechaním čísla na webe. Lebo so mnou komunikovali na pobočkách nekompetentní ľudia, na linke dementní chatboti, a až keď som zanechala číslo, tak mi volala normálna pracovníčka, čo vedela, ako sú reálne nastavené podmienky a čo robí. To sa vám opalatí toto? Lebo mne ako klientovi nie. A vy práve preto nemáte potom na projekty, a hľadáte ľudí, ktorí budú charitatívne testovať vašu stránku.

Editoval/-a July68

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cena externého testera sa pohybuje niekde medzi 150-300 EUR s DPH na deň. Toto vyzerá tak, že projektový manažér nemá dostatočný rozpočet. Rozhodne však poďakovanie vo forme denného balíka dát zneje ako riadny výsmech. Myslím, že ak chcú ľudia robiť charitu, tak rozhodne nie pre podnikateľský subjekt. Áno, kvalita Telekomu ide rapídne dole a je potrebné to riešiť,  ale takto??? A ešte si dovolím jednu spätnú väzbu - robte niečo s procesmi, je to katastrofa. Kým som sa dostala k obnove Internetu na doma, stálo ma to 3 e-maily, návštevy 2 pobočiek, telefonáty ani nerátam, a nakoniec som kúpila zanechaním čísla na webe. Lebo so mnou komunikovali na pobočkách nekompetentní ľudia, na linke dementní chatboti, a až keď som zanechala číslo, tak mi volala normálna pracovníčka, čo vedela, ako sú reálne nastavené podmienky a čo robí. To sa vám opalatí toto? Lebo mne ako klientovi nie. A vy práve preto nemáte potom na projekty, a hľadáte ľudí, ktorí budú charitatívne testovať vašu stránku.

July68, vami uvádzaná sadzba za testera je pre špičkových testerov s príslušným vzdelaním a skúsenosťami. Pre uvedené potreby sú bežné sadzby v rozmedzí 5 až 8 € na hodinu, čo je 40 až 64 € na bežný pracovný deň.
Požadovaná úroveň testerov pre túto výzvu Telekomu bude závislá od pripravovaných testovacích scenárov. Počítam, že testovanie v jednotlivých testovacích scenároch bude v dĺžkach 2-4 hodiny, takže by zodpovedajúca odmena mala byť v rozmedzí 10 až 32 €, čomu však poskytnutie denného dátového balíčka nezodpovedá. Tu sa rozhodne prikláňam k názorom o charite, ktorú by rád Telekom aplikoval vo svoj prospech.
Telekom neodsudzujem za jeho pokus. Naopak fandím otvorenosti, že chce svojich klientov involvovať do svojho vývoja, ale mal by ich aspoň trochu lepšie ohodnotiť, pokojne zodpovedajúcim znížením sadzieb za služby, ktoré testeri bežne od Telekomu dostávajú a platia za ne. Druhá otázka je zodpovedajúce ošetrenie legislatívy a daní, čo by však nemal byť zásadný problém. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar