Magio internet vzduchom

Otázka

• 0

Zdravím, mam Magio internet vzduchom je momentálne 0:39 ráno naschvál som meral net aby sa  nepovedalo že je 4G vyťažené podľa vás mal by som reklamovať internet pretože ak sa manželka nápoji na Wifine a k tomu ešte deturence zapnú rozprávky na tablete  na youtube tak ja na PC s netom končím vôbec sa nedá použiť načítavania stránok dlho trvá . 

8838821522.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

myslim ze s tym nepochodis...skus dat 4g router blizisie k oknu

Zdravím, mam Magio internet vzduchom je momentálne 0:39 ráno naschvál som meral net aby sa  nepovedalo že je 4G vyťažené podľa vás mal by som reklamovať internet pretože ak sa manželka nápoji na Wifine a k tomu ešte deturence zapnú rozprávky na tablete  na youtube tak ja na PC s netom končím vôbec sa nedá použiť načítavania stránok dlho trvá . 

8838821522.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Musis nastavit QOS, resp. traffic shaping. Dnes uz aj lacnejsie routery mozu pridelovat klientom rychlosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mas externu antenu vonku na fasade alebo len LTE modul usb popripade LTE router so slotom na simku? PC pri merani bolo pripojene cez kabel alebo wifi?

Tak ako pisal @janyxx nadstav QoS (traffic shape je moc drsne riesenie...). Ak s tym potrebujes pomoc, napis mi aky typ routra mas a ja ti napisem jak na to :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

koľko "paličiek" máš signál ?

Máme dve zariadenia pri 2 paličkách to ide 15/15.

Pokiaľ je plný signál tak mimo vyťažených hodín 75/30 ale závisí od lokality, aké rýchlosti sú dostupné na danom vysielači MIV.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam Alcatel HH40 Qos sa tam nastaviť asi nedá :/ .... mam 2 paličky a kúpil som si aj 3db antenky no nepomohli 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mam Alcatel HH40 Qos sa tam nastaviť asi nedá :/ .... mam 2 paličky a kúpil som si aj 3db antenky no nepomohli 

Musis popozerat v dome kde mas najlepsi signal a tam umiestnit router. Je smutne ze to neurobili na externe fixne anteny... potom by si nemal tento problem.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Filipo21 nie, žiadne externé antény. Telekom to má cez bežné frekvencie s indoorovým routerom Alcatel kde je možné doplniť spomínané antény. Pokiaľ by sa tie podarilo umiestniť do exteriéru signál by mohol byť vyšší

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volal som na zakaznicku linku že či náhodou nemajú LTE antény k tomuto routru no žiaľ bolo mi povedané že nič také k tomu nemajú tak som objednal za pár € s alixpress tak uvidíme či sa to zlepší zatiaľ čakám na balík :D  

Filipo21 čo ten Qos ? to by nepomohlo kedže mastím online hry si myslím, že by mi to pomohlo veľmi keby že samozrejme taká možnosť na tom routri je ..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Volal som na zakaznicku linku že či náhodou nemajú LTE antény k tomuto routru no žiaľ bolo mi povedané že nič také k tomu nemajú tak som objednal za pár € s alixpress tak uvidíme či sa to zlepší zatiaľ čakám na balík :D  

Filipo21 čo ten Qos ? to by nepomohlo kedže mastím online hry si myslím, že by mi to pomohlo veľmi keby že samozrejme taká možnosť na tom routri je ..

No QoS ti pomoze v pripade ak ti linku vytazuje nieco alebo niekto iny. Teda nastavis priority pre svoju hru alebo konkretne tvoje zariadenie. Ak nema ten Alcatel QoS. Tak zakup nejaky asus alebo tp-link router (ASUS RT-AC750, TP-LINK TL-WR841N). Tam si QoS vies nastavit ako potrebujes. Ak by si potom chcel vediet ako to nastavit, posli mi ktory router si kupil a ja ti poslem navod ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, ak mozem aj ja skusenosti s alcatel hh04 lte. Vcera som mal tiez ten problem ze rýchlosť bola 10-15 mbps. A to byvala rychlost 40-50 mbps. Dokupil som dve antenky. Ale neviem ci maju nejaky vyznam. S dvoma antenami to bolo horsie ako s jednou a nechal som teda jednu a dosahoval som tie rychlosti 40-50. Cez diagnostiku som pozeral a skusal tocit s modemom a napajalo sa to na rozne bts stanice a nasiel ktora bola najlepsia. Ale konkretne vcera ta rychlost bola cely den 10-15 mbps. Chcel som skusit dat sim kartu do modemu huawei e3372h a napojit ale nepodarilo sa mi to spojazdnit. Ale ked som do vypnuteho modemu akcatel hh04 vratil sim a pustil a vyskusal rychlost, tak sa vratila na 40 mbps. Tak mozno je potrebne modem vypnut zapnut alebo restartnut a rychlost zrazu uz bola ok. Treba s modemom skusat rozne natacania modemu a najst najlepsie miesto. A najlepsie si zistit kde sa nachadza bts stanica (mapa pokrytia a najst ulicu cislo a internet vzduchom kliknut) a natocit modem na nu. 

Pekny den

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

haha tak to su ine problemy... ja mam BTS doslova pod oknom, 350metrov, vidim vrabce na nej sediet :D na mobile mam full signal cez 2 hrube steny, takze nic sa natacat nebude, v strede domu to musi stacit...

uz som velmi blizko k rozhodnutiu ist do toho vzdusneho magia, stale ale mam obavy o 24/7 stabilitu a ping, kedze sem tam hram nieco online, nerad by som bol aby mi to lietalo... cez mobil nameram 28-30ms, ale to je jednorazovy test, nie dlhodobe pripojenie...

rychlosti si dlhodobo v poriadku aj v spicke... na okoli ma kazda dedina rychlejsi net ako my, takze vzduchom im Telekom nepovoli, takze pretazovat to mozu akurat mobilny uzivatelia a ty nemaju velke baliky :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

haha tak to su ine problemy... ja mam BTS doslova pod oknom, 350metrov, vidim vrabce na nej sediet :D na mobile mam full signal cez 2 hrube steny, takze nic sa natacat nebude, v strede domu to musi stacit...

uz som velmi blizko k rozhodnutiu ist do toho vzdusneho magia, stale ale mam obavy o 24/7 stabilitu a ping, kedze sem tam hram nieco online, nerad by som bol aby mi to lietalo... cez mobil nameram 28-30ms, ale to je jednorazovy test, nie dlhodobe pripojenie...

rychlosti si dlhodobo v poriadku aj v spicke... na okoli ma kazda dedina rychlejsi net ako my, takze vzduchom im Telekom nepovoli, takze pretazovat to mozu akurat mobilny uzivatelia a ty nemaju velke baliky :D

Zazdielaj pripojenie na PC z telefonu a vyskusaj zahrat. Cca podobne ti to pojde.

Popripade len spusti ping test v prikazovom riadku:

Citát

ping www.six.sk -t

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zazdielaj pripojenie na PC z telefonu a vyskusaj zahrat. Cca podobne ti to pojde.

Popripade len spusti ping test v prikazovom riadku:

Uz som to presne skusal. Viem o tom, ale to robim Wifi hotspot co ma samo o sebe uz nejaku latenciu.

Zahrat neviem, lebo Wifi mam len na notebooku a ten neni na hry. Na to mam PC. Mozno Wifi karta do PC by bol ideal, ale to nie su najlacnejsie veci len tak pre test.

Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=29ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=30ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=59ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=67ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=56ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=63ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=50ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=36ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=25ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=61ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=31ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=59ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=58ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=67ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=26ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=64ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=60ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=32ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=38ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=65ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=42ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=57ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=66ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=28ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=60ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=39ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=29ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=25ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=68ms TTL=56
Reply from 147.175.1.70: bytes=32 time=61ms TTL=56

Neni to ideal, ale mozno by sa s tym dalo zit keby to tak naozaj bolo dlhodobe bez vykyvov. Odmerane teraz prakticky v spicke o siedmej vecer.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten Alcatel je podla mna nepouzitelny cinsky paskvil. Fungoval resp. nefungoval som s nim tyzden a skoncil v sufliku. Kupil som si externy Mikrotik a ten je uz o dacom inom. Pouzivam najvyssiu variantu internetu vzduchom, mimo mesta aj dediny, rychlosti mimo spicky cca 90/50. Vecer, okolo siedmej to byva zhruba 50/50. Pingy prijatelne. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten Alcatel je podla mna nepouzitelny cinsky paskvil. Fungoval resp. nefungoval som s nim tyzden a skoncil v sufliku. Kupil som si externy Mikrotik a ten je uz o dacom inom. Pouzivam najvyssiu variantu internetu vzduchom, mimo mesta aj dediny, rychlosti mimo spicky cca 90/50. Vecer, okolo siedmej to byva zhruba 50/50. Pingy prijatelne. 

Ale stale platis prenajom zanho ?

Co je to presne za model ten Mikrotik ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Edo nooo je to osemetne veru. Ja som na dedine na okraji 4G pokrytia a telefonom odmeram rychlost 15/5Mbps. Co sa pingu tyka tak rovnako ako si poslal som na tom aj ja. Osobne ak hras FPS multiplayerovku tak tento ping nie je ktovie co. Ak hras MMORPG tak je to pouzitelne. Avsak ja som telefon pripajal cez USBC do PC a tak vytvaral hotspot a nemal som lepsie odozvy. Skus aj ty kablom ak mas moznost, mozno to bude lepsie. Skusal som aj v meste kde som nameral 104/19Mbps a ping bol v priemere 20ms takze by to mohlo pomoct ak skusis Mikrotik zariadenie a pripojis kablom ;) no aj tak by som si nebol isty....

@Markus tak mikrotik je ina liga, tu variantu velmi chvalim. Dobry vyber.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Edo Ano - nevratil som ho, mam ho ako nudzovku pre pripad nudze - takze platim. Ten Mikrotik co pouzivam teraz  - MikroTik RouterBOARD SXT LTE6 kit - RBSXTR&R11e-LTE6.

Editoval/-a Markus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od danciii3
      Zdravím, chcel by som sa opýtať ako na to, aby aj naša bytovka malá dostupnosť internetu 120/12mbs.
    • Od Rady
      po tom slavnom internete nam stale ide pod 60 Mbs, vacsinou tak 50-55..
      v Bratislave, na optike... z telekomu vkuse volaju koli vyprsanej viazanosti, ked im poviem ze doteraz nejde ani 120, nerobia s tym nic!
      Je to vobec mozne???

• Od a1b2c3
      Ahojte...V posledom čase sa mi stáva že môj internet klesne zo 40/4 na 15/4, mávam vysoký ping atď. Chcel by som sa spýtať či problém môže byť v routeri?? (Mám router od telekomu)
    • Od Viliam200
      Zdravím.
      Už 5 deň mám problém s pripojením na launcher Origin, rovnako mi nedokáže načítať obsah na ich stránke origin.com
      Viacerý moji známy ktorý majú ADSL alebo VDSL magio internet majú tento problém, na optickej sieti som tento problém nezaznamenal, problém je hlavne v Levickom okrese, známy čo ma VDSL v Nitrianskom okrese tento problém nemá.
      Reštart routra a zmena IP adresy nepomohla, rovnako ani zmena DNS, takže buď je problém v poskytovateľovi internetu Telekom, alebo v službe Origin.
      Tento problém riešim tak že si cez mobilné dáta Orange spravím hotspot, prihlásim sa na origin, naspäť sa pripojením na sieť telekomu, na herné servery ma následne pripája bez problémov, samozrejme keď aplikáciu Origin vypnem a spustím znova, problém sa  opakuje.
      Na problém samozrejme upozorňujeme aj na Origin fóre https://answers.ea.com/t5/Origin-Client-Web-Technical/Origin-won-t-load/td-p/8744365
      Budem preto rád ak sa nato kompetentný čím skôr pozrú, predpokladám len že blokujú určite porty v nejakom uzle.
    • Od renafarar
      Dobrý deň , neviem kedy mi končí viazanosť  Magio internetu. Je to pripojenie káblom- pevná linka. ďakujem. Číslo adresáta  1183472501