Magio Internet Vzduchom - rýchlosť

Otázka

• 0

Mám magio internet vzduchom s teoretickou rýchlosťou 75 Mbit/s, no v skutočnosti kolíše rýchlosť cca 40 až 65 Mbit/s. Teraz je na vysielači už teoretická rýchlosť zvýšená na 100 Mbit/s, no skutočná je aj naďalej cca 40 až 65 Mbit/s. Chcel by som sa spýtať kedy mi ju zrýchlia a či bude stabilnejšia a nebude rapidne kolísať ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

nezabudaj ze v dome kde je uzavrety priestor mozes chytat slabsi signal, t.j. menisu rychlost...idealne je mat na streche prijimac signalu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tych 100Mbit je este teoretickejsich ako teoretickych 73Mbit. Podla mna je tych 100Mbit zatial len cisty blud. Nikde som od Telekomu necital ze rychlost zvysoval a ako to dosiahol.

40-65Mbit je totalne v norme a viac by som necakal pokial tam nebude nasadene 4G+.

Inak filip na streche to bude dost tazko riesitelne kedze sa dodava vnutorny router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ono to nikdy sa ani nepribližuje k tej teoretickej. Zaujímavé, že tu je LTE+ Advanced 200, keď sa prehupnem cez 90 je to úspech. A to môžem skúšať aj v noci medzi 2-3 ráno. Na 75 je to cca 45 Mbits., aj v noci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja meriavam rychlosti z casu na cas doma kde mam LTE BTS asi 350m za domom, takze mam aj v byte plny signal... v total spicke myslim cez vikend okolo 19tej vecer pocas 3 mesiacov som len raz nameral okolo 30Mbit co je teda minimum, inak 46,44,56,39,47,41,59,46,54,52 a maximum 61 - to je vsetko download nahodne pocas 3 mesiacov

Co sa tyka LTE+ tak maximum mam 162 Mbit https://www.speedtest.net/result/a/5462874302 a inokedy som mal podobne 160Mbit https://www.speedtest.net/result/a/5424424106

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tych 100Mbit je este teoretickejsich ako teoretickych 73Mbit. Podla mna je tych 100Mbit zatial len cisty blud. Nikde som od Telekomu necital ze rychlost zvysoval a ako to dosiahol.

40-65Mbit je totalne v norme a viac by som necakal pokial tam nebude nasadene 4G+.

Inak filip na streche to bude dost tazko riesitelne kedze sa dodava vnutorny router.

ja viem ze dava k tomu len router.. napr Orange dava k sluzbe aj vonkajsiu antenu ale samozrejme priplacas si za to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Patriks
      to mi má ako každú hodinu internet vypadávať. Za deň aspoň 20x . Raz nešiel internet mesiac a tí vaši odborníci na telefóne **piip** vedia robiť.
    • Od Y2KTom
      Po tom co mi zaviedli doma optiku a dali mi tento router Sagemcom F@st 5655v2 mi prestal fungovat Cloud na zariadeni WD My Cloud.
      Dovtedy vsetko na VSDLku slapalo bez akehokolvek nastavovania.
      Teraz sa v ramci lokalnej siete viem pripojit na Cloud, viem ho aj nastavovat a vyuzivat len proste nefunguje pristup na neho cez Internet - zdielanie suborov a podobne nie administracia.
      Verim ze to je spominanym routrom a jeho presmerovanim portov, skusal som to uz aj nastavovat a vselijake workaroundy ale marne.
      Co by ste mi poradili?
    • Od Miroslavsl
      Zdravím mam problém posledný čas s pingom pri hraní hier neviem čo s tým robiť .. Večšinou ked dávam merať rýchlosť pripojenia to ukazuje normálne  aj ping mi ukáže 30ms ale pri hraní hier je 100+ , a teraz to je tak ze 500+ 
      A to mam balík XL tak neviem kde môže byť chyba . 
      Ďakujem .

• Od durbanova
      Dobrý deň,
      prešla som na nový balík internet XL, ale rýchlosť mi dáva len 39,2 mala by byť 60Mbs. Platím XL, ale dnes som mala školenie, seká obraz aj zvuk.
      Vo vedľajších miestnostiach Yuot tube videá dlho naťahuje, len točí.
      Nepociťujem zlepšenie.
      Ďakujem za odpoveď
    • Od AdamFu
      Dobrý deň,
      bývam v oblasti kde je podla mapy pokrytia siete dostupny VDSL internet az do rychlosti 90Mb/s (aj od susedov to mam potvrdene). No podla tejto dostupnosti na mojej adrese nie je dostupny ziaden internet. Vzdy ked zavolam na zakaznicku linku Telecom alebo Orange mi to pripomenu a po zadani cisla zmluvy mi povedia, ze sice nam neukazuje dostupnost internetu na adrese, ale ano mate na adrese zavedeny internet (no je to ADSL ,nejaka stara zmluva).
      Dokonca byvam v dvojdome kde sused ma dostupny VDSL internet (nie je to dom na konci ulice, ale rohovy dom na krizovatke 3 ulic z ktorej jedna je slepa.) Na tej slepej ulici je tento internet, susedia cez jednu aj druhu stranu cesty maju tento rychlejsi internet.

Viete mi prosim pomoct ako by som mal postupovat, aby mi bol zavedeny rovnaky internet ako vsetkym okolitym domom? Na linke mi vedia len povedat, ze na adrese nie je dostupny ziaden internet.
      Vopred dakujem za kazdu odpoved.
      Adam 
    • Od matus_gabris
      Dobrý den
      Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.
      Dakujem