Otázka

 • 0

Dobrý večer, bol by som rád o vyjasnenie jednej veci. Môj otec volal na Telekom ohľadom prechodu na optické vedenie v našom paneláku a bolo mu povedané, že príde technik, ktorý len prehodí routre a napojý nový na pevnú linku( tak ako je to doteraz). Vážne to takto funguje? A ešte k tomu nevidím žiadne známky ťahania optického kábla k nášmu vchodu, preto mám menšie obavy, aby nedošlo k nedorozumeniu. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

 • 0

treba rozlisit o aku technologiu ide moze ist o VDSL ktoru telekom predava ako optika k domu.. pri com sa vyuzivaju uz exzistujuce metalicke vedenia a nie opticky kabel

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

VDSL sme používali doteraz mám ten pocit. Teraz v celej dedine kopali optiku ( oranžové káble pod zemou). Len nás vchod nemá vstup pre tie káble tak ich majú ťahať cez pivnice na prízemí, ale zatiaľ som žiadne stopy po kanáloch nenašiel. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od matusik484
   Dobrý deň
   Nechcel som na toto otvárať zbytočne novú tému, ale chcel by som sa poradiť či je momentálne lepšie podať žiadosť o pokrytie VDSL alebo Optiky FTTH ?
   Jeden pán mi písal že v aj v menšich obciach by sa mali budovať optické infraštruktúry.
   Ale pochybujem žeby kvôli niekoľkým podnetom začali to tu celé rozkopávať, takže myslím radšej na VDSL
    
   Vopred Ďakujem !
    
  • Od Patrik32
   ahojte
   mám optické pripojenie od Telekomu, je tam optický prevodník Huawei HG8240, za ním som mal svoj router Microtik, kedže má 10 rokov som sa rozhodol zakúpiť  TP LINK Archer 2300, je zapojený do portu internet, ale konektivita nejde.Čo robím zle? Je to podmienené registráciou MAC adresy alebo to nie je vhodný wifi router? Vopred ďakujem za odpovede
  • Od jes-eter
   Zdravím Vás, plánuje Telekom pokryť optikou aj Podhájsku ulicu v Budmericiach? Vďaka za odpoveď.
  • Od marbax37
   Dobrý deň chcel by som sa opýtať či sa plánuje v malom záblatí optika.časť je optikou pokrtá
   Chcem sa opýtať kedy sa optika dokonči všade
    
    
  • Od kexo64
   Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy a či je plánovaná optika v obci Alekšince. Otázku dávam preto že už aj okolité dediny majú optiku a dokonca aj také ako Andač ktorý ma asi 200 obyvateľov.
   Ďakujem
  • Od burso1
   Dobrý deň,
    
   v roku 2019 ste robili prieskum (prostredníctvom letákov/žiadostí o zriadenie prípojky)na optický internet aj v oblasti Tri Vody Malinovo/Most pri Bratislave. Kde sa dozviem informácie o tom ako dopadol, či plánujete zriadenie optického pripojenia v tejto lokalite.
   Vopred ďakujem za odpoveď.