Rozsirovanie optiky

Otázka

• 0

V obci Zalesie (SC) boli zakopane opticke chranicky asi 4 mesiace dozadu, vsade uz je funkcna optika okrem 2 ulic. Chranicku mam privedenu do zahrady, avsak dodnes sa nic nedeje. Telekom mi bud na otazku ohladne realizacie neodpoveda (poziadavky mailom, cez chat), alebo striela nezmyselne terminy - najskor mi bolo povedane do konca 10/2019, potom 11/2020 (!!), teraz aktualne polovica 2020. Clovek by cakal, ze vykopove prace su ta hlavna brzda, ale v telekome je "brzda" asi niekde inde. Slubili ze preveria, ozvu sa... nikto nic. Biedna skusenost na to, ze som potencionalny buduci zakaznik. Kde teda zistim relevantne informacie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

realizácia rozširovania optickej siete nie je len v kompetencii Slovak Telekomu, ale hlavne v externých firmách, ktoré realizujú výstavbu. Vzhľadom k tomu, že k rozšíreniu sú nutné rôzne povolenia a pod., môže sa rozšírenie predĺžiť, dôvodov môže byť mnoho.

Vo Vašej obci som našiel 2 termíny - 30.06.2020 a 31.10.2020. 

Odporúčam informovať sa na oddelení pokrytia - coverage@telekom.sk aby Vám uviedli bližšie informácie, určite to budú preverovať so zodpovednou osobou za vedenie výstavby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, dakujem za info. Rozumiem, ze su na rozsirovanie siete potrebne povolenia, laicky ale predpokladam, ze tie je nutne mat uz v case realizacie prvych vykopov. Kedze su ale chranicky uz skoro 5 mesiacov zakopane, nie uplne rozumiem, ake povolenia su nutne na zafuknutie samotnej optiky do chranicky a co by malo na tom trvat dalsi rok az rok a pol (!!), najme ak je prakticky uz cela obec pripojkami pokryta a chybaju snad posledne 2 ulice.  Kazdopadne sa s touto otazkou obratim aj na coverage@telekom.sk, tak ako odporucate.

20191118_193618.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teoreticky môže nastať aj to, že v systéme je chybne uvedený termín spustenia. Čiže určite sa obráťte na kontakt, ktorý som Vám poskytol. Upozorním len na to, že odpoveď Vám môže prísť aj o týždeň - dva.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

2 tyzdne prec, dodnes sa nik neunuval reagovat. Komunikaciu so zakaznikmi ma tusim lepsie zvladnutu aj posta v Nigerii -_-

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak dnes som dostal odpoved mailom z coverage@telekom.sk. Termin druha polovica roka 2020 je vraj spravny. :D Ani by som sa uz necudoval, keby mi niekto medzicasom na infolinke nepovedal termin december 2019. 

Takze ked si to zhrnieme - toto je uz myslim 5 ci 6 verzia terminu realizacie a na odpoved od telekomu mozte cakat kludne aj skoro 2 mesiace. :D Well done! Ako potencionalny zakaznik som fakt ohureny :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odpoved v tvojom pripadenie nie je dolezita. Dolezite je ci to dodrzia :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na tejto mape je vidiet, kde telekom oznacil optiku. To co som oznacil elipsou, tak tam su garaze, takze optiku tam urcite tahat nebudu. A to dalsie oznacenie je druzstevna ulica. Toto co je oznacene, tak tam sa este ani nekopalo, cize ani len chranicky tam nie su, ale na mape sa to tvari, ze optika tam je.

Obrazovka z 2020-01-09 20:06:43.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od W.dbsgad.
      Dobrý deň, v lete roku 2019 sme dostali informáciu  od telekomu ,že do 1.Novembra roku 2019 bude hotový optický internet .Optika je spravená po hlavnej ulici tedy Hanzlíkovskej .
      Chcem sa opýtať, kedy bude optický internet  ak vôbec bude ? Viem že v zime to nejde robiť ale či bude neskôr

ďakujem za odpoveď

• Od W.dbsgad.
      Dobrý deň, v lete roku 2019 sme dostali informáciu  od telekomu ,že do 1.Novembra roku 2019 bude hotový optický internet .Optika je spravená po hlavnej ulici tedy Hanzlíkovskej .
      Chcem sa opýtať, kedy bude optický internet  ak vôbec bude ? Viem že v zime to nejde robiť ale či bude neskôr

ďakujem za odpoveď

• Od W.dbsgad.

ďakujem za odpoveď

• Od matus_gabris
      Dobrý den
      Chcem sa spýtať či má niekto neake informacie ohladom buducnosti internetu na Slovensku.Realizacia optiky do dedín,zrýchlovanie vdsl,zapojenie vdsl pre všetkych kde nemože byť optika atd.Ak by ste mali odkaz na neaky článok kde sa dočitam všetko o internete,telekome,ako sa realizuje atd všetko proste tak to hodte do komentu.
      Dakujem
    • Od Sgmirror
      Ahoj, kolise sila signalu wifi. Extrem je v najvacsej vzdialenosti od routra, kedy sila padne z tristvrte na nulu. Nastavil som vysielac tak aby dochadzalo k najnizim ruseniam. Mam to na optike, vysielac ide iba na 2 Ghz Cital som starsie prispevky, kde ludia opisuju podobne problemy. Uspokojili sa s odpovedami ze pasmo je rusene. Zaujimave je, ze ked vyskusam ,,prenosny mini router ,, nic take sa nedeje....ten ma iba vstavanu antenu.... V telekome odporucili iny router, najlepsie na 5 Ghz...samozrejme za vyssi mesacny doplatok, alebo zapojit k zariadeniu svoj silnejsi router. Telekom prispieva k tvorbe elektrosmogu? Najhorsie to bolo,ked som mal router nastaveny na automaticke nastavenie kanalov.V podstate ma nutia odist ku konkurencii. Najviac ma na tom stve, ta zadubenost...nikto to nedojde premerat ani skontrolovat. Staci mozno dodavat ine zariadenia. V podstate ma dnes v Telekome slusne poslali do ...prec....