Pripojenie ulice na FTTH

Otázka

  • 0

Zdravím, 

chcel by som sa opýtať aký je minimálny počet ľudí aby ste na ulici v blízkosti trasy hlavného optického kábla  zriadili optiku do domu FTTH ?  

Kedže bývam na dedine s počtom obyvateľov niečo cez 1500 a nemáme príliš schopného starostu, nepredpokladám od vedenia obce žiadne snahy o optikovanie celej obce. 

Poza domy na našej ulici (vlastne je to už druhá ulica) vedie hlavný optický kábel do ústredne odkiaľ je poskytované VDSL ,  zároveň vedú tadiaľ  drevené telekomunikačné stĺpy s metalickým vedením a z tých stĺpov idú metalické káble na jednotlivé domy.   Stlpy aj optický kábel (ulozený v zemi) su umiestnené na obecných pozemkoch,  je to taký zatrávnený pás medzi plotmi našich domov a cestou.   Myslím,  že by nebolo príliš finančne náročné vymeniť metaliku na týchto stlpoch za optiku a urobiť tam nejakú skrinku a umiestniť potrebné zariadenia na napojenie na hlavný optický kabel (netreba rozkopávať cestu, je tam len obyčajný trávnik) .  Pri finančnej nenáročnosti vychádzam z toho, že vidím kolko kadejakých obcí ste kompletne zaoptikovali napr. na východnom Slovensku,  vyhodou je prítomnosť  hlavného optíckého kábla po celej trase,  trasa ide obecnými pozemkami (jednoduchsi povolovaci proces,  kedže sa nejde cez sukromné pozemky).  Pre túto jednoduchosť sa pýtam len na túto konkrétnu ulicu prípadne jej blízke okolie,  lebo asi samotný jeden dom nenapojíte (hl. optický kábel ide popri mne).  

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar