Skusenosti s 4K TV ku Magiu

Otázka

• 0

Chcel by som sa opytat ake mate skusenosti so zobrazovanim Magio vysielania na 4K telke.

Momentalne mam stale stare 32 palcove LG LCD a rad by som siel do vacsej uhlopriescky, tak 49 - 55 palcov. Zaroven by som rad zacal vyuzivat smart funkcie ako pozeranie Youtube, HBO Go, popripade Netflix. Kedze 90 % TV na trhu su uz 4K, nie je vela moznosti mat fullHD smart telku.

Pokial viem, aktualne Magio boxy davaju vystup v 1080i, tak by ma zaujimalo s ktorymi TV mate skusenosti, co sa tyka kvality upscalingu a celkovej kvality obrazu.

peto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

IPTV ma samo o sebe specificku kvalitu. Obraz je neporovnatelny s nativnym HD v rezime 1080p. Ale to je aj pri DVB-S2. Je to dane kompresiou a kodekmi. Na konci celeho retazca je set top box ktory cele dielo dokonci. Pri IPTV posobi HD tak povediac umelo. Neni to zle a da sa to akceptovat. Ved aj pri inych streamovacih sluzbach Netflix, HBO, Youtube je kompresiou degradovany vysledok. Zalezi velmi od priepustnosti internetoveho pripojenia, ten moze mat za nezelany vedlajsi ucinok vypadky a rozpadavanie obrazu. V pripade 4k TV tak samotny upscale je dany typom resp znackou. Su rozdiely medzi vyrobcami a netreba sa dat oklamat marketingom. Detto je dolezitym aspektom motion flow. Idealne je vybrat si vlastnu TV porovnanim roznych typov a znaciek a uz potom neriesit aky obraz do toho naleje Magio box. Ak budes chciet kvalitu na 4K tak IPTV urcite nie je cesta a ani bezna linearna forma distribucie (s vynimkou DVB-T2 v CZ kde CT zvolila plnu 1080p a tam uz aspon na HD je citit kvalitu). Pre kvalitne 4K treba zvolit dobry zdroj signalu ako napr 4K bluray player atd.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ceannu, hej to chapem, ze to nebude nic moc kvalita. Otazka je ci to bude aspon "pozeratelne" :) (nie som zas nejaky narocny). Povodne som chcel ist len do nejakej lepsej FullHD TV, ale ked si to vezmem z pohladu investicie do buducnosti (nemienim TV menit uz po 2-3 rokoch) tak by bolo asi lepsie ist rovno do 4K a casom mozno zmenim aj samotny zdroj vysielania (aj ked na dedine nie je az tak vela moznosti)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nerobte paniku! Akykolvek priemerny 4K TV zobrazi HD obraz (Magio IPTV nevynimajuc) bud lepsie alebo o dost lepsie ako akykolvek HD TV podobnej kategorie. Mozno existuje vynimka a tou su posledne typy plazmovych TV najvyssej kategorie. Jediny rozdiel u teba moze byt v uhlopriecke, ale 55 bude urcite O.K. Zalezi ale aj na pozorovacej vzdialenosti. Pozor, neporovnavam HD obraz a 4K obraz ako ceannu (co je v tomto pripade bezpredmetne a nebolo to ani cielom otazky).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám 55" TV v 4K rozlíšení.Mám magio TV , ale cez satelit a je to úplne v pohode , takže kľudne kupuj 4K TV. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám 55" TV v 4K rozlíšení.Mám magio TV , ale cez satelit a je to úplne v pohode , takže kľudne kupuj 4K TV. 

Ak sa mozem opytat, aku presne mas TV 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar