VoLTE na LG G7 Thinq

Otázka

• 0

Dobrý deň, 

v minulosti som využíval mobilný telefón LG G6 Thinq na paušál, ktorý bol bez problémov prihlásený v sieti LTE, prešiel som na LG G7 Thinq. Kupoval som ho mimo mobilného operátora. Na stránke Telekomu je napísané, že to aby mobilný telefón mohol byť prihlásený v sieti LTE je čisto na výrobcovi zariadenia a nie na operátorovi. Oslovil som samotného výrobcu, ktorý mi na túto otázku odpovedal, že samotný telefón podporuje LTE a nie je výrobcom nijak obmädzovaný, a teda povoliť  to musí operátor. Ten sa vyhovára na výrobcu. Čo s tým môžem spraviť? Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Žial, Telekom je pokial ide o podporu zariadení a teda najmä odpovedí na tom dosť zle. A radi sa vyhovárajú a ndopovedajú. Ja sa od nich snažím 4 mesiace získať odpoveď či a najmä kedy cca pridajú podporu VoLTE pre OnePlus 7/7 PRO (druhý menovaný majú dokonca v "dotovanej" ponuke z pôvodnej "plnej" ceny 909€ :D) ale odpovede nechodia... Stačí sa pozrieť v tomto vlákne na tému o OnePlus.

Ani Miška z ich tímu neodpovedá do vlákna, ani nik od nich. Ozaj skvelé.

A keď som sa im opäť cez formulár pripomínal tak nič. Nevedia... 4 mesiace nevedia. Ale napísali mi, vraj Xiaomi Mi 9 SE VoLTE podporuje. Takže to niekto skúste a dajte vedieť, či je to vôbec pravda :D:D

PRAVDA je taká, že kvantá telefónov VoLTE podporujú, ale operátor to nezapne/neumožní. OnePlus 7 ak zapnem jedýnm trikom (popísaným v inom vlákne) VoLTE tak mi po druhom/treťom a ďalších hovoroch píše preťažená sieť - prvé dva hovory ale idú. A tak potom VoLTE i tak musím vypnúť. Proste akoby zistili že tento využil VoLTE ale jeho zariadenie nepodporujeme, tak ďalší hovor BTSka proste odmietne. Ja to vidím takto a neprekvapilo by ma ak by mali tento systém.

Z podpory sa síce vyhovárali že to môže byť signálom, ale medzitým do mojej lokality doplnili dalšiu BTSku čiže signál je lepší. Ale podla appky Signal sa nie vždy pripojí podla grafiky k najbližšiemu (novému) vysielaču ale k tomu vzdialenejšiemu. Ťažko povedať ako to majú nastavené. Toto by bolo dobré na dlhúúú debatu. Ale pochybujem, ozaj pochybujem žeby sa aspoň niekto vyjadril. Tu platí tvrdá ignorácia. Žial... Rád by som sa mýlil.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar