Otázka

• 0

Ahojte, má už niekto zrýchlené VDSL magio L? Zaujímalo by ma ako sa to zrýchlilo, momentálne mám niečo medzi 32-36 Mb/s download a upload medzi 3-4Mb/s. Ak mal niekto podobný profil nech napíše ako rychlo mu to ide teraz.Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

53 odpovedí na túto otázku

• 0

zrejme mas lepsiu kvalitu linky ked ide aj na takychot hodnotach SNR, obaz pri magiu vsak moze obcas pixelizovat... zrychlenie uz necakaj linka ide uz nad svoje moznosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U mna to vyzera takto Magio Internet L bez Tv 

Ale už v jari bude optika takže vydržim 🙂🙂

Screenshot_20191026_044957_com.android.chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Žilinský kraj mal zrýchlovať až po 28.10. , mne poslali sms že ma zrýchlili už v piatok, no bohviečo to nie, ale lepšie ako nič, realne download okolo 46Mb/s, upload 4,5Mb/s

Komentár 2019-10-26 113026.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mojtelekom2016   To mas L ci XL?  Sused ma cca taku rychlost na L ale profil ma 60 Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som nedavno presiel na  XL, teraz po kratkom zvyseni (profil mi zdvihli na 68 Mpbs,  ale noise margin klesol  len 4,3 potom len 4,2 dB, ale vsetko fungovalo) to znizili na 59 Mbps(profil) a to mam aj Magio tv,  teraz  ked meriam  rychlost cez speeedtest.net tak mam realnu rychlost okolo 47 Mpbs.    Neviem aky ma zmysel si platit XL a mat rychlost vyssiu len o 1 Mpbs oprotú  L variantu.

Ja som to uz pisal v inej teme,  ze mam problem zrejme v zarusenej linke (po odstraneni poruchy asi pred dvomi rokmi na ustredni vtedy zhorel port mi utlm linky stupol z cca 9 dB na cca 31 dB, co mi stacilo ked som mal L, takmer vzdy isiel viac ako 100% zaplatenej rychlosti cca 31 Mbps az 33 Mbps, celkovo od r. 2007 co mam dsl a magio tak internet vzdy isiel realne o trochu rychlejsie ako bola rychlost uvedena v zmluve) . Byvam na dedine, od ustredne vzdusnou ciarou cca 70 m,  susedia byvajuci dalej od ustredne maju vyrazne lepsie parametre linky ako ja.  Ale na technickej podpore tvrdia ze je to v poriadku a nechcu poslat technika aby sa aspon na to prisiel pozriet, budu tam len traposit s profilmi co nijak nepomoze ako sa hovori "z h**** sa bic upliest neda",   proste pri odstraneni poruchy sa to zapojilo na vadny drot, ale pri  L variante to fungovalo velmi dobre tak som to neriesil,   

V r. 2016 na jesen som mal XL na 3 mesiace v ramci akcie (pri predlzovani zmluvy) a dosahoval som rychlost mierne cez 80 Mbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám zlú priepustnosť linky,  dá sa s tým ešte niečo robiť alebo je to konečné a viac to už nikdy nepôjde? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám zlú priepustnosť linky,  dá sa s tým ešte niečo robiť alebo je to konečné a viac to už nikdy nepôjde? 

bohuzial neda, ta je dana vzdialenostou od ustredne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak zdialenosť po kábli rátam tak maximálne 600 m  a na XL to nestačí, pozerám podla uzemného plánu obce, kde je ústredňa zakreslená, vrátane trasy optického kábla,  zemou asi ide optika do ustredne  a metalika ide zrejeme naspäť po stlpoch.  Budovu kde je ustredna od mna deli cesta a jeden dom. 

Editoval antonko123

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak zdialenosť po kábli rátam tak maximálne 600 m  a na XL to nestačí, pozerám podla uzemného plánu obce, kde je ústredňa zakreslená, vrátane trasy optického kábla,  zemou asi ide optika do ustredne  a metalika ide zrejeme naspäť po stlpoch.  Budovu kde je ustredna od mna deli cesta a jeden dom. 

mozes byt aj 100m ked je vedenie v zlom stave nic s tym nespravis

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este pridavam moje parametre, mam aj Magio TV,   dosiahnutelná rýchlosť to je tá priepustnosť?

Typ modulácie VDSL2 
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 8442/56784 kbps 
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 9777/62917 kbps 
Šumové rozpätie (hore/dole) 15.7/9.3 dB 
Útlm vedenia (hore/dole) 22.4/13.2 dB 
Výstupný výkon (hore/dole) 8.3/14.1 dBm 
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved 
Hĺbka prekladania (hore/dole) 153/1027 
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 2/11 ms 
INP (hore/dole) 2/3 symboly 
Profil 17a 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC chyby (hore/dole) 105/0 
FEC chyby (hore/dole) 48518/729

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este pridavam moje parametre, mam aj Magio TV,   dosiahnutelná rýchlosť to je tá priepustnosť?

Typ modulácie VDSL2 
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 8442/56784 kbps 
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 9777/62917 kbps 
Šumové rozpätie (hore/dole) 15.7/9.3 dB 
Útlm vedenia (hore/dole) 22.4/13.2 dB 
Výstupný výkon (hore/dole) 8.3/14.1 dBm 
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved 
Hĺbka prekladania (hore/dole) 153/1027 
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 2/11 ms 
INP (hore/dole) 2/3 symboly 
Profil 17a 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC chyby (hore/dole) 105/0 
FEC chyby (hore/dole) 48518/729

ano

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

"Zrýchlenie" v BA kraji (1. obr. - pred zrýchlením; 2.obr. - po zrýchlení). Žiaľ... 

Komentár 2019-07-15 110007.jpg

Komentár 2019-10-27 204019.jpg

Editoval polak.expres

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam VDSL XL bez TV, rovnako to mam ako pred zrychleni

https://www.speedtest.net/result/8710815339.png

Stav linky Hore
Typ modulácie VDSL2
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 8447/68389 kbps
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 27575/71747 kbps
Šumové rozpätie (hore/dole) 17.6/4.4 dB
Útlm vedenia (hore/dole) 24.4/13.5 dB
Výstupný výkon (hore/dole) 5.2/5.3 dBm
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved
Hĺbka prekladania (hore/dole) 48/617
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 7/8 ms
INP (hore/dole) 1/2 symboly
Profil 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC chyby (hore/dole) 0/110
FEC chyby (hore/dole) 0/30760968

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím všetkých, mne už zrýchlenie zevraj prebehlo. Sms ani nič podobné som nedostal, rýchlosť sa nezmenila. Mam internet L a magio TV. Asi to ani nebude lebo technik mi pred rokom hovoril ze na linku sa dá pustiť max 30mbit. A sľubovana optika asi bude o 10 rokov lebo už od februára som mal byt pripojený. Takže tak asi moja skúsenosť. Okr. Rožňava 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň! Mám internet magio XL cez pevnú linku Trnavský kraj (Gabčíkovo). Zrýchlenie už prebehlo v Trnavskom kraji a na mojej adrese je pokrytie VDSL. Rýchlosť sťahovania sa nezmenila a je podĺa mňa veľmi nízka download cca 10 Mb/s a upload 0,9 Mb/s. Zaujímalo by ma či je to tým, že používam ADSL2 router ? Kebyže používam VDSL router tak by som mal rýchlejší internet, alebo je problém inde ? Ďakujem za odpoveď ! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň! Mám internet magio XL cez pevnú linku Trnavský kraj (Gabčíkovo). Zrýchlenie už prebehlo v Trnavskom kraji a na mojej adrese je pokrytie VDSL. Rýchlosť sťahovania sa nezmenila a je podĺa mňa veľmi nízka download cca 10 Mb/s a upload 0,9 Mb/s. Zaujímalo by ma či je to tým, že používam ADSL2 router ? Kebyže používam VDSL router tak by som mal rýchlejší internet, alebo je problém inde ? Ďakujem za odpoveď ! 

Si pripojený na ADSL ale zrýchľovalo sa len VDSL a optika 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Si pripojený na ADSL ale zrýchľovalo sa len VDSL a optika 

Takže by som si musel zmeniť v zmluve pripojenie na VDSL ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže by som si musel zmeniť v zmluve pripojenie na VDSL ?

ano, ale musi byt u teba dostupne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dneska mi zvýšili profil linky download z 91000kbps na 99000kbps ale tým pádom aj ping išiel hore z 18 na 26

8717504422.png
Bez názvu.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravim, tak aj ja pridavam svoje poznatky z rychlosti....ako pozeram ste na tom lepsie ako ja :D

sprava o zrychlovani este neprisla ale to nevadi kedze rychlosti sa ani nepriblizuju realnej hodnote 

mam vdsl L + magio tv L-ko by malo ist max 30 po zrychleni 40 ale ja nedosahujem ani polovicu....viete mi poradit prečo?

lokalita liptovska osada 

8721646969.png

hh.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravim, tak aj ja pridavam svoje poznatky z rychlosti....ako pozeram ste na tom lepsie ako ja :D

sprava o zrychlovani este neprisla ale to nevadi kedze rychlosti sa ani nepriblizuju realnej hodnote 

mam vdsl L + magio tv L-ko by malo ist max 30 po zrychleni 40 ale ja nedosahujem ani polovicu....viete mi poradit prečo?

lokalita liptovska osada 

8721646969.png

hh.png

to co mas je maximum.. linka uz viac neda.. mas moc velky utlm.. daleko od ustredne si

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vypni magio boxy a skús rýchlosť. Keď vidím vyššiu rýchlosť aktuálnu ako dosiahnuteľnú :-) to je psycho

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar