Októbrová súťaž na fóre. Ty si na tom ako s eko?

Otázka

• 3

Ahojte, 

na Telekom fóre vyhlasujeme októbrovú súťaž:) 

Je niečo, čo robíte pre životné prostredie? Niečo, čo robíte preto, aby bolo vaše okolie krajšie? Je jedno, či je to triedenie odpadu, sadenie stromčekov alebo len chodíte do práce na bicykli. Napíšte nám do komentára pod súťažnú tému aspoň jednu činnosť, ktorou prispievate k udržaniu životného prostredia. 

Odpovedzte na súťažnú otázku: „Ty si na tom AKO s EKO? “

Zapojte sa a vyhrajte balík super eko predmetov, ktoré vám pomôžu žiť udržateľne. :) 

Súťažiť môžete od 11.-18.10.2019.

for_eko-sutaz_banner_650x220px_0919.jpg

Statut sutaze_Ty si na tom ako s eko.pdf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

138 odpovedí na túto otázku

• 0

Zobral som si úver aby som mohol vybudovať slnečné kolektory a šetriť tak prírodu. Pravidelne zbieram odpadky u nás v hore, separujem odpad, máme zriadené kompostisko :)...............

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, nepoužívam plastové tašky ani nekupujem vody balené v plastových fľaškách. Používam hromadnú dopravu, bycikel a svpje nohy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasné, že triedim odpad. Tiež v lete takmer denne meriam cestu na chalupu na bicykli. Pomaly si zvykám na kúpu niektorých produktov do pôvodných obalov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odpad triedim poctivo. Tiež monočlánky a žiarivky odnášam do zberní, podobne i použitý stolný olej do Slovnaftu. Oprášil som látkové tašky, v ktorých sme kedysi nosili z veľtrhov domov prospekty a katalógy. Tak isto som vytiahol sieťovky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

- Separujem odpad - a to dost tvrdo v ramci rodiny ;-)

- Rozpravam sa o tejto teme so susedmi na nasej ulici

- Som predsedom komisie pre zivotne prostredie v nasej obci, zaroven posobim ako poslanec zastupitelstva

- Som v neustalom kontakte so spolocnostou, ktora odvaza odpad z nasej obce

- V praci organizujem Dni separovaneho zberu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, kompostujem, snažím sa odpad nevytvárať, a keď už mám nejakú"igelitku"využijem"mnoooho krát".

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, používam papierové tašky :) easy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad a chodim do prace na bicykli

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, vyuzivam bicykel, alebo chodim pesi mamiesto autom, v lese ak najdem odpad, zoberiem ho so sebou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepoužívam igelitové tašky a mikroténové sáčky, Chodievam pešo prípadne MHD alebo vlakom, Na upratovanie vrátane umývania riadu používam eko produkty ktoré nezaťažujú životné prostredie. Nepoužívam žiadne osviežovače vzduchu, aj sviečky veľmi obmedzene - uprednostňujem prirodné esenciálne oleje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedenie odpadu, zber papiera, používam látkové tašky, na záhrade kompostujem, nepoužívam spraye, využívam MHD, vlaky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim. Pre ochranu zivotneho prostredia v ramci minimalizacie odpadkov a ich recyklacie sa snazim predovsetkym triedit odpad doma co najvacsmi. Aj pri prechadzke so psom sem tam pozberam nejake tie  plasty pripadne plechovky, ktore sa obcas povaluju po travnikoch. Ak je treba upozornim spoluobcanov na kos, ak ho nahodou nebolo vidno :). Nezvyknem kupovat PET balenia napojov - vyuzivam vyrobnik na sodu a teda kos na plasty byva vyrazne prazdnejsi.
Takisto vyradujeme a reycklujeme starsie spotrebice i chladnicky.

Co sa mobility tyka, vyuzivam najcastejsie vlakovu dopravu, po meste jazdim kolobezkou a bicyklom - ak je na to aj vhodne pocasie - teda auto skor zriedka - vynimkou su vacsie nakupy. Tasky kupujem zriedkakedy. Nakup si nakladam do krabic z vylozeneho tovaru a inak nosim Ruksak.

Som toho nazoru, ze coraz viac ludi to uz robi podobne pripadne mozno este nieco navyse. Polozky, ako triedenie a redukcia prebytocnych obalov su zaklady, ktore sa daju splnat bez namahy a verim, ze to bude len lepsie a lepsie.

S pozdravom

Miška

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do práce chodím v zime MHD, v lete peši alebo bikesharingom, tiedime doma odpad, snažím sa sadiť stromčeky v okolí môjho bydliska, plasty používame sporadicky, ak je možnosť uprednostňujeme rozložitelné materiály.

Ahojte, 

súťaž bola ukončená. Všetkým zúčastneným ďakujeme za inšpiratívne príspevky. 

Výhercom sa stáva @sarron

Prajem pekný deň všetkým. :) 

Miška

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar