Októbrová súťaž na fóre. Ty si na tom ako s eko?

Otázka

• 3

Ahojte, 

na Telekom fóre vyhlasujeme októbrovú súťaž:) 

Je niečo, čo robíte pre životné prostredie? Niečo, čo robíte preto, aby bolo vaše okolie krajšie? Je jedno, či je to triedenie odpadu, sadenie stromčekov alebo len chodíte do práce na bicykli. Napíšte nám do komentára pod súťažnú tému aspoň jednu činnosť, ktorou prispievate k udržaniu životného prostredia. 

Odpovedzte na súťažnú otázku: „Ty si na tom AKO s EKO? “

Zapojte sa a vyhrajte balík super eko predmetov, ktoré vám pomôžu žiť udržateľne. :) 

Súťažiť môžete od 11.-18.10.2019.

for_eko-sutaz_banner_650x220px_0919.jpg

Statut sutaze_Ty si na tom ako s eko.pdf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

138 odpovedí na túto otázku

• 0

Triedim odpad, minimalizujem pouzivanie plastov, chránim prírodu, pouzivam MHD, vlaky, bio zeleninu a ovocie, minimalizujem cesty autom, lietadlom a kupujem len potrebne veci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Je niečo, čo robíte pre životné prostredie? Niečo, čo robíte preto, aby bolo vaše okolie krajšie? Je jedno, či je to triedenie odpadu, sadenie stromčekov alebo len chodíte do práce na bicykli. Napíšte nám do komentára pod súťažnú tému aspoň jednu činnosť, ktorou prispievate k udržaniu životného prostredia. 

Zapojte sa a vyhrajte balík super eko predmetov, ktoré vám pomôžu žiť udržateľne. :) 

kompostujem, separujem, na prechadzkach so psom viem pozbierať odpad okolo ktoreho prejdem, nepouzivam jednorazove tasky, 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Ahojte,

ja som EKO lebo:

1. triedim odpadky - zvlast plast, papier, vseobecne, sklo

2. jazdim na elektro bicykle a setrim tym zivotne prostredie

3. ked idem niekam s MHD do mesta, tak bud elektrickou, alebo trolejbusom (nemam auto, nemam motorku, nemam vodicak a neznecistujem zivotne prostredie)

Snazim sa tiez poradit aj znamym a kamaratom aby aspon separovali. Tak snad sa aspon daco pocita :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do práce chodím autobusom a potom ešte pekný kus pešo. Odpad separujeme, kompostujeme a asi aj kvôli tomu odpadové nádoby vyprázdňujeme každé druhé zberné obdobie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte Telekomaci,

triedim plasty s kovami, papier a sklo. velmi často zbieram sklenený odpad, plastové flaše a plechovky po bujarej mládeži v mojom okolí z trávnika, jednak z bezpečnostného hladiska a jednak z dojmu z okolia. Mám rozbehnutý program zavedenia kompostovania na našom sidlisku, snad mi to vyjde- treba urobit osvetu a nalakat susedov- nebude to lahké, ale bonusom za to že budeme  viacerí kompostovat sa nám može stat výhodnejší poplatok za komunálny odpad buduci rok...takže susedia z Dukelskej ulice v Modre hláste sa mi :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

triedim odpad a nielen to. Radšej nechodím autom keď nepotrebujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

snazim sa triedit odpad a hlavne produkovat ho menej, nenakupujem zbytocne veci a snazim sa nakupovat lokalne, obmedzujem kupovanie hlavne jednorazovych plastov, snazim sa chodit peso alebo vyuzivat viac hromadnu dopravu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad chodím byciklom sadim stromčeky mame búdku na zimu pre vtáčiky na záhrade máme kompost nepoužívame postreky mame čisto prírodnú zeleninu aj ovocie zo stromov.

Editoval/-a Kakarik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad od doby, keď to až taká veľká móda nebola. Začal som papierom. To je takých 20 rokov. Odkedy bývam v dome triedim bežné veci, teda sklo, plasty, papier. Robím kompost. Tzv. komunálny odpad odo mňa odvážajú smetiari maximálnej raz za mesiac.  Jazdím na bicykli. Do obchodu beriem vlastnú tašku, prípadne balím do papierovej. V dome klasické žiarovky v podstate nemám, postupne prechádzam na ledky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Otázka životného prostredia sa s odchodom do dôchodku stala ešte viac intenzívnejšia.Mám tri kompostoviská.Jedno od obce,kde mám chalupu a kde kompostujem kuchynský odpad,druhé je uzatvorené,kde som použil nepotrebné kmene po odumretých stromoch a ktoré som zakopal do zeme.Tlejúce drevo v zemi vydáva teplotu a tým pádom povrch využívam na jarné rýchlenie výsadby.Tretie kompostovisko je otvorené a oplotené pletivom,kde kompostujem opadané lístie zo stromov  aj od susedov,ktorí ho doteraz spaľovali.Plasty tu zberá firma raz za dva mesiace.Po troche ich nosím do mesta kde bývam a kde máme kontejnery  na plasty.Staré stromy nechávam dožiť,postupne ich nahradzujem výsadbou nových.V záhradke vôbec nepoužívam chemické postreky.Pre drobnú chrobač nechávam zákutia na ,aby sa mali kde zdržiavať a prezimovať.Už sas mi tam usadila aj rodina ježkov.Je to veľmi málo z mojej strany oproti tomu ako sme už stihli zdevastovať naše životné prostredie,ale každý musíme začať od seba a hlavne učiť a  viesť k tomu naše deti a vnúčatá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedime odpad.

Preferujem verejnú dopravu, alebo presuny pešo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Doma som kúpil okrem smetného koša aj modrý kôš na papier, žltý na plastové fľaše..Kúpili sme si plátené menšie tašky ,igelilitové nepoužívame a v aute mám 2 veľké látkové tašky na väčší nákup.Na chate mám nádobu na kompost a zvyšky ovocia , zeleniny a kvetov,piliny lístie stonky .pokosenú trávu , čajové vrecká.Škrupiny z vajec používame okolo sadeníc to zbierame celý rok a podrvim ochrana pred slimákmi a klasickú pomletú kávu  ten spodok dám vysušiť a na jar aj v priebehu roka  dávame ako hnojivo lebo obsahuje dusičnany.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Moc sami páči,ako každý , hlavne mladí ľudia tu píšu , ako triedia odpad , vysádzajú kríky , stromky....popravde som nikdy nevidel niečo také.

Takže im ide iba o výhru....

Pokiaľ ide o nás , tak triedenie odpadu - plasty...to je dosť doležité...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, používam látkové tašky namiesto igelitových

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad a práve sme si prevzali od OU ďalší kompostér a teda aj kompostujeme až do dvoch kompostérov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Separujeme, plasty a kovy do žltého, tetra-pack do červeného, sklo do zeleného a papier do modrého kontajnera ;)

Pri nákupe ovocia a zeleniny používam kartónové krabice čo sa povaľujú v supermarkete namiesto igelitiek, samozrejme taška na nákup vlastná z domu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triediť odpad je najnutnejšie čo môžem ja vykonávať /75 rokov/

Mária Adamová 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pomáham pri odvoze odpadu zo stanovisťa cykloodpocivadla, ktoré je mimo obyvanú zónu. Triedim odpady a jazdím na bicykli namiesto auta vždy ked to ide.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar