Októbrová súťaž na fóre. Ty si na tom ako s eko?

Otázka

• 3

Ahojte, 

na Telekom fóre vyhlasujeme októbrovú súťaž:) 

Je niečo, čo robíte pre životné prostredie? Niečo, čo robíte preto, aby bolo vaše okolie krajšie? Je jedno, či je to triedenie odpadu, sadenie stromčekov alebo len chodíte do práce na bicykli. Napíšte nám do komentára pod súťažnú tému aspoň jednu činnosť, ktorou prispievate k udržaniu životného prostredia. 

Odpovedzte na súťažnú otázku: „Ty si na tom AKO s EKO? “

Zapojte sa a vyhrajte balík super eko predmetov, ktoré vám pomôžu žiť udržateľne. :) 

Súťažiť môžete od 11.-18.10.2019.

for_eko-sutaz_banner_650x220px_0919.jpg

Statut sutaze_Ty si na tom ako s eko.pdf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

138 odpovedí na túto otázku

• 0

V triedení odpadu máme ešte rezervy, ale za pozornosť stoja iné veci. Nekupujem si balenú vodu, ani kávu z automatov (kde sú plastové poháriky). Pri umývaní riadu, alebo zubov nenechávam vodu dlho tiecť, ale ju zastavím a pustím vtedy, keď potrebujem. Robím si nákupný zoznam, vďaka čomu nakúpim len to, čo naozaj skonzumujeme. Do obchodu chodím na nákup stále s tou istou vlastnou taškou, resp. s ruksakom. Rada chodievam pešo, kamkoľvek. Veciam dávam druhú šancu a napr. staré tričká prešijem na niečo iné, prípadne z nich ušijem tašku atď atď...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad. Zbieram odpadky v prirode. A ak sa da jazdim racej na biku ako na aute. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poctivo doma triedime odpad už veľa rokov ak by aspoň toto robil každý občan aspoň troška by naša planéta vizerala lepšie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja nepouzivam v obchodoch igelitove tasky....nosim svoju alebo ked zabudnem pouzijem kartonovy obal z tovarov

Editoval/-a elmapo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, chodím na bicykli,pozbieram odpad okolo činžiaka, najviac ma k tomu inšpiruje moja dcéra Gabika.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pri triedenom odpade v našej obci rozdávajú modre a žlté igelitové vrecia, čím vlastne zvyšujú zaťaženie skládok o plastový odpad, preto som si za vlastné prostriedky zakúpil tri ( modrú, žltú a čiernu ) 120 litrové plastové nádoby, do ktorých triedim odpad a už neberem od obecného úradu plastové igelitové vrecia.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S mužom kompostujeme,nakupujeme v bezobalovych obchodoch do vlastnych nadob a latkovych vreciek,pouzivam tuhe sampony a mydla,minimum kozmetiky,riady umyvame lufou,vsetky handricky v kuchyni su kompostovatelne,snazime sa odpad vobec nevytvarat,ak uz vznikne-triedime..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Snažím sa kupovať veci, ktoré nie sú balené v plastoch. Toto by mali robiť všetci, aby sme donútili výrobcov nepoužívať plastové obaly a potom ich následne triediť.  Vo všetkom treba ísť po príčine problému a nie po dôsledku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, zlievam prepeceny olej, nevyhadzujem odpadky na zem...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja triedim odpad,kompostujem..Na nakupy si nosim platene tasky..A do prace chodim autobusom..Pestujem si vlastnu zeleninu a ovocie..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do práce aj na nákupy jazdím na bicykli, používam látkové tašky, na papiere, na ktorých je z jednej strany napísané, ešte píšem z opačnej (napríklad aj na bločky z pokladne sa skvele píše zoznam na nákup) a vodou z akvária polievam kvety, zatiaľ čo do akvária si zbieram vodu, keď mi zostane voda z varenia kávy, čaju atď.- dám ochladnúť, je odstata, čo je ideálne. 😉

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

...ja? Čo robim pre prirodu??? To sa viacej asi ani neda robit čo robim ja. Ja som prosim pekne lesnik a snazim sa zachranovat to co ochranari doje**li... 

...ale ono sa to aj tak neda lebo stale nieco vymyslaju a komplikuju mi pracu...

...no ano este aj teda triedim odpad co v lese najdem po poondiatych turistoch a momentalne teda v tomto case po hribaroch lebo napr. plnu flasu do lesa donesie a bude ju nosit so sebou ale prosim pekne prazdnu nie a ked niekoho takeho napomeniem este ja som ten k***t co nechava vyrezavat stromy a kde oni budu potom chodit??! 

Tak ze asi tak som eko...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, snažím sa čo najmenej igelitových sáčkov a tašiek požiť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď kupujem 5 rožkov tak ich dávam do 1 igelitového vrecka a nie do 5.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okrem triedenia odpadu, čo by mala byť už samozrejmosť, zvyšný komunálny odpad vyhadzujem bez plastových sáčkov. Počas venčenia môjho psíka pravidelne zbieram plasty, čo iným "vypadli" z rúk. Aj exkrementy po psíkovi odhadzujem v papieri a nie v plastových sáčkoch. .Zapojila som sa do výsadby stromov v našom meste. Samozrejmé pre mňa sú látkové nákupné tašky a plátené vrecká pri nákupe pečiva, ovocia a zeleniny. Začínam používať čapovanú drogériu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, chodím MHD a kde sa dá peši, nosím si svoje ekotašky, nepoužívaný odev darujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už dlhé roky riedim odpad, trávu z mojej záhrady spotrebujú susedové sliepky a cez týždeň sa snažím obmedziť presuny autom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiež triedim odpad a do práce dochádzame spoločne na jednom aute a nepoužívam igelitové tašky a pri kúpe potravín dám prednosť tým čo sú ekologicky balené.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triediť odpad  a používam  látkovú tašku na nákup chodím do práce peši. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Triedim odpad, nepoužívam plastové tašky a na nákup si nosím látkovú tašku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar