VDSL Internet L

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Mám takú otázku, dlhé roky som mal len ADSL 15/1 (lebo ževraj nešiel VDSL) no po 2 rokoch boju som dostal telekom aby poslali technika to zmerať. Po zmeraní bolo zistene že áno, je tu VDSL. Tak som to zmenil všetko ako tak OK. No nedávno som zistil že mi od telekomu ZTE II a aj môj asus AC52 (ktorý používam asi už rok) ukazuje že max attainable speed je 59.5mbps download a 15mbps upload. Teraz zrýchlovali a nemám problém, ide to 42000kbps (38.5mbps realne) ale nedalo by sa nejak zistit či sa to dá zrýchlit ešte viac? Vôbec by nevadilo ak by som platil za XL lebo tá rýchlosť o tých 10-17mbps by nebola zlá + ten rýchlejší upload. Je to také divné keď ukazuje max 59.5mbps (+-200kbps) ale telekom mi dá len 42 momentálne, samozrejme ak by to vôbec ten kábel povolil bez chýb kvôli tomu ako to funguje. Vďaka dopredu za pomoc.

Inak som z nitrianskeho kraja a nejak skoro mi dali tú rýchlosť ale nemôžem sa sťažovať.

Editoval DrCalm

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň.

Mám od vás magio internet vdsl L.Mam ho asi 2 týždne a rýchlosť by mala byť 40mbps,ale ide to v slabej prevadke nie viac ako 23mbps a v silnej cca 20mbps čo je super.Len nechapem prečo mi to nejde viac o 3:00 ráno, čo je veľmi slabá prevádzka.predtym som už mal dsl internet od orange 15mbps a islo mi to stabilne 11 až 13mbps,tak tomu nerozumiem prečo to tak nejde keď ste zrychlovali.adresa je Nálepkova 66, Bernolákovo.

S pozdravom  Milan

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to si mat nemusel ale oni pri zvysovani rychlosti musia brat ohlad okrem stability tvojho pripojenia aj na stabilitu ostatnych liniek... ta funkcia funguje tak ze pokial mas male SNR tak sa tam par db da pridat samozrejme na ukor mensej celkovej priepustnosti a rovnako naopak pokial mas dostatocne velke SNR da sa z neho ubrat s tym ze priepustnost linky bude vyssia. (na Asusoch sa s tym da pekne pohrat, neviem jak to je na inych znackach... viem ze to maju este niektore zyxely a aj fritzboxy)

Mam stastie ze som jediny na mojej pripojke (priamo pred domom) co ma VDSL lebo vsetci maju este ADSL, nechceli cakat kým doriesim testovanie ci sem ide VDSL a isly na ADSL 15/1, ich strata. Ked dam spectrum analýzu tak najmenej mi dá SNR 18 (pri konci, ale vecsina je nad snr 30+ hlavne tá na zaciatku je az pri 40dB. Takto nejak to vyzera, vies nejak povedat ci to je dobre alebo zle alebo average?

Untitled.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to si mat nemusel ale oni pri zvysovani rychlosti musia brat ohlad okrem stability tvojho pripojenia aj na stabilitu ostatnych liniek... ta funkcia funguje tak ze pokial mas male SNR tak sa tam par db da pridat samozrejme na ukor mensej celkovej priepustnosti a rovnako naopak pokial mas dostatocne velke SNR da sa z neho ubrat s tym ze priepustnost linky bude vyssia. (na Asusoch sa s tym da pekne pohrat, neviem jak to je na inych znackach... viem ze to maju este niektore zyxely a aj fritzboxy)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tato funkcia sluzi na nastavenie SNR najma na slabsich linkach....na SNR menej ako 6 db by som to nenastavoval (aj za cenu vyssieho ratu linky) lebo linka moze byt nestabilna  moze zacat v dosledku velkej chybovosti padat

Ahaa uz aj chapem co a ako to teda funguje. No to je skoda, ale moc sa to neoplati aj keby potom ma este chytila aj za 60mbps linka, ako skusit by som to skusil par dni testovania by ma nezabilo ale tak take stastie zas mat nebudem, aspon ze ta 50tka bude. Momentálne mam tak max 2x za hodinu CRC chybu (vecsinou 1x za hodinu, zalezi na viac veciach) a to som mal uz aj s 30/3 netom aj s ADSLkom cca 3 roky dozadu, ziadnu zmenu som nemal od zrychlenia co sa tyka chýb a výpadkov(tzn, ziadne problémy).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

tato funkcia sluzi na nastavenie SNR najma na slabsich linkach....na SNR menej ako 6 db by som to nenastavoval (aj za cenu vyssieho ratu linky) lebo linka moze byt nestabilna  moze zacat v dosledku velkej chybovosti padat

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Este aj to som zistil ze po nastaveni stability adjustment (ktory namiesto 6.1-6.4 je teraz na 5.8) vyhadzuje rychlost az 64mbps... ked to necham disabled tak to da len tych 59.5 max attainable. Vôbec nechapem ako toto funguje presne a preco to ukazuje tych 64 ak to sam nastavim na 4dB (realne tam da snr margin 5.8 potom) namiesto disabled (kde je 6.1-6.4)

Editoval DrCalm

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

otazka je ci nezdvihli o 10 mbit aj tento profil z 50 na 60 Mbit ked islo XL-ko hore, lebo ak ano tak 60 Mbit ti tam nepustia, linka na to nema priepustnost

Dostal som sa konečne k tomu a volal som aj s tým technikom co poznam aj do telekomu. Technik 1 povedal mala by sa dat 50tka, a technik 2 priamo v telekome co som vola povedal to iste ze ako vidi tak to XL sa da dat, keby som o kúsok blizsie tak aj 60 ale kedze niesom tak len 50tka co ako som hovoril staci a tak isto povedal ale ze sa to neoplati ci co ale mne ano takze asi tak. Musim len ist na predajnu a podobne a tam to doriesit co vlastne pôjdem v pondelok. Vdaka za radu asi to aj fungovat teda bude.

Editoval DrCalm

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Skúsim to tak teda, poznám aj technika čo robí v okolí a v tomto uplne malom meste (zapadákove skôr ako meste...) tak možno aj on pomôže. Vďaka

otazka je ci nezdvihli o 10 mbit aj tento profil z 50 na 60 Mbit ked islo XL-ko hore, lebo ak ano tak 60 Mbit ti tam nepustia, linka na to nema priepustnost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mozes si dat skusit  ziadost na XL s tym ze by ti dali redukovanu rychlost 50 Mbit (profil je tusim 52xxx kbps)

Skúsim to tak teda, poznám aj technika čo robí v okolí a v tomto uplne malom meste (zapadákove skôr ako meste...) tak možno aj on pomôže. Vďaka

Editoval DrCalm

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

mozes si dat skusit  ziadost na XL s tym ze by ti dali redukovanu rychlost 50 Mbit (profil je tusim 52xxx kbps)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar