Nekorektné pripojenie k internetu

Otázka

• 0

Mám optické pripojenie Magio internet s programom XL. Pripojenie mám cez router SAGEMCOM 5655 AC. Využívam prednostne WiFi. Asi pred dvomi týždňami sa mi pripojenie do internetu začalo správať nekorektne. Pri načítaní stránky sa objaví hlásenie: Tento web je nedostupný.  Adresu IP servera .............. sa nepodarilo nájsť. Skúste spustiť nástroj Diagnostika siete systému Windows. DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN. Po spustení odporúčanej diagnostiky sa objaví hlásenie, že problém sa nepodarilo odstrániť. Objavuje sa to náhodne pri ktorejkoľvek stránke. V notebooku to zrejme nie je, nakoľko problém sa objavuje na rôznych zariadeniach, ktoré sú do internetu pripojené cez WiFi, ale aj cez ethernet kábel prostredníctvom predmetného routera. Keď sa na tú istú stránku pripojím cez mobilný internet (Orange aj O2), stránka sa načíta úplne bez problémov. Tu sa niečo obdobné nikdy neobjavilo. Skúsil som reštartovať router, no ani to nepomohlo.

Vie niekto prosím poradiť ako tento stav odstrániť. Za každú dobrú radu ďakujem.

S pozdravom Peter

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 1

Zdá sa že to spôsobujú DNS servery telekomu... skús nastaviť Google DNS 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Bud skus volat na technicku podporu 0800123777 alebo skus pojdeto za 20cku ..kedze su to zariadenia vo vlastnictve telekomu tak dns adresy  si sam nezmenis..osobne riesene pri adb routri 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Manuálne sa musíš prekliať routerom. Nepoznám ten router, ale zvyčajne každý moderný router/modem dnes už má niečo ako EASY setup sprievodcu a tam pri primárnom prvom nastavovaní dáš používať uprednostnený DNS server  a nastav tak, ako píše filipec12 na Google DNS 8.8.8.8 (primárny) a 8.8.4.4 (sekundárny)

Ono to má viac významov, ako je napríklad aj obídenie primitívnych nezmyselných blokovaní zo strany štátu apod.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Flush DNS v systéme Windows 10 je jednoduchý príkaz, ktorý je potrebné zadať do príkazového procesora systému Windows, ktorý sa označuje ako príkazový riadok (CMD). Musíte však otvoriť CMD s oprávneniami správcu. Toto je potrebné urobiť.

V systéme Windows 10 použite vyhľadávanie v systéme Windows a zadajte príkazový riadok.
Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Príkazový riadok a vyberte príkaz Spustiť ako správca.
V rozbaľovacej ponuke Kontrola používateľských účtov kliknite na tlačidlo Áno.
Do CMD napíšte ipconfig / flushdns a stlačte Enter.fix-DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN-flush-dn

2. Otvorte výzvu Spustiť opätovným súčasným stlačením klávesov Windows a R.
Zadajte do príkazového riadka Spustiť: ncpa.cpl a stlačte OK. Tento príkaz spustí panel Sieťové pripojenia. Tu nájdete sieťový adaptér, ktorý je práve aktívny a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Vyberte možnosť Vlastnosti.
Na paneli Networking nájdite Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4), kliknite naň a kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
Teraz začiarknite políčko Použiť nasledujúce adresy servera DNS a potom zadajte nasledujúce čísla:
Preferovaný server DNS: 8.8.8.8
Alternatívny server DNS: 8.8.4.4.

Fix-DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN_easiest-
  Podrobný sprievodca s videom na stránke https://geeksadvice.com/how-to-fix-dns_probe_finished_nxdomain-error/

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Neumoznuje ...prva otazka technika ze preco chcem menit dns adresy a neuspel som ani argumentom ze mi proste tie ich adresy neprekladaju domeny...ciastocne sa to da obist sposobom na lokalnej strane teda pc kde v nastaveniach adaptera das dns googlu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdá sa že to spôsobujú DNS servery telekomu... skús nastaviť Google DNS 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4

Ďakujem za radu, ale ešte by som k tomu potreboval inštrukciu ako a kde to zmeniť. Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za inštrukciu. Našiel som v routeri miesto, kde sa zadáva DNS server, no ako píše totijapovim1, je to telekomom bloknuté a ja s tým neviem nič spraviť.  Umožňuje Telekom vôbec takúto zmenu?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V NB som upravil DNS a zda sa, že to zatiaľ funguje. Ďakujem všetkým za rady.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne takto reagoval telekom - Nedá sa. Skontrolovali diaľkovo router, všetko je v poriadku. Po zmene DNS v sieťovom adaptéri NB to funguje, ale tablet a telefón s Androidom majú stále problém.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

myslim  ze aj v androide sa to da nastavit pri pripajani k sieti ked si das detailnejsie nastavenia siete

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar