Spomalenie VDSL

Otázka

• 0

Zdravím,

Pred nedávnom som pocítil výraznejšie spomalenie internetu...

Ked som skontroloval nastavenia tak som zistil že mi bez  oznámenia mi bol spomalený internet  downstream rate z 80095Kbps na 66573Kbps 

Preto by ma dosť zaujímalo, kedy sa dočkám nápravy a nech nečakajú že za toto im budem pri dalšej faktúre platiť plnú výšku...Toto je porušenie zmluvy!!!

Predtým.JPGTeraz.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• -1

Pridal (editované)

na prvom obrazku si mal odstup signalu od sumu uz pod hranicou kedy sa router  vie bez problemov spojit s ustrednou, ta hranica je 6 db...nemuseli ta ani oni dropnut. Ustredna automaticky nastavila taky profil aby bola linka stabilnejsia. A ak dosahujes 60% z max. rychlosti tak neporusuju zmluvu.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na prvom obrazku si mal odstup signalu od sumu uz pod hranicou kedy sa router  vie bez problemov spojit s ustrednou, ta hranica je 6 db...nemuseli ta ani oni dropnut. Ustredna automaticky nastavila taky profil aby bola linka stabilnejsia. A ak dosahujes 60% z max. rychlosti tak neporusuju zmluvu.

Pred mesiacom som mal takisto nad 6db a rýchost bola nezmenena takže neverím že pokles je tým zapríčinený....A čo sa týka tých  60%   tak ich nedosahujem ani nahodou hlavne vo vecernych hodinach ked su vsetci pripojeny...Preto to zajtra budem riešit telefonicky a prípadne rozviazanim zmluvy pre porušenie zmluvy ako som už napísal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

pred mesiacom to mohlo byt tak, ale si uvedom ze parametre linky sa v case menia a zvlast vtedy sa zmenia ked niekoho noveho zapoja, ktoremu ide kabel z rovnakeho zvazku ako tebe. V kablovom zvazku nastava medzi kablami vzajomne rusenie co ovplyvnuje kvalitu  metalickeho vedenia. To co bolo pred mesiacom, uz  na druhy den nemusi tak byt. Pokles zapricinuje aj posobenie silneho elektromagnetickeho pola z okolia. Moze ho generovat rozhlas alebo vedenie distribucnej sustavy el. energie atd. Taktiez nezabudaj ze vecer ked sa vsetci pripoja je ovela vacsia agregacia linky, ustredne byvaju preplnene, nestihaju. Odporucam ti najprv si nastudovat nieco o fungovani DSL ako takom. Fyzikalne vplyvy nepustia.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

pýtaj si zapnutie vectoringu a všetko pôjde...toto sú len ich kecy

Editoval igorxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pýtaj si zapnutie vectoringu a všetko pôjde...toto sú len ich kecy

ako potom zistím či ho mám zapnutý?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zapnuty ho urcite mas keby ho nemas zapnuty tak nemas profil niekedy 80/8 a teraz 66/8..  klasicke VDSL bez vektoringu (8b) ide len do 50/5 Mbit.

@igorxxxto su neni ich kecy, to je pravda a ty ho tu budes teraz darmo presviedcat nech mu zapnu vektoring, ked uz ho davno zapnuty ma :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

zapnuty ho urcite mas keby ho nemas zapnuty tak nemas profil niekedy 80/8 a teraz 66/8..  klasicke VDSL bez vektoringu (8b) ide len do 50/5 Mbit.

@igorxxxto su neni ich kecy, to je pravda a ty ho tu budes teraz darmo presviedcat nech mu zapnu vektoring, ked uz ho davno zapnuty ma :D

a podľa čoho máš istotu, že má zapnutý vectoring? (áno predpoklad tam môže byť ale z toho čo ukazuje to nevieme)

- stále mu môžu dať iný pár

- u mňa to bolo rovnako a po zapnutí už všetko ok

- môžu ho na traťovom rozvádzači prehodiť na inú ústredňu, možnosti sú veľa

- ja som mal tiež šum 6dB, no keď oni chcú všetko ide v 70% prípadoch liniek

- a áno som si vedomý aj fyziky

Editoval igorxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a podľa čoho máš istotu, že má zapnutý vectoring? (áno predpoklad tam môže byť ale z toho čo ukazuje to nevieme)

- stále mu môžu dať iný pár

- u mňa to bolo rovnako a po zapnutí už všetko ok

- môžu ho na traťovom rozvádzači prehodiť na inú ústredňu, možnosti sú veľa

- ja som mal tiež šum 6dB, no keď oni chcú všetko ide v 70% prípadoch liniek

- a áno som si vedomý aj fyziky

Možnosti je viac ale nie v každej lokalite sa dajú aplikovať , napr. výmena paru je mozna ale nie je vôbec iste či sú ešte nejaké volne. Pokial býva vo väčšej dedine alebo meste nedúfal by som v to.  Nech skúsi zapojiť druhý router, každý sa chytá inou rýchlosťou v závislosti od SNR marginu. Na druhom routri môže mat o 2-3 db lepšie hodnoty a hneď sa linka chytí na plny profil 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar