Nedostatočná rýchlosť Magio Xl internetu

Otázka

• 0

Dobrý deň pred cca mesiacom bol u mňa váš technik lebo mi internet nešiel asi 3 dni. Akonáhle sa znovu spustil tak najprv išiel pomalšou rýchlosťou asi 60 mb/s tak si hovorím že asi som na niakej testovacej linke ako na začiatku pred 2 rokmi ked to išlo podobne a že po čase to spustia na plnú rýchlosť ale po čase to už ani tých 60 mb/s nejde ale ide to len okolo 25 mb/s . Táto rýchlosť pretrváva od doby čo tu bol váš technik a iba hovoril že to prehodil na iný port ... Nerozumiem tomu 2 roky mi to bez niakych väčších problémov išlo v rozmedzí 75-80 mb/s a teraz to ide štvrtinovou rýchlosťou. Ked som volal technickú podporu a nahlásil som nízku rýchlosť následne ako to technik spravil tak sa mi ozval iba robot a ze vykonáva kontrolu a problém sa podarilo vyriešiť asi 5x som tam volal a stále to isté ...   Lukáš Hrubý   -  Vysoká pri Morave

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Keď sa lognes do routra tak by to malo byt DSL parameters alebo DSL info alebo niečo podobne .. malo by to byt v sekcii internet a tuším WAN... závisí od routra

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Stav linky Hore
Typ modulácie VDSL2
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 5309/51904 kbps
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 36559/58376 kbps
Šumové rozpätie (hore/dole) 14.7/6.1 dB
Útlm vedenia (hore/dole) 12.2/7.8 dB
Výstupný výkon (hore/dole) -3.2/14.4 dBm
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved
Hĺbka prekladania (hore/dole) 47/467
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 2/8 ms
INP (hore/dole) 1/2 symboly
Profil 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC chyby (hore/dole) 0/0
FEC chyby (hore/dole) 0/62

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tvoja linka je na maxime.. viac neda. uz si na hrane so sumovym rozpatim na dw...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale práveže mesiac a pol dozadu to išlo normálne 75 - 80 mb/s ako malo ptm prišiel technik z telekomu lebo mi nešiel 3 dni internet a ked som sa ho spýtal čo s tým robil povedal že to prehodil na iný port ... 2 roky to išlo v pohode 75 - 80 mb/s nechápem tomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

asi ta prehodil na par ktory ma blbe parametre...zarusena linka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem aky mas program a ako by ti mal ist net.. ked mas XL a ide ti to len 25 Mbit tak volat technicku podporu a vyziadat si vyjazd technika.. a s nim sa dohodnut nech ta skusi prepnut na iny port/ metalicky pár... otazkou je ci su este nejake volne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedze sam pises ze ti technik povedal ze ta prehodili na iny port, tak to zaroven musel byt aj horsi. Aktualne si naozaj na limite.

Šumové rozpätie (hore/dole) 14.7/6.1 dB
Pre downstream ma Telekom spodny limit pri DSL 6.0dB, resp. pri ADSL urcite, pri VDSL si nie som isty... mas tam 6.1dB takze si presne na limite... zhorsia sa napriklad poveternostne podmienky alebo co a uz by ti padal internet keby si mal nieco rychlejsie.
Nuz kto vie co sa udialo. Mozno ma niekto väcsie paky a "vybavil si" tvoju povodnu tvoju linku a teba prepli na toto :) Samozrejme len konspirujem.
Alebo sa proste objavilo v tvojom okoli nejake nove silne rusenie a uz s tym nic nespravis. Ale podla utlmu linky mas ustrednu relativne blizko, tak to by si si asi vsimol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne udrzi linka aj pri 4.5 db a to mam vedenie dlhe nieco cez 1km :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

No ono dost zalezi aj od routra... mal som jeden co linka neskapala ani pri okolo 3dB, dokonca isla aj pri 1dB ale extremne pomaly, inak povedane pakety sa stracali brutalne, ale synchronizacia ostala :D potom som mal jeden co mal problem aj s tym spodnym limitom 6dB. Malicky vykyv a linka hned dead. Rovnaky kabel vsetko, len ine routre a totalny rozdiel. Nie je teda router ako router. Vela robi aj samotny vyrobca cipu ako Broadcom, Lantiq a podobne. Niektore su vhodne na kvalitnejsie linky, niektore naopak na viac zasumene. Idealny pripad je asi taky ze mas rovnaky cip v routeri rovnakej znacky ako pouziva Telekom v DSLAMe. Je o tom mnozstvo debat a skusenosti po webe. Treba sa v tom vela vrtat a aj tak prinajlepsom zistis len to co mas vo svojom routri (mimochodom aj rozne revizie routrov mozu mat rozne cipy). Co pouziva Telekom nezistis z domu vobec pokial nemas spravny router, ktory ti to napise. Myslim ze ASUSy to vedia napriklad.

Telekom asi vie co robi ked to dava na 6dB. Urcite chce, aby tam bola urcita rezerva. Ono 6dB je 6dB odstup signalu od sumu a presne to to aj znamena. Vsetko nad nulou by laboratorne testy asi presli ako s uspesnym spojenim, len v realite tam musi byt rezerva aby mohol v reklame povedat ze ma rychly a stabilny internet.

Editoval Edo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ja mam na svojej linke vyskusane viacere znacky Aj Asus DSL AC52U, DSL AC 68VG, ADB 3212 v2, ZTE II, Speedport Sercomm + a tiez FritzBox DSL 7590.. zo vsetkych tychto routrov mam najlepsie parametre na Sercomme- premiovy router od Telekomu (SNR 13 db)... niekedy som maval dobre parametre aj na DSL AC52U ale neskor zrejme zapojili niekolkych na mojej vetve a parametre sa zhorsili na cca 9 db..tuto hodnotu som mal aj na Asuse 68VG... Friztbox mi ukazuje 10 db.

Co sa tyka web. rozhrania a moznosti nastavenia jedoznacne je na prvom mieste FritzBox., potom Asusy... co sa tyka toho zobrazovania cipsetu DSLAMu... okrem Asusov to ukazuje aj spominany FB, ktory okrem toho ukazuje aj priamo okrem utlmu v db aj dlzku vedenia v metroch a taktiez najniziu a najvyssiu rychlost na DW a UP aku ma Telekom nastavenu na IP vrstve.

Asusy a FB maju tiez ronake cipsety ako DSLAM Siemens FASTLINK, ktory zapezpecuje  pre nasu dedinu digitalny prenos signalu a sice cipset Broadcomm

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar